VeronikaT
05.07.08,15:47
viete mi niekto povedať, koľko vás cca vyšli základy aj s dekou??

vybrala som si domček rozmerov cca 11,5 na 9,5 (bungalow 26 od prodomu), tak by ma len tak orientačne zaujímalo, koľko to cca bude stáť??
Tak predbežne sme si počítali, koľko by to malo vyjsť, ale chcela by som vedieť uŽ praktické skúsenosti
Kazu
05.07.08,15:01
viete mi niekto povedať, koľko vás cca vyšli základy aj s dekou??

vybrala som si domček rozmerov cca 11,5 na 9,5 (bungalow 26 od prodomu), tak by ma len tak orientačne zaujímalo, koľko to cca bude stáť??
Tak predbežne sme si počítali, koľko by to malo vyjsť, ale chcela by som vedieť uŽ praktické skúsenosti
základy rozmer 20,5 x 9 plus deka vyšli na 360 000,- Sk
martinalupi
06.07.08,08:38
ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem
AndrejG
06.07.08,09:59
ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem

Pocitaj tak 2mil+, pokial to nebude stavane svojpomocne. Moze sa to blizit aj k 3mil, podla pouziteho materialu a firmy.
Kazu
06.07.08,16:43
ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem

Zatiaľ je len deka.
mladymuz
06.07.08,17:11
my mame cca 130m2, z toho 40 metrov podpivničena, naklady cca 360 tis korun svojpomocne. Vyška zakladov nad sučasnym terenom 1,6 metra.
ROMBOR
07.07.08,08:21
Pocitaj tak 2mil+, pokial to nebude stavane svojpomocne. Moze sa to blizit aj k 3mil, podla pouziteho materialu a firmy.
zdravim - 2 - 3 mio za hrubu stavbu ??? sa mi zda moc ... mozno tie ceny rastu tak rychlo, ze ich nestiham registrovat :D... ja planujem stavat na jesen08 - jar09 ... dom - prizemie+podkrovie (bez pivnice), uzitkova plocha prizemie 75m2 a poschodie 79m2 ... aky je cca odhad na hrubu stavbu (Sk/m2 .. a pod ??) ... resp na cely dom ?
dik
r
mladymuz
07.07.08,08:32
ak maš možnosť, postav hrubu stavbu ešte teraz, ušetriš celkom slušne peniaze. Fakt ceny železa, cementu, zakl. stavebnych surovin rastu pomaly z tyzdna na tyzden. Medziročne niektore materialy šli aj o 30% vyššie. Dôležité je, z akych materialov chceš stavať. Ak použiješ porfix, ten je dosť lacny oproti ytongu. takisto v zateplovani maš dosť veľke rozdiely. Treba ratať metre štvorcove muriva a na strankach vyrobcov zoženieš zakladne ceny. Ak najdeš prdajcu s lepšimi cenami, tak je to určita rezerva v planovani penazi. K tomu si daj ako rezervu pre istotu svojpomocne cca 20% za pracu z použiteho materialu. V pripade krovu je to cca 400 sk/m2 - kompletka (stavba krovu + pokrytie škridlami bez klampiara). Ak je jednoduchy krov, tak to bude menej.

Kazdy odhad bez konkretnych vstupnych udajov je len velmi hrube cislo, ktore aj tak bude podstatne ine.
ROMBOR
07.07.08,09:19
ak maš možnosť, postav hrubu stavbu ešte teraz, ušetriš celkom slušne peniaze. Fakt ceny železa, cementu, zakl. stavebnych surovin rastu pomaly z tyzdna na tyzden. Medziročne niektore materialy šli aj o 30% vyššie. Dôležité je, z akych materialov chceš stavať. Ak použiješ porfix, ten je dosť lacny oproti ytongu. takisto v zateplovani maš dosť veľke rozdiely. Treba ratať metre štvorcove muriva a na strankach vyrobcov zoženieš zakladne ceny. Ak najdeš prdajcu s lepšimi cenami, tak je to určita rezerva v planovani penazi. K tomu si daj ako rezervu pre istotu svojpomocne cca 20% za pracu z použiteho materialu. V pripade krovu je to cca 400 sk/m2 - kompletka (stavba krovu + pokrytie škridlami bez klampiara). Ak je jednoduchy krov, tak to bude menej.

Kazdy odhad bez konkretnych vstupnych udajov je len velmi hrube cislo, ktore aj tak bude podstatne ine.
ono mi to zavisi od stavbneho povolenia - ak by som ho dostal na jesen, hnede zacnem pracovat na stavbe .. ak vsak nie, tak musim cakat ... to neurychlym:( ... stavat ale idem z porothermu, strecha z tondachu ... vacsinou vsetko klasicke materialy ... svojpomocne stavat asi nebudem, skor to dam firme na kluc (podla ceny), alebo po etapach .. uvidim ... nejaky budget na dom mam, takze uvidim od konkretnych ponuk ...
lenkka81
07.07.08,13:51
Ahojte,stavali sme dom od roku 2003 pribl. 1,5 roka rozmer 8,75x8,75 /vonk.miera/+ podkrovie, vsetko mimo pár vecí si robil manzel sam+pár obetavých z rodiny a pri vsetkej skromnosti sme minuli 1.600.000,- sk. O tom,kolko by sme este potrebovali radsej nehovorím, ale nejakých 200,000.- by určite padlo vhod...mojím odhadom je hrubá stavba asi cca 1/4 z celkovej sumy ktoru clovek do domu vrazí, samozrejme je to individualne podla narokov. Som rada ze to už mame viac menej za sebou, ale pocit, ked sa s kavickou prejdes okolo vlasneho domku, posedís na vlasnej terase, povenujes sa vlasnej zahradke atd atd je na nezaplatenie...
Stanley.P
07.07.08,15:39
13,5m x 10,5m ma vyslo cca 200.000Sk (nieco firma a ostane svojpomocne).
Zoltán Kovács
07.07.08,15:48
V roku 2005: rozmer 8 x 14,7 m za 130 tisíc. Väčšina práce svojpomocne (nie miešanie betónu).
AndrejG
07.07.08,17:47
ono mi to zavisi od stavbneho povolenia - ak by som ho dostal na jesen, hnede zacnem pracovat na stavbe .. ak vsak nie, tak musim cakat ... to neurychlym:( ... stavat ale idem z porothermu, strecha z tondachu ... vacsinou vsetko klasicke materialy ... svojpomocne stavat asi nebudem, skor to dam firme na kluc (podla ceny), alebo po etapach .. uvidim ... nejaky budget na dom mam, takze uvidim od konkretnych ponuk ...

Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
ROMBOR
07.07.08,19:18
Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
myslis stavat este pred vydanim stavebneho povolenia ? ... je to legalne ? .. nerad by som, aby mi obec naparila pokutu ... prosim info ...
dnes som dal projekt firme, ktora mi naceni hrubu stavbu komplet, takze o par dni budem mat info o cene ... aj on odporucal, aby som zacal stavat este na jesen, lebo na jar mozu byt ceny opat uz niekde inde ... minimalne si s firmou dohodnem nakup stavebneho materialu na hrubu stavbu este tento rok a uskaldnenie - ak by som musel zacat az na jar ..
r
mladymuz
07.07.08,19:21
potom napis aj cenu aku ti vykalkulovali za hrubu stavbu vratane rozpisu pouziteho materialu. Asi by sme boli zvedavi viaceri :). Firmu uvadzat nemusis
VeronikaT
08.07.08,04:33
nám včera nakoniec dorazil rozpočet domu pri stavbe na kľúč a celková cena bola 1.9 miliona. Len kúrenie tam účtovali pomaly 200 tisíc a čo sme si dali vypočítavať od známych tí povedali max 100 :-)
majú účtované aj za hutnenie základov, ale žabu si manžel prinesie z práce, keďže predávajú náradie a ešte kopu iných volovín...
tak si myslím, že to ešte pekne skrešeme...
Gabi03
08.07.08,05:16
Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.


myslis stavat este pred vydanim stavebneho povolenia ? ... je to legalne ? .. nerad by som, aby mi obec naparila pokutu ... prosim info ...


Za začatie stavby bez povolenia môžu dať pokutu. Nechcem triafať, koľko to môže max byť, ale poznám prípad, kde dostali len za vykopanie základov. Našťastie to skresali po známostiach na symbolickú sumu. Záleží od stavebného úradu a jeho zástupcu.
ROMBOR
08.07.08,06:56
Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
ahoj
len pre obraz posielam zopar fotiek z projektu - podorysy a nahlady ... navrhoval som si ho sam s architektom a profesistami, podla vlastnych predstav ... celkom by ma zaujal nazor nan ...:)
chandler
08.07.08,07:10
celkom rozumny navrh... jednoducha konstrukcia ... prizemie sa mi velmi paci.. na poschodi by som dal troska sirsiu chodbu, ked vyjdes zo schodiska nech nemas oproti hned stenu.. viac okien do detskych izieb ... do
205 este jedno stresne a do 204 o jedno stresne menej ale namiesto neho normalne okno... deti potrebuju normalne okna v izbe stresne okno nestaci..
no a ja strasne nemam rad ked mam zachod v kupelni... ale ak si tak uz byval a nevadilo ti to tak potom ano
kathy_smal
08.07.08,07:11
Chutnucky domcek, rozmermi taky akurat. Vyhrady by som mala jedine k tomu ze sa len tak jednoducho (v strede domu schodisko) nebude dat vybudovat dvojgeneracny dom. Pre rodinu je akurat, ale pre dvoch penzistov bude privelky..moj nazor ale inak sa mi paci.
ROMBOR
08.07.08,07:40
celkom rozumny navrh... jednoducha konstrukcia ... prizemie sa mi velmi paci.. na poschodi by som dal troska sirsiu chodbu, ked vyjdes zo schodiska nech nemas oproti hned stenu.. viac okien do detskych izieb ... do
205 este jedno stresne a do 204 o jedno stresne menej ale namiesto neho normalne okno... deti potrebuju normalne okna v izbe stresne okno nestaci..
no a ja strasne nemam rad ked mam zachod v kupelni... ale ak si tak uz byval a nevadilo ti to tak potom ano
ono sa jednalo o starsiu studiu, na zaklade ktorej sa robil projekt .. v 205 je samozrejme dalsie stresne okno, v 204 zatial uvazujeme s dvoma velkymi stresnymi oknami ... nechcem davat okno klasicke, bolo by na severnu stranu, tu chcem mat uzatvorenu ... co sa tyka toho, ze WC v kupelni - tak projekt uvazuje s troma kupelnami (kombinovanymi s WC), takze urcite by sme si nemali zavadzat ...
co sa tyka tej chodby, tak ma okolo 1,2 m sirka .. este uvidim, mozno to posuniem na 1,5 m pocas realizacie, dik za pripomienku ...
r
ROMBOR
08.07.08,07:42
Chutnucky domcek, rozmermi taky akurat. Vyhrady by som mala jedine k tomu ze sa len tak jednoducho (v strede domu schodisko) nebude dat vybudovat dvojgeneracny dom. Pre rodinu je akurat, ale pre dvoch penzistov bude privelky..moj nazor ale inak sa mi paci.
zatial mame dve deti, takze je to ratane pre 4 - 5 ludi ... ked raz deti "vykopnem z domu":D, resp. ked sa osamostatnia, tak to radsej predam a necham postavit bungalov pre dvoch oddychujucich dochodcov ;)
chandler
08.07.08,08:46
ono sa jednalo o starsiu studiu, na zaklade ktorej sa robil projekt .. v 205 je samozrejme dalsie stresne okno, v 204 zatial uvazujeme s dvoma velkymi stresnymi oknami ... nechcem davat okno klasicke, bolo by na severnu stranu, tu chcem mat uzatvorenu ... co sa tyka toho, ze WC v kupelni - tak projekt uvazuje s troma kupelnami (kombinovanymi s WC), takze urcite by sme si nemali zavadzat ...
co sa tyka tej chodby, tak ma okolo 1,2 m sirka .. este uvidim, mozno to posuniem na 1,5 m pocas realizacie, dik za pripomienku ...
r

radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
ROMBOR
08.07.08,09:00
radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit :) ...
ROMBOR
08.07.08,09:08
radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
len pre nazornost posielam aj rez 2NP
chandler
08.07.08,09:43
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit :) ...

no hej lenze co mensie dieta? :) ci az od 6 rokoch moze kukat z okna :)

inac ten detail sa mi moc nezda spodok toho okna bude nad murivom, takze na neho nepojde teply vzduch z radiatora a bude sa tam dole zarosovat.

a preco tam je nakresleny montovany strop? pokial ja viem tak montovany strop je drahsi ako monolit a este aj menej kvalitny
ROMBOR
08.07.08,10:47
no hej lenze co mensie dieta? :) ci az od 6 rokoch moze kukat z okna :)

inac ten detail sa mi moc nezda spodok toho okna bude nad murivom, takze na neho nepojde teply vzduch z radiatora a bude sa tam dole zarosovat.

a preco tam je nakresleny montovany strop? pokial ja viem tak montovany strop je drahsi ako monolit a este aj menej kvalitny
vsetko zaznamenavam a posuvam na projektanta :D ... ja nie som stavbar, ale "elektrotechnik" a veci okolo projektu som nechal na kompetentnych ... dik za pripomienky, zapracujem ...
r
chandler
09.07.08,06:59
tak daj potom vediet co povedal... uz sa mi par krat stalo ze som videl velmi divne riesenie, cudoval som sa a potom sa ukazalo ze to malo svoj dovod... takze teraz uz nehovorim dopredu ze je nejake riesenie zle, kedze nepoznam vsetky suvislosti
ROMBOR
09.07.08,07:20
tak daj potom vediet co povedal... uz sa mi par krat stalo ze som videl velmi divne riesenie, cudoval som sa a potom sa ukazalo ze to malo svoj dovod... takze teraz uz nehovorim dopredu ze je nejake riesenie zle, kedze nepoznam vsetky suvislosti
uz som to preposlal projektantovi, nech si preveri, ci je to dobre navrhnute (myslim tie okna) ... posielam aj foto, ako by malo fungovat prudenie ...
ked budem mat inak cenu za hrubu stavbu, tak dam vediet ...
http://www.e-filip.sk/assets/Original/3869/velux_kondenzacia3.gifhttp://www.e-filip.sk/assets/Original/3870/velux_kondenzacia4.gifhttp://www.e-filip.sk/assets/Original/3871/velux_kondenzacia5.gifhttp://www.e-filip.sk/assets/Original/3872/velux_kondenzacia6.gif
chandler
09.07.08,08:47
aha takze ten posledny detail, no dobre moze byt :)
noman1
09.07.08,19:28
k teme cena zakladou:

9,5x10,5 - kopane zaklady cca 7 tatier zeminy preč + práca JCB 6 hod cca. 14 tis, betón 5O m3 x 1700/m3 teda 85 tis, železo+betón. tvarovky+kanaliz.potrubie a voda 23 tis, všetko svojpomocne a kasch... teda moje zaklady z doskou cca. 122 tis - šalovacie tvárnice len 1 rada mal som rovinatý pozemok...
amoo
29.07.08,21:15
Ja chcem urobit beton zaklad 6x4m aby to bolo do 25m2 drobna stavba bez stav. pov. (na drevenu chatku 5,5x7m)
zaklad do zeme 70 cm? vyska zakladu na teren 50cm
na to pride sirsia plotna 5,5x7m zarovnana na dvoch stranach zo zakladom Na tretej strane precnievajuca 1,5m.
Na stvrtej strane precnievajuca 1,0m.
Staci jej hrubka 10-15cm, aku karirohoz tam dat.
Vie niekto odhadnut cenu takejto zalezitosti komplet dodavatelsky aj z vykopovymi pracami?
chandler
30.07.08,05:38
amoo na toto potrebujes projekt statiky.... lebo to nestaci ani zdaleka
borbi
30.07.08,11:01
Ahojte,stavali sme dom od roku 2003 pribl. 1,5 roka rozmer 8,75x8,75 /vonk.miera/+ podkrovie, vsetko mimo pár vecí si robil manzel sam+pár obetavých z rodiny a pri vsetkej skromnosti sme minuli 1.600.000,- sk. O tom,kolko by sme este potrebovali radsej nehovorím, ale nejakých 200,000.- by určite padlo vhod...mojím odhadom je hrubá stavba asi cca 1/4 z celkovej sumy ktoru clovek do domu vrazí, samozrejme je to individualne podla narokov. Som rada ze to už mame viac menej za sebou, ale pocit, ked sa s kavickou prejdes okolo vlasneho domku, posedís na vlasnej terase, povenujes sa vlasnej zahradke atd atd je na nezaplatenie...

ahoj lenka81 to znamena ze 1.800.000 a dom je hotovy?je to sice pet rokov dozadu ale pekne.Napis daco blizsie ake mat.,na com ste usetrili a hl odkial si.
borbi
30.07.08,11:14
ahoj
len pre obraz posielam zopar fotiek z projektu - podorysy a nahlady ... navrhoval som si ho sam s architektom a profesistami, podla vlastnych predstav ... celkom by ma zaujal nazor nan ...:)

na podkrovi by sm vymenil medzi sebou 204 a 206.
borbi
30.07.08,11:27
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit :) ...
ak dobre vidim tak spodna hrana je vo vyske 1350.
ROMBOR
31.07.08,09:38
ak dobre vidim tak spodna hrana je vo vyske 1350.
mrkol som do AutoCadu, presne 1389 cm ...:)
ROMBOR
31.07.08,09:40
na podkrovi by sm vymenil medzi sebou 204 a 206.
206 je spalna a tu chcem mat do zahrady, tak ako aj mensiu detsku izbu 205, kde budu deti, kym niektore vyrastie do "vlastnej izby" ... 204 .. a teda minimalne aj do tej vysky 1400 mm:) aby videl cez okno ...
ROMBOR
31.07.08,09:41
mrkol som do AutoCadu, presne 1389 cm ...:)
teda 1389 mm:rolleyes:
pippenak
01.08.08,13:32
nazdarek
mam základy od apríla , na bungalov 11 od prodomu, vyšli ma na okolo 190 000 a ani som prstom nepohol daj si spraviť viac ponúk, určite sa prekvapiš aké su rozdiely
KEJKA
01.08.08,14:18
nazdarek
mam základy od apríla , na bungalov 11 od prodomu, vyšli ma na okolo 190 000 a ani som prstom nepohol daj si spraviť viac ponúk, určite sa prekvapiš aké su rozdiely
napíš, prosím, odkiaľ si?
a odkiaľ bola firma na tvoje základy?
ROMBOR
05.08.08,07:15
cafko

takze posielam aktualne ceny co som dostal - na hrubu stavbu svojho RD (okres SC)

zaklady 145 800,-Sk (osadenie, vymeranie, vykopoy, strkop.vankus, uzemnenie...)
vyvysenie stavby 136 700,-Sk (zdravotechnika, ulozenie debniacich tvarnic ...atd)
izolacia 58 700,-Sk (proti zemskej vlhkosti pod obvodove a nosne mury ...)
zvisle nosne konstrukcie 303 500,-Sk (murovanie obvod. a nosnych murov prizemia, ocelobetonovy prievlak, vymurovania1.casti komina..)
stropna konstrukcia 134 500,-Sk (debnenie monolitickej stropnej dosky, prekladu a konzol)
strop 139 800,-Sk (vymurovanie venca, vystuz ...atd)
veniec 241 600,-Sk (murovanie murov podkrovia, vymurovanie stitov)
veniec pod pomurnice 63 800,-Sk (debnenie obvodoveho venca, armovanie ...)
krov 229 500,-Sk
krytina a odvodnenie 247 900,-Sk
finalizacia HS 158 200,-Sk (odstranenie debneni a podpier stropu, vymurovania priecok, zabetonovanie schodov ...)

celkom 1 860 000,-Sk

samozrejme vsetky ceny bez DPH

este si dam urobit aspon 2 komparativne ponuky
kazdopadne na tuto partiu mam velmi dobre referencie - co sa tyka kvality prace a pristupu k stavbe a zakaznikovi ...

ale aj tak dost :D

r
moniv
05.08.08,08:35
cafko

takze posielam aktualne ceny co som dostal - na hrubu stavbu svojho RD (okres SC)

zaklady 145 800,-Sk (osadenie, vymeranie, vykopoy, strkop.vankus, uzemnenie...)
vyvysenie stavby 136 700,-Sk (zdravotechnika, ulozenie debniacich tvarnic ...atd)
izolacia 58 700,-Sk (proti zemskej vlhkosti pod obvodove a nosne mury ...)
zvisle nosne konstrukcie 303 500,-Sk (murovanie obvod. a nosnych murov prizemia, ocelobetonovy prievlak, vymurovania1.casti komina..)
stropna konstrukcia 134 500,-Sk (debnenie monolitickej stropnej dosky, prekladu a konzol)
strop 139 800,-Sk (vymurovanie venca, vystuz ...atd)
veniec 241 600,-Sk (murovanie murov podkrovia, vymurovanie stitov)
veniec pod pomurnice 63 800,-Sk (debnenie obvodoveho venca, armovanie ...)
krov 229 500,-Sk
krytina a odvodnenie 247 900,-Sk
finalizacia HS 158 200,-Sk (odstranenie debneni a podpier stropu, vymurovania priecok, zabetonovanie schodov ...)

celkom 1 860 000,-Sk

samozrejme vsetky ceny bez DPH

este si dam urobit aspon 2 komparativne ponuky
kazdopadne na tuto partiu mam velmi dobre referencie - co sa tyka kvality prace a pristupu k stavbe a zakaznikovi ...

ale aj tak dost :D

r
1,86 mio nie je dost, ale je to prilis vela. My sme dostali prvu ponuku na 1,2 mio za hrubu stavbu aj s materialom. To sme odmietli. Potom sme si dali spravit cenovu ponuku iba na prace na hrubu stavbu (bez zakladov a krovu) - 215 tis. Aj to nam bolo vela. Nakoniec sme zobrali ponuku na hrubu stavbu (bez zakl. a krovu) - 130 tis. Iba pre porovnanie:
zaklady + vyvysenie (spravili sme si sami) - 150 tis
Ponuka na prace od firmy:
Prizemie - 35 tis.
Schody - 11,5 tis.
Komin - 10 tis.
2 balkony + horna deka - 50 tis.
poschodie - 25 tis.

Spolu za pracu cca 130 tis. a ked k tomu pripocitam aj material max. 400 tis. a strechu 300 tis., tak nas hruba stavba vyjde do 1 mio.
KEJKA
05.08.08,09:03
mne včera v projektovej kancelárii povedali, že vďaka tomu stavebnému boomu, čo tento rok je, idú raketovo hore ceny - cenové ponuky. Budúci rok to má byť lepšie.
Neviem ako to bude budúci rok, ale je fakt obrovský dopyt a tak sa nečudujem, že si zapýtajú vyššiu sumu za všetko.
ROMBOR
05.08.08,09:10
1,86 mio nie je dost, ale je to prilis vela. My sme dostali prvu ponuku na 1,2 mio za hrubu stavbu aj s materialom. To sme odmietli. Potom sme si dali spravit cenovu ponuku iba na prace na hrubu stavbu (bez zakladov a krovu) - 215 tis. Aj to nam bolo vela. Nakoniec sme zobrali ponuku na hrubu stavbu (bez zakl. a krovu) - 130 tis. Iba pre porovnanie:
zaklady + vyvysenie (spravili sme si sami) - 150 tis
Ponuka na prace od firmy:
Prizemie - 35 tis.
Schody - 11,5 tis.
Komin - 10 tis.
2 balkony + horna deka - 50 tis.
poschodie - 25 tis.

Spolu za pracu cca 130 tis. a ked k tomu pripocitam aj material max. 400 tis. a strechu 300 tis., tak nas hruba stavba vyjde do 1 mio.
samozrejme, ze si to este porovnam, kazdopadne nebudem manazovat material, chcem to ako sa vravi - na kluc, profesie a osoatne stavbne veci si uz viem poriesit individualne, hrubu stavbu vsak urcite nie ... 1,2 mio za hrubu stavbu, tak to ste mali ozaj velmi dobru cenu - ak mi viete posunut kontakt firmy, ktora vam dala takuto cenu, budem rad ... (tolko zhruba vysla cena za hrubu stavbu mojho znameho pred 3 rokmi ked staval pri BA) ...
dakujem
r
ROMBOR
05.08.08,09:12
1,86 mio nie je dost, ale je to prilis vela. My sme dostali prvu ponuku na 1,2 mio za hrubu stavbu aj s materialom. To sme odmietli. Potom sme si dali spravit cenovu ponuku iba na prace na hrubu stavbu (bez zakladov a krovu) - 215 tis. Aj to nam bolo vela. Nakoniec sme zobrali ponuku na hrubu stavbu (bez zakl. a krovu) - 130 tis. Iba pre porovnanie:
zaklady + vyvysenie (spravili sme si sami) - 150 tis
Ponuka na prace od firmy:
Prizemie - 35 tis.
Schody - 11,5 tis.
Komin - 10 tis.
2 balkony + horna deka - 50 tis.
poschodie - 25 tis.

Spolu za pracu cca 130 tis. a ked k tomu pripocitam aj material max. 400 tis. a strechu 300 tis., tak nas hruba stavba vyjde do 1 mio.
este prosim, aky dom ste stavali - priblizne rozmery, uzitkova plocha, podlaznost ..
r
tom_NR
05.08.08,12:52
A už je to tu... Toľko sa bavíte o cenách, ale o rozmernosti stavby tu nič nevidím. :)
moniv
05.08.08,14:47
este prosim, aky dom ste stavali - priblizne rozmery, uzitkova plocha, podlaznost ..
r
ten kontakt sa pokusim ziskat, len to bude trosku zlozite. Inak na stavebnik.sk sa da zadat dopyt na cenove ponuky. Tak som aj ja nasla tych nasich stavbarov.
Je to dom kompakt 42 od eurolineslovakia. Rozmery - 11 x 8,5 m.
Zoltán Kovács
05.08.08,15:27
cafko

takze posielam aktualne ceny co som dostal - na hrubu stavbu svojho RD (okres SC)

zaklady 145 800,-Sk (osadenie, vymeranie, vykopoy, strkop.vankus, uzemnenie...)
vyvysenie stavby 136 700,-Sk (zdravotechnika, ulozenie debniacich tvarnic ...atd)
izolacia 58 700,-Sk (proti zemskej vlhkosti pod obvodove a nosne mury ...)
zvisle nosne konstrukcie 303 500,-Sk (murovanie obvod. a nosnych murov prizemia, ocelobetonovy prievlak, vymurovania1.casti komina..)
stropna konstrukcia 134 500,-Sk (debnenie monolitickej stropnej dosky, prekladu a konzol)
strop 139 800,-Sk (vymurovanie venca, vystuz ...atd)
veniec 241 600,-Sk (murovanie murov podkrovia, vymurovanie stitov)
veniec pod pomurnice 63 800,-Sk (debnenie obvodoveho venca, armovanie ...)
krov 229 500,-Sk
krytina a odvodnenie 247 900,-Sk
finalizacia HS 158 200,-Sk (odstranenie debneni a podpier stropu, vymurovania priecok, zabetonovanie schodov ...)

celkom 1 860 000,-Sk

samozrejme vsetky ceny bez DPH

este si dam urobit aspon 2 komparativne ponuky
kazdopadne na tuto partiu mam velmi dobre referencie - co sa tyka kvality prace a pristupu k stavbe a zakaznikovi ...

ale aj tak dost :D

r


No priznám sa, že ja za túto cenu bývam. Svojpomocne, a nie celkom dokončený bungalov 13 (zväčšený) od prodom.
ROMBOR
06.08.08,08:08
moj dom som uz niekde v tejto debate pripajal - aj s rozmermi .. aj mne sa to vidi draho, samozrejme ze budem oslovovat dalsich a potom uvidim ... ake budu cenove rozdiely, kedze si vsak nebudem moct dovolit manazovat stavbu, ako poniektori poradaci, ale budem to musiet kupit "na kluc" , urcite si budem musiet trochu priplatit ... 1 860 000,- Sk bez DPH (s DPH 2 213 400,-Sk) je moc aj na mna :D, moj odhad realnej ceny na kluc je okolo 1,5 mio ... uvidim
r
RSFredinka
08.11.08,17:36
pridám sa k téme staval niekto Klasik 104 od prodomu rozmer 8,65*7,75?ak áno koľko Vás približne vyšli základy chceme stavať základy za vlastné a potom riešiť hypotéku aby sme približne vedeli ako je to finančne náročné. všetkým ďakujem
fefe30
20.07.11,06:18
Konečne hotové základy na bungalov cca 166,5m2. Dva rady DT 300mm. Robené vačšinou svojpomocne a po zrátaní stáli 5516€. Materiál + robota. Do pásov išlo 32m3 betonu, na platnu 27m3 betonu.
Edo1
20.07.11,07:12
základy 140m2, 51m obvod+nosné steny 20m- /pásy, 2 rady DT všade + v 1/3 domu 3rady kvôli svahu, navážka, roxory+kari sieť, platňa/- materiál 6000e, robota- 3majstri, pomocníci 2000e
drozdm
20.07.11,12:33
základy komplet...20,5m X 11,0m s malym vyklenkom 3x4 cca215štvorakov
Hlbka 90cm, širka,60cm,DT40 +DT30 dve rady,odpady , platna , kari rohože
beton....75 kub.
kamen ..12 kub.
štrk......120 kub.
DT40....260 kusov
DT30....140 kusov
odpady
kari
Spolu 8800e.,....svojpomoc.