melbak
06.07.08,21:08
na mojom pc objavila "instalacia adobe updater", nemohla som sa toho zbavit, tak som to predsa spustila, ale teraz som sa dozvedela, ze to je nejaky skodlivy program a neviem , co dalej, ak mate s tym skusenosti, prosim poradte,
dakujem
Katabaticky
06.07.08,20:12
a preco by to mal byt skodlivy program?

a ak myslis take biele okienko napravo dole tak to je normalna aplikacia adobe (napriklad ak pouzivas adobe reader) ktora len stahuje nove upravy tohto programu :)
Stefan2005
07.07.08,06:14
... tiež sa mi to niekedy objaví, ešte som neprišiel na systém, kedy sa spúšťa.
Podstatné ale je to, že keď sa spustí, tak to citelne spomalí prácu PC (podľa toho viem, že sa spustil). No nikdy to ešte nič neaktualizovalo (vypíše, ale nedokončí).
Zaujímal by ma spôsob, ako odstaviť spúštanie tejto "aktualizácie" - nenašiel som to v nastaveniach AdobeReader (súvisí to s ním, lebo vždy sa spustí iba vtedy, keď sa spustí AdobeReader) ...
bobino38
07.07.08,06:27
Jak nastavit předvolby aktualizací:
1.
Zvolte Úpravy > Předvolby (Windows) nebo Adobe Reader > Předvolby (Mac OS), a pak vyberte Aktualizace na levé straně dialogového okna.
2.
Vyberte volbu určující způsob zpracování aktualizací. Pokud vyberete Nekontrolovat kritické aktualizace automaticky, měli byste periodicky kontrolovat aktualizace ručně, pomocí příkazu Nápověda > Zkontrolovat aktualizace.
3.
Klepněte na Zobrazit oznámení, chcete-li si každé oznámení prohlédnout před tím, než se rozhodnete, zda budete aktualizovat. Klepnutím na OK dialogové okno zavřete.
4.
Klepněte na Nainstalované aktualizace, abyste si prohlédli názvy a popisy nainstalovaných aktualizací. Pokud bylo nainstalováno několik verzí aktualizace, objeví se v dialogovém okně Nainstalované aktualizace pouze její poslední verze.
5.
Odznačte Zobrazit dialog oznámení po spuštění, pokud nechcete, abyste byli upozorněni na dostupné aktualizace, když spustíte Adobe Reader.
6.
Odznačte Zobrazit dialog dokončení instalace, pokud nechcete být upozorněni na úspěšné nainstalování aktualizací.
Jak komponenty aktualizovat ručně:
1.
Zvolte Nápověda > Zkontrolovat aktualizace.
2.
Vyberte aktualizace ze sloupce vlevo a klepnutím na Přidat nebo Přeinstalovat je přesuňte do pravého sloupce. V seznamu jsou uvedeny pouze aktualizace a komponenty, které jsou vhodné pro vaši platformu a produkt.
3.
Klepněte na Aktualizovat.Jak nastavit předvolby aktualizací:
Stefan2005
07.07.08,07:46
žiaľ, v predvolbách AdobeReader 8.1.0 takúto možnosť som nenašiel,
mám iba tieto možnosti:
bobino38
07.07.08,07:59
Tak jedine potom na ikonku na lište kliknuť pravým tlačítkom myšky a vypnúť to.
mladymuz
07.07.08,08:13
mne sa zda, že sa spušťa pri štarte a beží na pozadí , ktory stale sleduje aktualizacie, treba pozrieť tam.
Stefan2005
07.07.08,08:32
mne sa zda, že sa spušťa pri štarte a beží na pozadí , ktory stale sleduje aktualizacie, treba pozrieť tam.

nie je v štartovacích položkách, nespúšťa sa automaticky ani odinakadiaľ (nie je v spustených procesoch - programoch) - spustí sa iba po spustení AdobeReader...
Katabaticky
07.07.08,12:42
nebezi na pozadi v ziadnom pripade...
spusta sa pri starte adobe readeru kedy checkuje nove up i
odstranit sa to da odinstalovanim

///
nedokoncil sa mi prispevok nevadi :)
po AR 6 stacilo zmazat jednu kniznicu a bolo to ale teraz ju nemozem naist v 8 :) takze asi tadytudy cesta nevede :)
ale v 9 uz je zasa v menu moznost vypnut aktualizacie a akukolvek cinost programu na pozadi tak skus nahodit 9 ;)

v 8 tieto volby bohuzial niesu :(

///\\\\
este co mas pod zalozkou internet? som prave odpalkoval AR8 a uz sa mi to nechce znova prehadzovat :)
Stefan2005
07.07.08,14:19
no "nakopol" si ma správnym smerom,
aj AR8 existuje knižnica adobeupdater.dll, stačí ju premenovať / zmazať (najprv pre istotu zálohovať) a proces by sa nemal spustiť...
Iné riešenie je uvedené napr. tu:
http://www.onyx-osobni.ic.cz/?text=39-adobeupdater-exe-aneb-zrout-procesoru

teda koho tiež otravuje updater od Adobe, môže si pomôcť....
Braňo
07.07.08,17:36
skús nainštalovať verziu 9
Katabaticky
07.07.08,21:00
no "nakopol" si ma správnym smerom,
aj AR8 existuje knižnica adobeupdater.dll, stačí ju premenovať / zmazať (najprv pre istotu zálohovať) a proces by sa nemal spustiť...
Iné riešenie je uvedené napr. tu:
http://www.onyx-osobni.ic.cz/?text=39-adobeupdater-exe-aneb-zrout-procesoru

teda koho tiež otravuje updater od Adobe, môže si pomôcť....

vynikajuco :)
pri sestkach to bola ina ale som rad ze som ta nakopol aspon ;)