Meggie32
06.07.08,19:17
Ahojte. Zamestnávame niekoľkých zamestnancov, ktorí robia dve rôzne činnosti ktoré sú platené z dvoch rôznych zdrojov, ktorým potom treba predložiť vyúčtovanie. Keďže nemôžem každému zdroju vyúčtovať celú výplatu, výplaty (vrátane odvodov) rozratúvam každý mesiac. Poraďte mi, prosím, či by som v tomto prípade nemohla týmto zamestnancom urobiť dva pracovné pomery, takže by mali aj dve výplatné pásky a na výkazoch do poisťovní by boli dva krát, keďže by mali dva PP. A ja by som nemusela rozratúvať výplaty aj odvody. Vopred ďakujem.
Tweety
06.07.08,18:06
Ahojte. Zamestnávame niekoľkých zamestnancov, ktorí robia dve rôzne činnosti ktoré sú platené z dvoch rôznych zdrojov, ktorým potom treba predložiť vyúčtovanie. Keďže nemôžem každému zdroju vyúčtovať celú výplatu, výplaty (vrátane odvodov) rozratúvam každý mesiac. Poraďte mi, prosím, či by som v tomto prípade nemohla týmto zamestnancom urobiť dva pracovné pomery, takže by mali aj dve výplatné pásky a na výkazoch do poisťovní by boli dva krát, keďže by mali dva PP. A ja by som nemusela rozratúvať výplaty aj odvody. Vopred ďakujem.
Áno, môžu mať na dve rôzne činnosti aj dve rôzne PZ.
ivemar
07.07.08,11:22
2 PPV mozu mat, ale nemali by mat 2 vyplatne pasky u jedneho zamestnavatela. Cely prijem u jedneho zamestnavatela sa musi zdanit spolu, aj ZP sa vypocita z celkoveho prijmu u jedneho zamestnavatela, iba SP sa pocita za kazdy PPV osobitne a osobitne sa uvadza aj na prilohe k mesacnemu vykazu. Sposob dosiahnutia rozuctovania hrubej mzdy a odvodov zamestnavatela ( vratane ZP) za kazde PPV uz zalezi od pouzivaneho softveru.
Meggie32
08.07.08,10:32
Ďakujem za odpovede.
Používam program MRP a zatiaľ som tam nikde neobjavila možnosť zobrazenia odvodov napr. zo základnej mzdy a z odmeny. Dokonca ani celkovú sumu sociálneho poistenia - zobrazuje len každé poistenie zvlášť (pri jednotlivých zamestnancoch) Poznáte niekto program, ktorý by mi aspoň čiastočne v tomto pomohol? Napr. že časť mzdy by sa dala zaradiť do jedného strediska a druhá časť do iného strediska - to by veľmi pomohlo - vlastne úplne. Alebo aspoň zobrazenie celkovej sumy sociálneho poistenia pri každom zamestnancovi. Vopred ďakujem.