Petra Nová
05.07.08,11:50
Som šokovaná, nahnevaná a ešte všeličo iné. Zistila som, že mám úplne vybielenú mailovú poštu, proste čistú, bez jediného údaja. Napadli ma len dva dôvody. Buď sa mi do nej dostali tí, čo som im dovolila môj počítač používať alebo niekto iný, a z mojej súkromnej pošty sa stala asi pošta verejná. Tí prví sa dušujú, že s tým nemajú nič spoločné a ani nepredpokladám, žeby sa mi dostali do pošty, lebo nie sú počítačoví experti. No a prípadne ten druhý dôvod, nechcem ani domyslieť. Pretože ani ja nie som počítačovo veľmi gramotná, chcela by som niekoho z poraďákov poprosiť, či by mi nevenoval chvíľu z volného času a neozrejmil mi, čo sa to s mojim počítačom a poštou stalo. Ako na potvoru, nik z mojich známych, čo by mi s tým pomohol, nie je dostupný. Treba okrem výmeny mailu urobiť aj niečo iné? Ďakujem.
Katabaticky
05.07.08,13:25
zmizla posta kde?
verejny mail server?
plateny?
v pocitaci?

toto je zasa prispevok typu ukradli mi auto pomozte mi ho naist... ;)
Petra Nová
05.07.08,14:20
No, máš pravdu, že je to pre Teba taká otázka , ako tá o ukradnutom aute... . A pritom ja som to sformulovala, ako som najlepšie vedela. :) Takže sám najlepšie vidíš, že som v tejto oblasti mimo tému. No, čo viem, tak odpoviem.
- zmizla pošta - to práve by som rada vedela kde zmizla a prečo
- verejný mail server - áno
- neplatený - áno
- v počítači - áno

Pošta v počítači bola , a jednoducho jej už niet. Zmizli všetky doručené, aj odoslané maily, adresár, no všetko je prázdne. Tak som z toho :mad:.
luigi72
05.07.08,14:35
Takze este raz: stahovala si postu z mailoveho servera do svojho pocitaca a potom z pocitaca zmizli?

Ak ano, mas 2 moznosti:
-ak si mala postoveho klienta nastaveneho tak, ze nechaval povodnu postu aj na mailovom serveri, tak staci este raz vsetko stiahnut k sebe,
-ak si mala tak nastaveneho klienta, ze stiahnutu postu automaticky mazal zo servera, tak mas potom smolu.

Vedela by si este nieco konkretnejsie napisat (napr. ktory mailovy server, aky postovy klient)?
Petra Nová
05.07.08,14:55
Ďakujem Ti pekne, ale poprosím Ťa, vysvetli na mi rozdiel medzi serverom a poštovým klientom.
luigi72
05.07.08,15:49
Server je napr. gmail.com, pobox.sk, zoznam.sk, yahoo.com, szm.sk, proste vsetko, co mas v adrese svojho emailu za svojemeno@......
Tvoja elektronicka posta v podstate dojde len na server, odtial si ju len stiahnes k sebe. Ak posielas odpoved, cez svojho klienta odosles postu na server a server potom odosiela adresatovi na jeho server, odkial si adresat bud stiahne k sebe pomocou svojho postoveho klienta, alebo si tu postu pozrie priamo na serveri cez svoj privatny ucet.
Postovy klient je napr. Outlook, Thunderbird, Foxmail v tvojom pocitaci, cez ktoreho spravujes svoju elektronicku postu z jedneho alebo viacerych postovych schranok (uctov) na emailovych serveroch.
IVEB
05.07.08,16:06
Som šokovaná, nahnevaná a ešte všeličo iné. Zistila som, že mám úplne vybielenú mailovú poštu, proste čistú, bez jediného údaja. Napadli ma len dva dôvody. Buď sa mi do nej dostali tí, čo som im dovolila môj počítač používať alebo niekto iný, a z mojej súkromnej pošty sa stala asi pošta verejná. Tí prví sa dušujú, že s tým nemajú nič spoločné a ani nepredpokladám, žeby sa mi dostali do pošty, lebo nie sú počítačoví experti. No a prípadne ten druhý dôvod, nechcem ani domyslieť. Pretože ani ja nie som počítačovo veľmi gramotná, chcela by som niekoho z poraďákov poprosiť, či by mi nevenoval chvíľu z volného času a neozrejmil mi, čo sa to s mojim počítačom a poštou stalo. Ako na potvoru, nik z mojich známych, čo by mi s tým pomohol, nie je dostupný. Treba okrem výmeny mailu urobiť aj niečo iné? Ďakujem.

Ja som si pred chvíľou prezerala svoju poštu cez pobox.sk a tiež mi zmizli všetky moje odoslané ako aj došlé správy. Ostal mi len adresár. Neviem čím to je , ale skôr si myslím , že tento server má nejakú poruchu. Budem čakať čo z toho vznikne.
Petra Nová
05.07.08,16:10
Teraz už rozumiem. Dnes nemám šťastie. Zmizla mi pošta, jeden príspevok do na Porade som lepila na štyri razy, no horor. Takže server bol pobox.sk. Klienta- používam Outlook, ale pobox.sk v ňom nemám. Na ten som išla bez klienta. Tak neviem,čo teraz. inak Ďakujem Ti za trpezlivosť.
luigi72
05.07.08,16:19
Na poboxe mam aj ja jeden ucet, jednu schranku, ale uz tyzden sa tam neviem dostat. Urcite maju dajaky problem so serverom. Nastastie to bola len taka emailova adresa pre tych, ktorych velmi nemusim... ;)
Petra Nová
05.07.08,16:27
Už sa cítim ako blbec, teraz sa mi zobrazili všetky príspevky,čo som tu lepila. tak ich teraz mažem.
Stevo5
05.07.08,16:33
Ja dnes proste nemám šťastný deň. Zmizla mi pošta. Každý príspevok píšem a lepím na štvrtý razy, tak asi bude najlepšie skončiť. Už rozumiem. Server bol pobox.sk, ale bez klienta, hoci pre iný mail používam Outlook. Ďakujem Ti za trpezlivosť.

Petra - myslím že tomu ešte celkom nerozumieš. Ideálne by bolo ak by si niekoho poprosila aby ti poštu nastavil tak, aby si nemusela pre ňu chodiť na pobox.sk alebo iný poštový server. Ak používaš outlok, dá sa to nastaviť tak, aby ak sa prípojíš na Internet, - ťa hneď upozornil ak máš novú poštu. Objaví a ti ikonka vpravo dolu pri hodinách. Vtedy ti outlok stiahne poštu do počítača. Ak máš outlok nastavený tak, aby ti kópiu mailov nechával na serveri, máš ju odloženú u seba v PC a aj na poštovom serveri.
Potom - ak by aj na serveri mali poruchu, prídeš len o poštu ktorá by ti prišla po vzniku poruchy. Tú ktorá je v tvojom PC ti predsa nevymaže nijaká porucha na serveri.
A takto si to môžeš nastaviť pre každú tvoju mailovú adresu. Pri pripojení na Internet ti outlok preverí tvoje poštové servery (všetky tvoje mailové adresy) a ak tam niečo máš, stiahne ti to do PC a upozorní ťa na to. Outlok ti tiež ti môže priebežne kontrolovať (ak je spustený) či ti neprišla pošta (a ak áno tak hneď automaticky stiahnuť k tebe do PC) - ako si to nastavíš, aj každých 10 minút.
Petra Nová
05.07.08,16:41
Tak fain , asi som robila zbytočný poplach. Ďakujem Vám všetkým,trochu som sa uspokojila. No dúfam, že pošta ako odišla , tak aj príde.
luigi72
05.07.08,16:41
Namiesto Outlook by som radsej poradil Firefox, lebo ak dobre viem, Outlook netriedi postu podla serverov, ale dava ich spolocnej zalozky.
Uz dlhsiu dobu nepouzivam Outlook, takze ma opravte, ak sa mylim.

Na pobox.sk je free emailovy server, takze nemusia robit zalohy emailov (bez problemov ich mozes stratit).
Stevo5
05.07.08,16:49
Namiesto Outlook by som radsej poradil Firefox, lebo ak dobre viem, Outlook netriedi postu podla serverov, ale dava ich spolocnej zalozky.
Uz dlhsiu dobu nepouzivam Outlook, takze ma opravte, ak sa mylim.

Na pobox.sk je free emailovy server, takze nemusia robit zalohy (bez problemov ich mozes stratit).

Iste, toto je ale výhodné pre niekoho kto má pošty veľa - umožní to mať ju hneď čiastočne vytriedenú.
Ale pre bežného človeka ktorý má občas nejaký ten mail je triedenie zbytočné. Mimochodom - nechcem presadzovať outlok - ale toto sa dá tiež spraviť pomocou nástroje - pravidlá pre poštu.
Petra Nová
05.07.08,16:51
Petra - myslím že tomu ešte celkom nerozumieš. Ideálne by bolo ak by si niekoho poprosila aby ti poštu nastavil tak, aby si nemusela pre ňu chodiť na pobox.sk alebo iný poštový server. Ak používaš outlok, dá sa to nastaviť tak, aby ak sa prípojíš na Internet, - ťa hneď upozornil ak máš novú poštu. Objaví a ti ikonka vpravo dolu pri hodinách. Vtedy ti outlok stiahne poštu do počítača. Ak máš outlok nastavený tak, aby ti kópiu mailov nechával na serveri, máš ju odloženú u seba v PC a aj na poštovom serveri.
Potom - ak by aj na serveri mali poruchu, prídeš len o poštu ktorá by ti prišla po vzniku poruchy. Tú ktorá je v tvojom PC ti predsa nevymaže nijaká porucha na serveri.
A takto si to môžeš nastaviť pre každú tvoju mailovú adresu. Pri pripojení na Internet ti outlok preverí tvoje poštové servery (všetky tvoje mailové adresy) a ak tam niečo máš, stiahne ti to do PC a upozorní ťa na to. Outlok ti tiež ti môže priebežne kontrolovať (ak je spustený) či ti neprišla pošta (a ak áno tak hneď automaticky stiahnuť k tebe do PC) - ako si to nastavíš, aj každých 10 minút.
No, ja som ten server nechcela do Outlooku zámerne. Ale asi podľa toho , čo si mi napísal, dám si to ešte raz vysvetliť, hlavne výhody pripojenia cez Outlook. Ďakujem.
Petra Nová
05.07.08,16:57
Ja som si pred chvíľou prezerala svoju poštu cez pobox.sk a tiež mi zmizli všetky moje odoslané ako aj došlé správy. Ostal mi len adresár. Neviem čím to je , ale skôr si myslím , že tento server má nejakú poruchu. Budem čakať čo z toho vznikne.
Tak to budeme čakať obidve. A fandime si, aby sa nám pošta vrátila.:)
Dana K.
05.07.08,19:47
Mne sa toto tiež raz stalo, ale na centrum.sk, pošta najprv zmizla a asi o týždeň bolo všetko späť :D To sú tie záhady života...:cool:
Petra Nová
05.07.08,20:12
Napriek tomu, že môj deň začal a prebiehal hrozivo,večer mám celkom optimistický. Pošta sa mi dosiaľ nevrátila späť, ale aj keď nedorazí, oželiem ju. Ja som mala skôr strach z toho, že môj počítač poctil nejaký dotieravý vírus a narobí mi v ňom vietor.A ono to je asi obyčajná porucha na serveri. Aspoň dúfam.
mladymuz
05.07.08,20:53
k pošte v outlooku sa dostaneš?
Fero11
06.07.08,03:21
Myslim si, ze ak by sa niekomu stratila posta na serveroch ako je pobox, post.sk, zoznam a pod.... tak to by bolo nieco nehorazne (ak by sa stratila viac klientom, tak by si ten ktory server neurobil moc dobru reklamu, ale ak by sa stratila len tebe, tak bud si si ju sama vymazla (nechtiac) alebo nejaky sikovny spravca co ma k tomu pristup z vnutra)
Inak na takychto serveroch bezia zalohovacie zariadenia nonstop, takze viacmenej sa nieje coho bat.
Odporucam postovy server gmail
duves
06.07.08,05:01
Petra - myslím že tomu ešte celkom nerozumieš. Ideálne by bolo ak by si niekoho poprosila aby ti poštu nastavil tak, aby si nemusela pre ňu chodiť na pobox.sk alebo iný poštový server. .
Len tak tusim, že pobox ma iba IMAP protokol pri neplatenej verzii. POP3 je platene.
ludo_centrum
06.07.08,05:08
Mne sa zase na szm.sk stava, ze posta (e-mail) mi pride s oneskorenim niekolkych minut, hodin ale aj dni. Pripedne dost casto cez week vobec nechodi atd... Vraj nie som sam :-). Ale na druhej strane je pravda, ze u szm.sk nieco ako SPAM prakticky neexistuje. Je to skutocne v tomto smere jeden z najlepšie chránených serverov proti spam-u.
A je aj prehladny ten ich programik na prehliadanie posty atd... Takze v tom maju zase veľké +
Pošta mi zatiaľ nemizne u nich. Ak sa nenačítajú správy, tak to znamená len toľko, že server je dočasne buď v oprave, údržbe, upgrade atď... Následne ho presmerujú späť a všetko bude fungovať.
Osobne si neviem vynachváliť gmail. Dlho som to nechcel ani len vyskusat, ale potom som zo zvedavosti skúsil a priznám sa, že zatiaľ nezapísal žiaden zlý bod. Zatiaľ ho používam len necelý mesiac, ale zato aktívne a páči sa mi kvôli jednoduchosti a prehľadnosti všetkého čo ponúka.
Petra Nová
06.07.08,06:39
k pošte v outlooku sa dostaneš?
Áno, k ostatnej pošte v Outlooku sa dostanem bez problémov,tá zostala všetka tam, a dúfam, že ma ani neopustí. No neviem, či si sa na toto pýtal.
mladymuz
06.07.08,07:04
ano pytal som sa na to...takze podla mna je to jasne. Zalozit si email na spolahlivejsom serveri ako pobox...(ja mam roky azet a bez problemov) alebo uz spominany gmail. Posta z outlooku sa len tak nestrati, lebo to je uz priamo ulozene na disku v pocitaci.
Petra Nová
06.07.08,07:10
Aj mne sa to stalo po prvý raz, preto ma to tak vykoľajilo. Skúsim niektorý z tých odporučených. Ďakujem.
IVEB
06.07.08,07:23
Mne sa už všetka moja pošta v poboxe znovu zobrazila . Takže problém bol na ich strane.
anonym222
06.07.08,07:57
Neviem pochopiť, prečo tak veľa ľudí čo poznám používa iba verejné poštové servre, hoci každý slušný provider poskytuje spolu s pripojením k internetu aj minimálne jednu emailovú schránku na svojom servri.
endrju
06.07.08,08:10
Mne sa už všetka moja pošta v poboxe znovu zobrazila . Takže problém bol na ich strane.
Ak sa nemýlim, správca pobox-u pravidelne "upratuje" free-mailový server spôsobom: kompletná reinštalácia poštového servera.
Znamená to asi toľko, že odzálohuje obsah všetkých poštových schránok, zmaže a znovu nainštaluje program na obsluhu pošty a potom vráti späť zo zálohy obsah všetkých poštových schránok.
Pri príležitosti takého upratovania býva pobox neprístupný, resp. v ňom vidno kdečo, len nie správne údaje. Stretol som sa s tým už niekoľkokrát. Najčastejšie sa mi to pritrafí počas sviatkov. Včera bol tiež sviatok...
Voči správcovi poboxu by som si dovolil iba výčitku, že na prebiehajúce "upratovanie" neupozorní užívateľov pri otváraní schránky.
Svoju schránku na poboxe som si včera neprezeral, ale dnes som mal v nej všetko na svojom mieste rovnako ako tomu bolo v piatok. ;)
Stefan2005
06.07.08,09:31
Neviem pochopiť, prečo tak veľa ľudí čo poznám používa iba verejné poštové servre, hoci každý slušný provider poskytuje spolu s pripojením k internetu aj minimálne jednu emailovú schránku na svojom servri.

... z viacerých dôvodov; jedným (a dosť dôležitým) z dôvodov je aj skutočnosť, že keby človek všade, kde to vyžadujú niektoré stránky uvádzal svoju jedinu mailovú adresu, asi by v záplave spamu ťažko hľadal svoju (dôležitú) poštu...
Fero11
06.07.08,10:54
Ja uz roky nepouzivam ziadneho emailoveho klienta, myslim si, ze to nema vyznam, vsetko robim, cez webove rozhranie, mam 2 schranky jednu na sezname, tam som nemal nikdy problem a dalsiu mam na gmaile, asi len 3 roky, ale tam som tiez nemal nikdy problem
:D:D co je to outlook :D:D
bepo
06.07.08,12:17
Neviem pochopiť, prečo tak veľa ľudí čo poznám používa iba verejné poštové servre, hoci každý slušný provider poskytuje spolu s pripojením k internetu aj minimálne jednu emailovú schránku na svojom servri.
No len aby ťa T-com nezažaloval za poškodzovanie dobrého mena, oni ponúkajú len verejný server a za ich vlastný si musíš priplatiť extra.
Petra Nová
06.07.08,13:01
Mne sa už všetka moja pošta v poboxe znovu zobrazila . Takže problém bol na ich strane.
Aj ja mám už všetku poštu späť. Koniec dobrý, všetko dobré !:) Takže dnešný deň začal výborne, dobre pokračoval a večer, hádam neskončí tak, ako začalo včerajšie ráno:):---.
Stevo5
06.07.08,15:47
Len tak tusim, že pobox ma iba IMAP protokol pri neplatenej verzii. POP3 je platene.

Tak to som nepredpokladal, že POP3 je u nich spoplatňovaný. Pre mňa by to bol dôvod na výmenu poštového servera. Ja používam zoznam a gmail a obidva sú bez problémov. Pošta sa "nestratila" a spam nechodí.
duves
06.07.08,18:04
Tak to som nepredpokladal, že POP3 je u nich spoplatňovaný. Pre mňa by to bol dôvod na výmenu poštového servera. Ja používam zoznam a gmail a obidva sú bez problémov. Pošta sa "nestratila" a spam nechodí.


je to tak:

Momentálne máte nastavenie POP3 prístupu neaktívne.
Aby ste mohli využívať POP3 prístup, je potrebné túto službu aktivovať. Aktivácia je podmienená úhradou príslušnej sumy za používanie POP3 prístupu na účet prevádzkovateľa. Pri prevode alebo platbe nezabudnite uviesť správny variabilný symbol. Tento symbol je jedinečný a platí len pre vašu e-mailovú schránku. Po obdržaní platby vám bude práve na základe tohto variabilného symbolu aktivovaný POP3 prístup.
Variabilný symbol k vašej schránke: 3431273Cena za používanie POP3 prístupu na jeden rok: 280 Sk s DPHBankové spojenie: Tatra banka, a.s.Číslo účtu: 2625712111/1100
O aktivácii POP3 prístupu alebo jeho predĺžení budete informovaní prostredníctvom e-mailu. Potom stačí nastaviť POP3 prístup priamo vo vašom mailovom programe.
Adresa POP3 servera: pop.pobox.skUžívateľské meno: vaseuzivatelskemeno@pobox.skHeslo: vaseheslo
Upozornenie:
Ako užívateľ plateného POP3 prístupu získavate zároveň ako bonus IMAP4 prístup, pričom adresa IMAP4 servera je imap.pobox.sk.
Pokiaľ chcete využívať posielanie e-mailov cez SMTP, kontaktujte prosím priamo vášho poskytovateľa internetového pripojenia.
Katabaticky
06.07.08,18:21
Ak sa nemýlim, správca pobox-u pravidelne "upratuje" free-mailový server spôsobom: kompletná reinštalácia poštového servera.
Znamená to asi toľko, že odzálohuje obsah všetkých poštových schránok, zmaže a znovu nainštaluje program na obsluhu pošty a potom vráti späť zo zálohy obsah všetkých poštových schránok.
Pri príležitosti takého upratovania býva pobox neprístupný, resp. v ňom vidno kdečo, len nie správne údaje. Stretol som sa s tým už niekoľkokrát. Najčastejšie sa mi to pritrafí počas sviatkov. Včera bol tiež sviatok...
Voči správcovi poboxu by som si dovolil iba výčitku, že na prebiehajúce "upratovanie" neupozorní užívateľov pri otváraní schránky.
Svoju schránku na poboxe som si včera neprezeral, ale dnes som mal v nej všetko na svojom mieste rovnako ako tomu bolo v piatok. ;)

jj presne tak ;)
v tom to cele bolo :cool:
Fero11
06.07.08,19:07
Nemam skusenosti s backupamy mailovych serverov, ale predpokladam, ze takto ako pise endrrju by sa to nemalo robit ani na free serveroch
Katabaticky
06.07.08,20:09
ale bohuzial robi :)
Karas Milan
07.07.08,00:01
Už sa cítim ako blbec, teraz sa mi zobrazili všetky príspevky,čo som tu lepila. tak ich teraz mažem.


Ahoj Peťka.

A nebude to tým ostrým slniečkom na dovolenke?

Ahoj
Ka Mil
Petra Nová
07.07.08,07:15
Ahoj Peťka.

A nebude to tým ostrým slniečkom na dovolenke?

Ahoj
Ka Mil
Milanko, začínam sa obávať, že to nie je asi len tým slnkom. :rolleyes::D
tayuska
09.07.08,10:17
zdravím vás tu vo spolok, tak ako to tu čítam, tak som tu zatiaľ jediná ktorej pošta zmizla a už sa nevrátila, bolo to tak rok dozadu na centrum.sk. je to naozaj "nádherný" pocit, keď si otvoríte schránku a v nej nič. a tak..., ale odvtedy je pokoj a dúfam, že aj zostane:)
pekný dník prajem všetkým
Petra Nová
09.07.08,13:24
zdravím vás tu vo spolok, tak ako to tu čítam, tak som tu zatiaľ jediná ktorej pošta zmizla a už sa nevrátila, bolo to tak rok dozadu na centrum.sk. je to naozaj "nádherný" pocit, keď si otvoríte schránku a v nej nič. a tak..., ale odvtedy je pokoj a dúfam, že aj zostane:)
pekný dník prajem všetkým
Vitaj nový nick v klube vybielených, ktorý je naviac aj nespravodlivo postihnutý stratou pošty.:)
Vďaka za informáciu, už aj mažem preč z centrumu.sk. On sa mi už zo pár mesiacov zdá voľáko podozrivý.:D
RudyB
04.10.08,08:34
Mne sa to osobne nestalo ale známemu áno. Petra neviem ti poradiť ako stratenú poštu získaš späť, ale poradím ti ako sa voči tomu chrániť.

Postup je jednoduchý:

vytvor si dva poštové účty na rôznych serveroch napr.:

hlavny@gmail.com (hlavný@gmail.com)
zaloha@zoznam.sk (zaloha@zoznam.sk)

na poštovom účte hlavny@gmail.com (hlavný@gmail.com) si zvoľ možnosť preposielať správy na iný mailový účet a to na zaloha@zoznam.sk
Ak ti príde správa na hlavny@gmail.com (hlávný@gmail.com) tak ti ju automatický pošle na zaloha@zoznam.sk (zaloha@zoznam.sk).
V prípade, že sa ti stratí pošta na jednom mailovom účte máš ju v zálohe na druhom.
Petra Nová
04.10.08,09:19
Mne sa to osobne nestalo ale známemu áno. Petra neviem ti poradiť ako stratenú poštu získaš späť, ale poradím ti ako sa voči tomu chrániť.

Postup je jednoduchý:

vytvor si dva poštové účty na rôznych serveroch napr.:

hlavny@gmail.com
zaloha@zoznam.sk (zaloha@zoznam.sk)

na poštovom účte hlavny@gmail.com si zvoľ možnosť preposielať správy na iný mailový účet a to na zaloha@zoznam.sk
Ak ti príde správa na hlavny@gmail.com tak ti ju automatický pošle na zaloha@zoznam.sk (zaloha@zoznam.sk).
V prípade, že sa ti stratí pošta na jednom mailovom účte máš ju v zálohe na druhom.

Ďakujem, Rudy.Pošta je už dávno spať. Ale aj to ostatné mám vyriešené tak, ako to popisuješ. Ale aj tak vďaka. Škoda, že si prišiel tak neskoro. Inak, rada Ťa vidím na Porade:)