blanulik
06.07.08,17:59
Zdravím všetkých "poraďákov"...

Mala by som prosbu, potrebovala by som konkrétne poradiť, ako mám postupovať s nasledujúcim problémom. Od augusta 2007 do polovice apríla 2008 som robila ako administratívna pracovníčka na hlavný pracovný pomer v jednej súkromnej firme. Do konca roka to bolo relatívne v pohode, ale potom už len problémy. Za celú dobu som nedostala žiadny príspevok na stravné, žiadne stravné lístky, proste nič. S vyplatením výplat sa to začalo ťahať a ešte doteraz nemám vyplatených cca 25tisíc korún, stále som počúvala, že už, už, až mi prestali zdvíhať telefón, nereagujú na emaily, smsky, nič. Myslím, že času na vyplatenie už bolo naozaj dosť a keďže mojej "akože kamarátke" už nestojím ani za zdvihnutie telefónu, chcem to riešiť inak.
Mám podať trestné oznámenie alebo ísť na inšpektorát práce alebo ako. Firma stále funguje, ale zamestnanci tam majú stále podobné problémy ako ja.
Za rady vopred ďakujem!!!
HUPKA64
06.07.08,18:49
Ja by som ako prvý krok urobila to, že by som písomne žiadala o vyplatenie mzdy. Doporučene a do vlastných rúk.
A potom by som vyhľadala právnika, lebo toľko peňazí už za to stojí. Nepísala si, či pracovný pomer skončil a keď skončil, tak ako. Ak nebol právoplatne ukončený, tak trvá stále a počas trvania PP je nárok na náhradu mzdy - priemerný zárobok.
Čo sa týka trestného oznámenia. Môže byť, ale počítaj s tým, že budú problémy, vyšetrovanie a t ď. Ak naozaj chceš do toho ísť, tak sa priprav, lebo to bude dlhý boj. Inšpektorát práce by možno vyriešil problém stravovania a lístkov a polícia vyplácania miezd. Ale len na papieri. Skutočne dostať peniaze a stravné lístky bude veľmi, veľmi ťažké. Tak ti želám veľa šťastia a pevné nervy. Hlavne sa nevzdávaj.
blanulik
07.07.08,10:27
Ďakujem za rady...
Pracovný pomer skončil dohodou, pretože už som neverila, že to bude lepšie a dobre som urobila, by som robila doteraz zadarmo, resp. by som bola este v strate, kedže cesta do práce a jedlo stoja peniaze.