rommy
05.07.08,19:36
Ahoj poraďáci, potrebujem sa s Vami poradiť. Nakupujeme autá za účelom ich ďalšieho predaja, takže si z nich uplatňujeme odpočet DPH, no teraz autá ktoré boli predvádzačky musíme prihlasovať a dávať na značky, je to nejaký pokyn asi od polície alebo od importéra ani neviem, ale teraz neviem či ich mám zaradiť do majetku, odpisovať, oznámiť pre daň z MV a či z nich môžem uplatniť odpočet DPH? Autá budú určite predané, sú to nové autá určené na predvádzanie zákazníkom, predať sa môžu hocikedy. Poradte prosím:eek:
KEJKA
05.07.08,19:19
predvádzajú sa tieto autá len krátkonapr. počas výstavy?
Inak? Aký dlhý čas potrvá jeho predaj? - váš predpoklad
rommy
06.07.08,10:52
No ako ktoré, tieto predvádzačky sú spravidla lacnejšie pretože sa na nich jazdia predvádzacie jazdy, takže je o ne záujem pretože už nejaké km majú najazdené. Niektoré sa predajú behom týždňa niektoré po dvoch mesiacoch, to je myslím maximum tie dva mesiace.
KEJKA
06.07.08,19:40
zak ja si myslím, že je možné ich evidovať bez zaradenia do majetku - ďalej ako tovar. Ocenenie sa zvýši o náklady na ŠPZ-ky, ale nevylučujem aj priamy náklad.
Odpočet DPH je možný, stále ide o tovar, určený na ďalší predaj.
rommy
07.07.08,05:56
Ďakujem veľmi pekne. A čo mi poradíte ohľadom dane z motorových vozidiel? treba poslať oznámenie?
rommy
08.07.08,05:43
Prosím, prosím, mám takéto auto prihlásiť na daň z MV?
KvetkaK
08.07.08,06:23
Prosím, prosím, mám takéto auto prihlásiť na daň z MV?
Ak sa jedná o nákup a predaj tovaru, tak predsa nieje dôvod ho prihlasovať na daň z MV. Vy ho nebude používať na dosahovanie svojich príjmov, vy ho predsa predáte.
Ale nech nám to radšej ešte niekto potvrdí alebo vyvráti. ;)
rommy
08.07.08,07:44
Práveže tieto predvádzačky sa používajú na dosiahnutie príjmov. Zákazníka prevezieme a ak sa mu jazda a auto páčilo tak si vyberie vlastné alebo chce práve túto predvádzačku....