luna35
05.07.08,22:42
Dobry den. Moja byvala kolegyna nastupila ako vychovavatelka na cirkevnej skole, kde jej bolo oznamene, ze na jeden den nahradneho volna potrebuje 7,5 suplovanych hodin, resp.prace nad denny uvazok. Na nasom byvalom pracovisku nam stacilo pat. Na jej otazku, preco je to tak, bolo odpovedou, ze je to tak u nich zauzivane. Prosim o "poradu":)Podla coho sa v tychto zalezitostiach riadia cirk.,resp.sukromne skoly? Kde by som nasla odpoved, ci je to spravny postup z ich strany? Moze sa tato zalezitost upravit nejakou internou smernicou? Dakujem a prajem vsetko dobre:)
legolas
06.07.08,18:41
Dobry den. Moja byvala kolegyna nastupila ako vychovavatelka na cirkevnej skole, kde jej bolo oznamene, ze na jeden den nahradneho volna potrebuje 7,5 suplovanych hodin, resp.prace nad denny uvazok. Na nasom byvalom pracovisku nam stacilo pat. Na jej otazku, preco je to tak, bolo odpovedou, ze je to tak u nich zauzivane. Prosim o "poradu":)Podla coho sa v tychto zalezitostiach riadia cirk.,resp.sukromne skoly? Kde by som nasla odpoved, ci je to spravny postup z ich strany? Moze sa tato zalezitost upravit nejakou internou smernicou? Dakujem a prajem vsetko dobre:)

Ja si myslím, že aj súkromné a cirkevné školy patria zatiaľ pod MŠ preto patria aj pre nich tie isté zákony a smernice ako pre ostatné školy a školské zariadenia. Z toho vyplýva, že nepostupujú správne, ale na druhej strane si vyžiadaj od vedenia internú smernicu či je v nej zakotvené ? hod. potrebuješ na 1 deň náhradného voľna. :confused:
luna35
06.07.08,19:53
Dakujem za ohlas, legolas. Osobne si myslim, ze interny predpis (ak nejaky je), nemoze odporovat zakonu. Ak tam nemaju odbory, funguju podla zakonnika prace, sudim :) Vdaka za vsetky reakcie..pekny zaciatok tyzdna poradakom :)