prockova
07.07.08,07:37
Ahojte poradaci,

z nasej materskej spanielskej firmy ma poziadali, aby som vybavila formular E 104 pre zamestnanca nasej dalsej sesterskej firmy sidliacej na Litve. Nasi zamestnanci su vodici z povolania, teda stale jazdia, su na cestach.
Hladala som informacie vsade mozne na nete, no v podstate som sa k nicomu konkretnemu nedopatrala. Len neuplne informacie, ze tento formular vydava vraj vydava urad Narodneho Institutu socialneho poistenia (ci zabezpecenia ci co ) no ked som hladala kontakt alebo ich stranku, ako keby neexistoval takyto urad u nas. Formular E 104 Potvrdenie o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska - NP.

Prosim Vas, poradte mi: kde ziadat? co k tomu treba? a asi za ako dlho by sme to ako zamestnavatel mohli za zamestnanca vybavit?

Som uz zufala ... prosim Vas, ak viete poradte.

Dakujem vopred !

prockova
Marína
07.07.08,07:18
Formulár E 104 je potvrdením o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska – nemocenské poistenie. Vydáva Sociálna poisťovňa pre prípad, že osoba nespĺňa podmienku doby poistenia v jednom členskom štáte EU, pripočítajú sa jej doby poistenia v iných členských štátoch. Princíp spočítania dôb poistení je jednou zo základných princípov koordinácie systému sociálneho zabezpečenia v EU.
Dočítala som sa tu http://www.cssz.cz/cz/evropska-unie/nemocenske-pojisteni/postup-pri-potvrzovani-dob-pojisteni.htm
prockova
07.07.08,13:56
Dakujem za odpoved! Pomohlo mi.

To je zaujimave a zaroven divne, ze sa taketo prakticke veci musime dozvedat z ceskych stranok :) to na Slovensku nemame niekoho sikovneho kto by to "jednoducho zverejnil" ? :)

tak ahojte :)
DUSAN041
21.11.11,10:05
Dobrý deň prajem. Prosím Vás o poradenie. Pracoval som v Taliansku normálne na pracovnú zmluvu. Stal sa mi pracovný úraz, bol som už dva krát operovaný.Skončila mi pracovná zmluva 28.10.2011. Praceneschopnosť mi stale pokračuje no musel som odcestovať na Slovensko z dôvodu ,že som tam nemal žiadne ubytovanie. Na Slovensku som sa prihlásil do zdravotnej poistovni a vobec neviem ako dalej mom pokračovať. Kde všade sa mám ísť prihlásiť, že som prace neschopný, kto mi bude vyplácať nemocenská dávky. ďakujem za poradenie a odpoveď. Prajem pokojný deň Dusan.
rrtrash
09.02.14,15:50
neviem presne ale bud pracovny pomer trva (pocas praceneschopnosti nemohol skoncit) alebo ste sa mali ohlasit na urad prace v Taliansku. myslim, ze by za vas stale mal platit zamestnavatel zdravotne a mali by ste dostavat talianske nemocenske, za ktore ste si mohli prenajat byvanie. Ak ste museli odcestovat domov, riesil by som to pisomne - list postou zamestnavatelovi, soc. poistovni v Taliansku. Vsetky osetrenia by mali ist z talianskej zdravotnej poistky. Ak pracovny pomer stale trva, teba vsetko riesit cez Taliansko. Minimalne treba asi ohlasit uradom ze ste stale praceneschopny a prilozit doklad od SK lekara (myslim ze staci pripojit vlastny preklad ak viete dobre jazyk)