frogoo
05.07.08,11:52
Ahojte
neviete poslat nejaky dobry typ, kontakt na ubytovanie v Lignane?
Chceme ist styria autom -na blind, a uvitali by sme nejake odporucania, kde sa da dobre, lacno a blizko mora ubytovat.
Chceli by sme vyrazit na buduci vikend..
Dakujeme za vsetky rady.
:)
petmar
06.07.08,10:42
Bol som v Lignane minulý týždeń. Agentúry na ubytovanie sú aj 2-3 takmer na každej ulici. Aj ja som si predĺžil pobyt priamo na mieste. Myslím, že celých 7 dní nebude problém, trochu neradi dávajú na menej dní, ale dá sa dohodnúť. V Lignane čo som obdivoval sú všetci (čo som s nimi prišiel do styku - agentúry, obchody, lekáreň..) výborne jazykovo vybavení - nemecky aj anglicky, sem tam slovo česky, slovensky, keď sa chceli posnažiť... Pozri napr. lignano.it, sú tam aj adresy agentúr, tých väčších
Eulalia
06.07.08,14:43
Ja som prišla z Lignana pred týždňom:) Musíš počítať, že v júli a auguste sú najvyššie ceny. Apartmán pre 4-5 osôb Ťa bude stáť okolo 400 Eur. V Sabiadorre sú najbližšie k moru väčšie hotely a rezidencie, malé vilky sú tak 300-400 metrov (2-3 uličky) od mora. Nevýhoda je, že tam nie sú tak dobre vybavené pláže pre deti, ako napr. v Rimini. A majú pomerne drahé slnečníky na plážach. V centre Sabiadorra sú samé značkové obchody a aj potraviny sú dosť drahé. Ak ideš autom, oplatí sa Ti ísť nakupovať do Lignana-Pinety, kde je Lidl. Okrem mäsa a ovocia (je tam drahšie) sú ostatné ceny porovnateľné s našimi, netreba veľa nosiť zo sebou. Ešte sa ako - tak oplatí nakupovať v ich supermarkete PAM express.
Ubytovacích agentúr je tam habadej a dá sa aj dohodnúť priamo s majiteľmi viliek, ktorí prenajímajú. Len nezabudni, že cez obed je siesta a väčšina agentúr má otvorené ráno cca od 9 do 12 a potom až od 16hod. Rovnako väčšina obchodov je cez obed zatvorená. Ceny benzínu sú cca 1,5 Eur.
dd666
09.07.08,16:08
Ja som sa vrátil z Lignana Sabbiadoro včera ( bol som tam autom už 6 krát a slovenskú " cestovku " som nepotreboval ). Vyrazte tak, aby ste tam došli v sobotu ráno - vyhneš sa nepríjemným kolónam. Taliani sú zvyknutí ponúkať týždňové ubytovanie sobota - sobota, kvalitný apartmán v inom termíne bude teraz v sezóne asi problém.

Ja som si pobyt bookoval na jar cez net v agentúre Arena ( residencia Arcobaleno - 300 m od mora ) - plná spokojnosť. Kôli sobotňajším kolónam a vďaka peknému počasiu sme pobyt po miernych problémoch s hľadaním voľného apartmánu predĺžili o 3 noci, ale s ubytovaním sme neboli spokojní
( agentúra Timavo , villa Bussola ) - doslova špinavý bordel.

Pri ceste naslepo máš 2 možnosti : agentúry, alebo súkromie.

V agentúrach sa dohodneš po anglicky alebo nemecky ( nie všade ). Funguje to tak, že si vyberieš apartmán, zaplatíš zálohu a ideš na pláž . Môže vzniknúť problém s parkovaním auta, odporúčam nájsť miesto hneď ráno, kým to neobsadia Taliani ( neplatené označené bielymi čiarami ) a po meste chodiť po svojich. Verejné neplatené parkovisko je pri prístave - cca 600 m od pláže. Po 16 hod ( niekedy aj skôr po dohode ) si prídeš po kľúče, doplatíš, vyfasuješ nejakú mapu a odchádzaš sa ubytovať. V agentúre je potrebné predložiť doklady ubytovaných - zapisujú si údaje. Po ukončení pobytu odovzdáš kľúče v agentúre. Nikto nič nekontroluje. Nevýhodou je, že v podstate ubytovanie naživo vidíš až po zaplatení.

Pri ubytovaní v súkromí hľadaj vilky, ktoré nie sú označené tabuľou agentúry. Mávajú na fasáde tabuľu s nápisom " affitasi appartamenti " Zvyčajne uvidíš nejakú staršiu pani, ktorá upratuje, alebo posedáva vonku. Problém je, že hovoria len po taliansky. Mne sa v minulosti osvedčilo napísať na papier počet osôb, termín atď.
Ak majú voĺné, nejako sa dohodnete. Ceny sú podobné ako v agentúrach, zĺavu nezjednáš. Výhodou je, že si ubytovanie môžeš pozrieť. Pozri kvalitu chladničky.

Ak plánujete vlastnú stravu, neberte zbytočne potraviny - všetko nájdeš v cenách ako na Slovensku ( akcie v supermarketoch PAM, InnS ). Ak ste pivkári, odporúčam slovinské fľaškové Laško, niektoré talianske plechovkové sú divné.

Na stránke letoviska je mapa, zoznam agentúr a veľa informácii.
frogoo
10.07.08,08:14
Dakujem vam vsetkym moooc pekne...
no, zajtra v noci vyrazame, tak drzte palce;)
Potom dam vediet ako sme dopadli... :D:D:D