tereza5
05.07.08,21:12
prosim o radu.Ak mam odberatelsku fakturu vystavenu do Ukrajiny mam ju zaradit do dph podla § 43, alebo je to mimo DPH?.Dakujem za skoru odpoved.
Zoltán Kovács
05.07.08,19:19
prosim o radu.Ak mam odberatelsku fakturu vystavenu do Ukrajiny mam ju zaradit do dph podla § 43, alebo je to mimo DPH?.Dakujem za skoru odpoved.

Nie je to § 43, nakoľko Ukrajina nie je členským štátom EU. Je to dodanie do tretích krajín § 47. Na SR nie je to predmetom dane. Ďakujem za opravu. Viď nižšie.
Milan Benka
07.07.08,07:50
Nie je to § 43, nakoľko Ukrajina nie je členským štátom EU. Je to dodanie do tretích krajín § 47. Na SR nie je to predmetom dane.

Nesúhlasím. V SR je to oslobodené plnenie. (Vývoz tovaru a služieb priamo spojených s vývozom. )
tereza5
08.07.08,05:29
dakujem
Anik
08.07.08,19:44
dobrý večer
mám prosbu živnostník príjmy z rešt. na SL. - okolo 450.000,-
príjmy za montážne práce Fa Českej firme činia cez milion Fa boli vystavené čes.firme za práce v Taliansku a Nemecku a niečo málo aj v Česku. Hranica 1.500 tis. prekroč, v apríli teraz neviem či zato nebude nejaká pokuta a či je povinnosť prihlásiť sa na DPH na Slovensku, resp. či nebola povinnosť
ohľadne DPH v Česku poprosím Vás o pomoc dúfam že som to veľmi nedoplietla
ďakujem
Anik
Anik
08.07.08,20:11
posúvam
Milan Benka
09.07.08,04:27
dobrý večer
mám prosbu živnostník príjmy z rešt. na SL. - okolo 450.000,-
príjmy za montážne práce Fa Českej firme činia cez milion Fa boli vystavené čes.firme za práce v Taliansku a Nemecku a niečo málo aj v Česku. Hranica 1.500 tis. prekroč, v apríli teraz neviem či zato nebude nejaká pokuta a či je povinnosť prihlásiť sa na DPH na Slovensku, resp. či nebola povinnosť
ohľadne DPH v Česku poprosím Vás o pomoc dúfam že som to veľmi nedoplietla
ďakujem
Anik

O aké práce sa jedná ?

Do odratu sa počítajú iba služby s miestom dodania v tuzemsku. ( Miesto dodania služby posudzujete podľa §15,16 zák 222/2004Zz.
Anik
09.07.08,14:10
Benka
ďakujem že si sa ozvala a chvalabohu máš pravdu dnes som to zisťovala na DÚ v MI a v Košiciach a uzhodli sme sa natom že sa to do obratu nezaratáva a § máš tiež dobré sú to služby montážne
príjemný dník
Anik