lucinda22
07.07.08,07:01
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, čo robiť v prípade, ak sa v obchodnom majetku spoločnosti nachádza budova, ktorá sa v účtovníctve odpisuje, ale vôbec nefiguruje na liste vlastníctva danej spoločnosti (ani na iných LV), nemá ani súpisné číslo a súčasne nie je zakreslená v katastrálnej mape, ide o staršiu budovu a neviem či k nej existuje nejaká dokumentácia, aký by mal byť postup pri získaní súpisného čísla a zapísaní do katastra?
Lenka1979
07.07.08,07:20
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, čo robiť v prípade, ak sa v obchodnom majetku spoločnosti nachádza budova, ktorá sa v účtovníctve odpisuje, ale vôbec nefiguruje na liste vlastníctva danej spoločnosti (ani na iných LV), nemá ani súpisné číslo a súčasne nie je zakreslená v katastrálnej mape, ide o staršiu budovu a neviem či k nej existuje nejaká dokumentácia, aký by mal byť postup pri získaní súpisného čísla a zapísaní do katastra?

Tú budovu akože spoločnosť vôbec nekúpila? Ako môže o nej účtovať?:eek:
lucinda22
07.07.08,09:49
tá budova bola vložená do základného imania spoločnosti ale pod nejakým iným súpisným číslom a podľa mňa ani neleží na tej pacele ako by mala papierovo.......na to sa pozriem bližšie, čo však v prípade, ak užívame budovu, ktorá nie je v obchodnom majetku spoločnosti ani zapísaná na katastri, ako postupovať ďalej?