pasuliatko
06.07.08,20:20
Zdravím, poradíte mi . Ked si oholím nohy, podpazušie atd... vždy sa mi potom vyhodí červená vyrážka a svrbí to neskutočne. Skúšala som všetko možné ako voda,mydlo,gel na holenie,pena, a nepomaha. A thaktiež mi ani nezídu dolu po použití depilačného krému veet... Fakt už neviem čo robiť lebo je to nepríjemne ked to svrbí.. A to všade:mee:
motylik7
06.07.08,19:08
Pasuliatko rada by som ti poradila, ale pravdepodobne s tým nič neurobíš, máš asi citlivejšiu pokožku. Skús snáď používať menej dráždivé, neparfémované prostriedky a pri holení penu na holenie každopádne. Čo sa týka nôh, lepšia je asi epilácia, chĺpky vyrastajú stále menej a tenšie. Tam tiež môžu vznikať vyrážky a občas zarastajú chĺpky, ale nie je to vraj až také výrazné ako po holení. Vraj ešte lepší spôsob je depilácia horúcim voskom.
Ale to sú asi individuálne záležitosti. Pravidelne si nohy epilujem strojčekom a posledne som náhodou zistila, že červené vyrážky nemám práve vtedy, keď si nohy nenakrémujem hneď (Indulonou, tú používam na celé telo, je neparfémovaná), ale až na druhý deň.
pasuliatko
06.07.08,19:26
Pasuliatko rada by som ti poradila, ale pravdepodobne s tým nič neurobíš, máš asi citlivejšiu pokožku. Skús snáď používať menej dráždivé, neparfémované prostriedky a pri holení penu na holenie každopádne. Čo sa týka nôh, lepšia je asi epilácia, chĺpky vyrastajú stále menej a tenšie. Tam tiež môžu vznikať vyrážky a občas zarastajú chĺpky, ale nie je to vraj až také výrazné ako po holení. Vraj ešte lepší spôsob je depilácia horúcim voskom.
Ale to sú asi individuálne záležitosti. Pravidelne si nohy epilujem strojčekom a posledne som náhodou zistila, že červené vyrážky nemám práve vtedy, keď si nohy nenakrémujem hneď (Indulonou, tú používam na celé telo, je neparfémovaná), ale až na druhý deň.

ja som už skúšala všetko,rozmýšlala som aj nad tým voskom ale neviem kde ho zohnať lebo mam dosť chlpov na nohach a predpokladam,že tích pár prúžkov čo ponúka veet a podobne veci by nestačili nakolko som to už skúšala.moje chlpy su hrube tvrde a čierne:mad:
Olgica
07.07.08,03:45
Na nohy po oholení si dám calciovú masť - mne pomáha.
BXLmiami
07.07.08,07:04
Na nohy po holení si nemáte dať žiadnu masť,ani Indulonu,ani kalciovú,po holení treba DK hlavne dezinfikovať nejakých šetrným preparátom,nakoľko tam máte milion mikroporanení po holení a ak to nezdezinfikujete tak ako chlapi po holení,chytá sa Vám tam infekcia.Pokiaľ je stav taký ako zarastajúce chlpky a zapálené,bolo by treba prjsť na občasné ošetrenie voskom v salone,alebo najprv odliečiť zápal a potom pokračovať.Tiež nástroje ktoré používaš by bolo treba zakaždým po ošetrení vydezinfikovať,je veľmi pravdepodobné,že sú infikované.Treba sterilizáciu.
motylik7
07.07.08,07:14
Máte pravdu, už ma tiež napadlo, že to bude treba asi dezinfikovať (nény čas). Stačila by možno aj Alpa, prinajhoršom.
Ďakujem za nakopnutie, čo sa týka mojej fasády, kašlem väčšinou na ňu (a najradšej by som chodila chlpatá ako opica :---).
pasuliatko
07.07.08,11:33
Máte pravdu, už ma tiež napadlo, že to bude treba asi dezinfikovať (nény čas). Stačila by možno aj Alpa, prinajhoršom.
Ďakujem za nakopnutie, čo sa týka mojej fasády, kašlem väčšinou na ňu (a najradšej by som chodila chlpatá ako opica :---).

z toho si nič nerob aj ja by som najradšej chodila ako opica :D ale hlavne je to nepríjemne v oblasti bikín ked to svrbí atd:mee:
BXLmiami
07.07.08,11:49
Pokiaľ je to v oblasti bikín a ty máš 17,bolo by na zváženie dlhodobé odstránenie chlpkov laserom.Každému mladému človeku sa to v dnešnej dobe finančne oplatí ,aj ked na ošetrenia si asi treba zarobiť,pretože je to jednorazový veľký výdavok.Treba preferovať IPL,je variabilnejšie.Skús si to porátať koľko by ťa to vyšlo a následne rátaj,koľko ťa mesačne vychádza odstranovanie chlpkov-okrem kozmetiky čas a prípadný lekár...a to koľko mesiacov a rokov.:)
pasuliatko
07.07.08,15:48
Pokiaľ je to v oblasti bikín a ty máš 17,bolo by na zváženie dlhodobé odstránenie chlpkov laserom.Každému mladému človeku sa to v dnešnej dobe finančne oplatí ,aj ked na ošetrenia si asi treba zarobiť,pretože je to jednorazový veľký výdavok.Treba preferovať IPL,je variabilnejšie.Skús si to porátať koľko by ťa to vyšlo a následne rátaj,koľko ťa mesačne vychádza odstranovanie chlpkov-okrem kozmetiky čas a prípadný lekár...a to koľko mesiacov a rokov.:)

onedlho mam 20 ale nevadí :D
LubicaN
08.07.08,04:49
z toho si nič nerob aj ja by som najradšej chodila ako opica :D ale hlavne je to nepríjemne v oblasti bikín ked to svrbí atd:mee:


Neviem čo všetko si na tieto miesta - u nás doma nazývané "kade-tade" vyskúšala, ja som s touto oblasťou tiež mala problémy...a potom som v jednej drogérii objavila špeciálne jednorazové holiace strojčeky. Sú také malinké, 3ks v jednom balení, cena okolo 100,-- Sk. Nedráždia (sú tam také výstupky s aloe), je veľký problém sa nimi porezať, lebo majú ostrie trochu podsadené - chvíľku mi trvalo kým som prišla na to, ako ho treba držať a ťahať "aby to holilo" ale potom to už bolo ok... ničím som sa kade-tade nenatierala a žiadne podráždenie ani svrbenie som zatiaľ nepostrehla...

pripájam linky na podobné témy

http://www.porada.sk/t52832-depilacia.html
http://www.porada.sk/t51386-holenie.html

*Ľubica
Netka
08.07.08,10:56
Baby, na oholenú alebo depilovanú pokožku strojčekom odporúčam ... vydezinfikovať Alpou a po usušení zasipať púdrom - tým klasickým pre babätká:)
Tiež ma trápili kadejaká fliačiky, zarastajúce chĺpky ... odkedy to takto používam, nemám problém ;)
pasuliatko
08.07.08,11:25
Baby, na oholenú alebo depilovanú pokožku strojčekom odporúčam ... vydezinfikovať Alpou a po usušení zasipať púdrom - tým klasickým pre babätká:)
Tiež ma trápili kadejaká fliačiky, zarastajúce chĺpky ... odkedy to takto používam, nemám problém ;)

len ja nepoužívam depilovací strojček ale len žiletky:o
ivetka5
08.07.08,20:34
No a mne najlepšie pomáha pitralon = smrdi a štípe, ale chlpky nezarastaju a nerobia sa vyražky. a tiez som skusala od balzamov cez zasypy vsetko možne.
BXLmiami
09.07.08,05:57
len ja nepoužívam depilovací strojček ale len žiletky:o
Pri žiletkách môže byť problém ak si alergická na kovy.
Jara
09.07.08,06:17
Ja používam vodu po holení môjho starkého :D. Veď mu kupujem stále takú aká sa mne páči, aby mi voňal...:D . On sa potom rehoce keď to vidí, či sa vzrušujem keď si ju dávam na celé nohy... :D
Monika V.
09.07.08,06:46
Ja mám podobný problém so svrbením. Kedysi som chodila na depiláciu voskom, ale kedže už mám deti a nemám čas chodiť kozmetičke, kúpila som si strojček na vytrhávanie. Na bolesť som si už zvykla, len na druhý tretí deň, pokiaľ začnú chĺpky zase vyrastať, strašne ma svrbis celé nohy. Po vytrhaní si väčšinou natriem nohy nechtíkovou indulonou, ale pokiaľ je pokožka podráždená, na bikiny je tá calciová masť naozaj dobrá.
KvetkaK
09.07.08,07:14
Ja mám tento problém takisto, ale na nohách sa mi to stáva úplne zriedka, najhoršie je to v oblasti tých bikín. Najradšej by som bola, keby tam chĺpky vôbec nerástli. :(
pasuliatko
09.07.08,08:29
Pri žiletkách môže byť problém ak si alergická na kovy.

neviem nepostrehla som,že som alergická na kovy:)
pasuliatko
09.07.08,15:40
máte nejaké skúsenosti s veet voskové pásiky s papayovým olejom?
pasuliatko
09.07.08,20:46
Neviem čo všetko si na tieto miesta - u nás doma nazývané "kade-tade" vyskúšala, ja som s touto oblasťou tiež mala problémy...a potom som v jednej drogérii objavila špeciálne jednorazové holiace strojčeky. Sú také malinké, 3ks v jednom balení, cena okolo 100,-- Sk. Nedráždia (sú tam také výstupky s aloe), je veľký problém sa nimi porezať, lebo majú ostrie trochu podsadené - chvíľku mi trvalo kým som prišla na to, ako ho treba držať a ťahať "aby to holilo" ale potom to už bolo ok... ničím som sa kade-tade nenatierala a žiadne podráždenie ani svrbenie som zatiaľ nepostrehla...

pripájam linky na podobné témy

http://www.porada.sk/t52832-depilacia.html
http://www.porada.sk/t51386-holenie.html

*Ľubica


a kde sa dajú kúpiť tie žiletky male?:)
lindusaaa
09.07.08,21:05
a kde sa dajú kúpiť tie žiletky male?:)

take male ziletky(ak myslime tie iste) som videla aj v DM-ke a dakedy davno aj v 101-ke drogerii, ale osobnu skusenost s nimi nemam
lindusaaa
09.07.08,21:18
máte nejaké skúsenosti s veet voskové pásiky s papayovým olejom?

skusala som uz aj tieto pasiky, ale celkovo mne ten vosk az tak nevyhovuje, lebo mi tam stale nejake tie chlpky ostanu...
ja na nohy pouzivam depilator a sice mi sem tam chlpky zarastaju, tak pouzivam na nohy peeling alebo spongie s lufou, ale ked nemam cas tak holim. Potom to osetrim len termalnou vodou(ja pouzivam Avene) a neskor nakremujem telovym mliekom.
Co sa tyka bikin, tak tam len holim(depilatorom si netrufam:)). A postupujem tak isto. Ale "bikiny" holim len v smere rastu, sice to nevydrzi dlho hladke, ale aspon to nezarasta a nescervena....Skusila som to len raz a uz nikdy viac.
A niekde som citala ze bikiny by sa mali len v smere rastu, nohy a pod pazuchami oba smery.
pasuliatko
10.07.08,08:12
skusala som uz aj tieto pasiky, ale celkovo mne ten vosk az tak nevyhovuje, lebo mi tam stale nejake tie chlpky ostanu...
ja na nohy pouzivam depilator a sice mi sem tam chlpky zarastaju, tak pouzivam na nohy peeling alebo spongie s lufou, ale ked nemam cas tak holim. Potom to osetrim len termalnou vodou(ja pouzivam Avene) a neskor nakremujem telovym mliekom.
Co sa tyka bikin, tak tam len holim(depilatorom si netrufam:)). A postupujem tak isto. Ale "bikiny" holim len v smere rastu, sice to nevydrzi dlho hladke, ale aspon to nezarasta a nescervena....Skusila som to len raz a uz nikdy viac.
A niekde som citala ze bikiny by sa mali len v smere rastu, nohy a pod pazuchami oba smery.

dakujem vyskúšam,ja ten strojček na vyšklbávanie chlpov doma nemam zatial thak to musím riešiť inak
Gabi03
10.07.08,08:16
dakujem vyskúšam,ja ten strojček na vyšklbávanie chlpov doma nemam zatial thak to musím riešiť inak

mimotemy To slovo znie veľmi hrozne. :D Ja si tiež epilujem nohy a je to v pohode. Už ma to šteklí a nie bolí. :) Vydrží mi to tak 3-4 dni. Ale tiež mi zarastajú. :(
pasuliatko
10.07.08,08:28
mimotemy To slovo znie veľmi hrozne. :D Ja si tiež epilujem nohy a je to v pohode. Už ma to šteklí a nie bolí. :) Vydrží mi to tak 3-4 dni. Ale tiež mi zarastajú. :(

mam doma len tie voskové prúžky thak uvidím ake to bude a pouvažujem nad epilátorom nejakym:) ale najprv sa musím pri tomto vykričať:D
Monika V.
10.07.08,09:26
mam doma len tie voskové prúžky thak uvidím ake to bude a pouvažujem nad epilátorom nejakym:) ale najprv sa musím pri tomto vykričať:D
Nemyslím si, že tá epilácia strojčekom je taká hrozná, je to len sila zvyku. Už si to robím niekoľko rokov a zvykla som si, bolí to už len na začiatku, dokonca som si trúfla už aj na bikiny s tým strojčekom, aj keď nie komplet. Musím nabrať odvahu.:)
pasuliatko
10.07.08,10:27
Nemyslím si, že tá epilácia strojčekom je taká hrozná, je to len sila zvyku. Už si to robím niekoľko rokov a zvykla som si, bolí to už len na začiatku, dokonca som si trúfla už aj na bikiny s tým strojčekom, aj keď nie komplet. Musím nabrať odvahu.:)

držím palce:)
danka87
11.07.08,16:43
Skus vzdy novu ziletku, alebo ak pouzivas dvakrat tu istu tak ju vzdy dobre vydenzifikuj a nikdy sa nehol proti chlpkom ale po smere ich rastu a po holeni sa nicim nekremuj len to vydenzifikujem, ja som mala tiez ten problem ale po tomto je to lepsie. A pouzivaj neparfumovane sprchove gely aj na druhy den po oholeni.Alebo nejake jemne, ja mam rada Johnsons pre deti.
pasuliatko
11.07.08,17:41
musím sa pochváliť pred chvíločkou som si dotrhala chlpy tými voskovými prúžkami..dalo sa prežila som :)
jenny7
27.08.10,11:02
ahojte, ja by som sa chcela spýtať, má niekto skúsenosti s derma setou od tvshopu???nedávno som zazrela na to reklamu a docela to vyzeralo dobre, hovorili, že je to aj bezbolestné a má to aj viac vyžití, kedže k tomu dávajú viacej nádstavcov. chcela som si kúpiť depilačný strojček, lebo ten čo mám,je už starý, ale ked som zbadala tú reklamu, tak som začala rozmýšlať aj nad takouto variantou.. prosím, ak to niekto má overené, napíšte názory...ďakujem.
kamoska1
28.08.10,16:28
Ja osobne skusenosti nemam s depil.strojčekmi,ale kolegyne si teraz kupili nové a hovorili,že to bolí všetko rovnako,(ako ked sa trhaju chlpky s korenom.)Na nohach nemaju vyražky.Ja som pri klasike,mam kupene už dlhšie pansky holiaci strojček ,,MACH TURBO III,"bol drahy,ale oplati sa,nie sú vyrážky a žiletka vydrží velmi dlho.
Petra199
28.04.11,13:52
ahojte budem sa opakovat ale tiez mam ten problem ... po holeni sa mi spravia vzdy cervene vyrazky.... kupila som si balea gel na holenie a krem po holeni prve dni to bolo v pohode a zas tie vyrazky....:( najhorsie je ze pojdem prvykrat ku gynekologovi a hanbim sa nehorazne:( co ak ma vysmeje.... co mam robit poradte....
Gabi03
29.04.11,13:45
ahojte budem sa opakovat ale tiez mam ten problem ... po holeni sa mi spravia vzdy cervene vyrazky.... kupila som si balea gel na holenie a krem po holeni prve dni to bolo v pohode a zas tie vyrazky....:( najhorsie je ze pojdem prvykrat ku gynekologovi a hanbim sa nehorazne:( co ak ma vysmeje.... co mam robit poradte....

Nestresovať sa kvôli doktorovi. Buď si istá, že tvoje nohy si ani nevšimne. ;)
Petra199
30.04.11,11:01
Nestresovať sa kvôli doktorovi. Buď si istá, že tvoje nohy si ani nevšimne.
:) keby to boli len nohy tak to by som bola rada..... ale ono je to v oblasti bikin:( ... a som z toho na nervy...
Oliwa
30.04.11,11:28
Nestresovať sa kvôli doktorovi. Buď si istá, že tvoje nohy si ani nevšimne. ;)
mimotemy Poznáš ten vtip, že ide gynekológ peši domov z práce a povzdychne si: Konečne tváre...! :D:D:D
2009
30.04.11,11:39
ahojte budem sa opakovat ale tiez mam ten problem ... po holeni sa mi spravia vzdy cervene vyrazky.... kupila som si balea gel na holenie a krem po holeni prve dni to bolo v pohode a zas tie vyrazky....:( najhorsie je ze pojdem prvykrat ku gynekologovi a hanbim sa nehorazne:( co ak ma vysmeje.... co mam robit poradte....

Netráp sa nik Ťa tu nevysmeje. Na týchto citlivých miestach skús púder /detský zásyp/. Ak si tam moc podráždená skús večer. Osprškaj sa a až uschneš použi púder. Je tam citlivá pokožka ale po týždni dvoch sa upokojí.. Jednoduchá a lacná rada. Vyskúšaj.
2009
30.04.11,11:48
Hlavne musí koža dýchať. Nič také... upravím sa hneď sa oblečiem.. Kuk :)
Petra199
30.04.11,17:23
dik moc:) skusim.... snad to nejak prezijem ...... i ked strach mam celkovo ..... ale to je uz vedlajsie
:)
lujza.j
30.04.11,17:31
dik moc:) skusim.... snad to nejak prezijem ...... i ked strach mam celkovo ..... ale to je uz vedlajsie
:)

ver mi ani jedna z nás tam nechodí rada, aj keď to tam už máme "pár krát za sebou" neboj zvládneš to:);)
marianased
01.05.11,12:46
Nestresovať sa kvôli doktorovi. Buď si istá, že tvoje nohy si ani nevšimne.
:) keby to boli len nohy tak to by som bola rada..... ale ono je to v oblasti bikin:( ... a som z toho na nervy...
Mať tak vaše problémy!!!!!:---
sibylla
16.05.11,16:57
je to precitlivenosť pokožky , alergénom môže byť aj kov,-odporúčam depiláciu cuukrovou pastou.....je sladkáááááá
patalia
19.05.11,15:20
No mne sa objavuju tieto cervene potvorky v oblasti bikin.. tak som jedneho pekneho dna pred spanim skusila dat na ne puder a na druhy den tam nebola ani znamka po nich :) tento detsky zapis je bozi zazrak ( zbavi vyrazok, vsetkeho :D )
inak ja pouzivam na holenie ten krem od veet. a asi mam citlivejsiu pokozku, lebo dalsie dva dni na to mi to tak "vyziera" chlpky az ma z toho nohy svrbia :--- ale co zeny koli krase nestrpia... patlem sa s tym dalej a na nohach mi rastu chlpky len v takych mapach :D