mambi
05.07.08,11:44
Ahoj poraďáci,

prosím, viete nám poradiť s našou dilemou? Rozhodujeme sa medzi týmito 3 značkami. Aké su + a - v porovnaní medzi nimi. Ktorú z nich by ste nám odporučili, ? VĎAKA
220870
05.07.08,11:29
Bramac a KM Beta sú v podstate kvalitatívne na jednej úrovni. Ak môžem doporučiť tak BRAMAC (posipanú) Tmavo hnedú.Je na ňu použitá asi najkvalitnejšia farba ( vôbec ani po 10 rokoch nieje vidieť takmer žiadne farebné odchýlky) NEVYBLEDNE. Perfektne absorbuje UV žiarenie minimum žiarenia odráža( to jest dobre vyzerá aj pri priamom dopade slnečných lúčov cez deň) Mediteran ,nemám skúsenosť.
arizona
08.07.08,20:44
Bramac a KM Beta sú v podstate kvalitatívne na jednej úrovni. Ak môžem doporučiť tak BRAMAC (posipanú) Tmavo hnedú.Je na ňu použitá asi najkvalitnejšia farba ( vôbec ani po 10 rokoch nieje vidieť takmer žiadne farebné odchýlky) NEVYBLEDNE. Perfektne absorbuje UV žiarenie minimum žiarenia odráža( to jest dobre vyzerá aj pri priamom dopade slnečných lúčov cez deň) Mediteran ,nemám skúsenosť.
Tiež by som doporučila Bramac. KM beta je krehkejšia,lámavejšia(ale cenovo dostupnejšia) To s tou hnedou farbou je hlúposť,farby sú jednej kvality.;)
noman1
09.07.08,19:35
skúste sa informovať na EURONIT poľský Bramac...myslím betón nová linka a hlavne presná výroba zatiaľ neposledne je aj lacnejšia min. 15% ako etablované f. v NR poznám realizátora čo si ju pochvaľuje a do jesene má robotu v kuse pre 4 partie...
alltracboy
03.05.10,18:28
mne sa paci mediteran coppo. Na sypanom bramacu sa drzi bordel, rastu riasy, posypanie odpadava a pada do odkvapou.
MAGO
06.05.10,19:14
tiez som mal taku dilkemu a nakoniec som dal mediteran danubia. je super, dobre sa snou robilo,som spokojny.udajne maju novsie stroje aj technologiu ako bramac, uvidime za x rokov. a aj cena bola vynikajuca, o 600€ menej ako bramac/komplet strecha 107 m2 aj s doplnkami/
Ferdosondo
07.05.10,04:01
mne sa paci mediteran coppo. Na sypanom bramacu sa drzi bordel, rastu riasy, posypanie odpadava a pada do odkvapou.
Presne tak drží sa na tom bordel. Domy postavené na našom zbojníckom vŕšku majú skoro všetky hrboľatý Bramac. Po piatich rokoch skoro všetci už mali chlapíka na čistenie Wap-kou.
Tiež mám Mediteran po 3 rokoch bez problémov. Rozdiel v cene bol cca 25% v neprospech Bramacu
Jack_spk
14.05.10,14:05
Ja som 11/2009 robil strechu - cca 200m2.
Bramac chcel za to 4300 € a nakoniec som zohnal Mediterran za 2000 €
Je to identický materiál ako Bramac a iná je iba povrchová úprava. Za tých 2300 € mi tá povrchová úprava od Bramacu nestála.

Čo sa týka toho Euronitu - tak pokrývač čo mi robil strechu mi povedal, že je to totálny shit - asi 20% sa poškodilo - skrátka povedal, že v živote už nebude robiť strechu s Euronitu.

Čo sa týka Bramacu - tak tú sypanú povrchovú úpravu by som si v živote nedal - je to dobré akurát na uchytávanie machov a podobne.
alltracboy
14.05.10,16:27
mediteran ma velke zlavy nielen na zakladnu skridku ale aj na doplnky, preto vychadza lacnejsie. Ked si vezmem ze niektore doplnky stoja aj 7-10 eur.