monika-s
19.04.05,10:11
Dobrý deň, nemáte skúsenosť: Zamestnanec bol u lekára, bola mu vystavená PN na 2 dni. Neskôr si tento zamestnanec "uvedomil" že si PN-kou pokazí výplatu a rozhodol sa, že na tie 2 dni si vezme RD.

Čo treba v takom prípade robiť? Treba to niekde ohlasovať? Je to vôbec možné "svojvoľne" zmeniť PN-ku?

Ďakujem za odpovede.
Bionda
19.04.05,08:20
Môže zamestnanec čerpať aj dovolenku miesto PN, PN predsa do 10 dní prepláca zamestnávateľ a t.j. nech si PN-ku nechá a Tebe nech vypíše dovolenkový lístok, že čerpá dovolenku.Nabudúce je treba ľudí upozorniť vopred,nech si nedávajú (keď nechcú ) vystavovať PN, predsa lekár sa každého pýta, či ho má vypísať.
brm
19.04.05,11:08
ja tiež zvyknem uprednostniť dovolenku pred jedno až trojdňovými pn-kami...akurát že lekár posiela tuším voľaktorú časť pn-na sociálku...
j.durinova
20.04.05,08:33
doklady o PN vráti zamestnanec lekárovi a Vy mu dáte dovolenku, to je všetko.
monika-s
20.04.05,08:48
Takže tá možnosť tu našťastie je. Ďakujem za reakcie.
Martina80
20.04.05,13:25
presne tak, treba s tym co najskor oboznamit lekara, ten posiela cast PN na Soc. poistovnu
študentkaPU
07.03.12,19:24
dobry vecer, obraciam sa k Vam s prosbou o pomoc,
nebola som 2-krat na prednaskach a prednasajuci odomna ziada za nepritomnost PN, zeleny papierik chce, obycajne potvrdenie od lekara mu nestaci...moze toto odomna vyzadovat ako od studentky, ktora nepracuje, ale len zo zdravotnych dovodov sa nemohla zucastnit prednasok? dakujem vopred za odpoved
veronikasad
07.03.12,19:28
dobry vecer, obraciam sa k Vam s prosbou o pomoc,
nebola som 2-krat na prednaskach a prednasajuci odomna ziada za nepritomnost PN, zeleny papierik chce, obycajne potvrdenie od lekara mu nestaci...moze toto odomna vyzadovat ako od studentky, ktora nepracuje, ale len zo zdravotnych dovodov sa nemohla zucastnit prednasok? dakujem vopred za odpoved
A bola si naozaj PN ? = chorá ?
Doklad o trvaní pracovnej neschopnosti vystavuje ošetrujúci lekár počas PN-ky poberatelom nemocenských dávok (zamestnanci, SZČO, dobrovolne poistené osoby), alebo uchádzačom o zamestnanie evidovaným na Úrade práce. Počas PN je potrebné dodržiavať liečebný režim, čo kontroluje SP.
študentkaPU
07.03.12,19:42
nebola som chora, ale potrebujem nejake ospravedlnenie, a len take berie...:(
kopretinka
07.03.12,19:46
ale len zo zdravotnych dovodov sa nemohla zucastnit prednasok
nebola som chora, ale potrebujem nejake ospravedlnenie,

:confused: tak si ujasni...
veronikasad
07.03.12,19:47
nebola som chora, ale potrebujem nejake ospravedlnenie, a len take berie...:(
Potom by si si mala prečítať bod 14. Etikety Porady a hľadať návod na inom fóre

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.