evae
07.07.08,07:50
chcela by som sa spytat, zamestnanec nenastupil od 1.6. do prace. 12.6. som dostala ziadost o ukoncenie prac. pomeru ku 31.5. 16.6. som mu oznamila, ze vypoved je platna k 1.7. s vypovednou dobou ku 30.8. a teda sa ma dostavit do prace. Na toto neodpovedal. od 1.6. mu bezi absencia. Otazka je, ked chcem uplatnit §62 ods. 3 ako to mam spravit? ukoncim mu prac. pomer ku 30.6. a mam narok na priem. mesacny zarobok? vopred dakujem.
liba2
07.07.08,08:43
§62 ZP: Výpovedná doba

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
drobeceva
07.07.08,09:19
chcela by som sa spytat, zamestnanec nenastupil od 1.6. do prace. 12.6. som dostala ziadost o ukoncenie prac. pomeru ku 31.5. 16.6. som mu oznamila, ze vypoved je platna k 1.7. s vypovednou dobou ku 30.8. a teda sa ma dostavit do prace. Na toto neodpovedal. od 1.6. mu bezi absencia. Otazka je, ked chcem uplatnit §62 ods. 3 ako to mam spravit? ukoncim mu prac. pomer ku 30.6. a mam narok na priem. mesacny zarobok? vopred dakujem.
Neviem, či v tom prípade by som sa bavila o výpovedi, keď už celý jún nebol v robote. A vôbec, ak má absencie, dala si na SP prerušenie cez RLFO?
anenka.s
07.07.08,16:25
Tiež by ma zaujímalo ako realizovať tú peňažnú náhradu. Zamestnanca vedieme na absencii od 26.06.08.Výpovedná doba mu začína plynúť až 01.07.08 do 31.08.08. Zamestnávateľ nesúhlasí s dohodou o skončení pp , ktorú pôvodne žiadal zamestnanec Ak mu vypočítam mzdu za 06/08 odvediem všetko poistné a dane, môžem mu zbytok mzdy vymínusovať ako peňažnú náhradu podľa §62 ? Z-c má nárok aj na DB môžem aj ten použiť na úhradu peňažnej náhrady za nedodržanie výpovednej doby? Ako si vlastne výšku tej náhrady mám vypočítať? Čo s zvyškom nároku, keď ho nie je možné uplatniť zo mzdy, lebo tá nedosahuje patričnú výšku? Ďakujem.
evae
08.07.08,07:41
Neviem, či v tom prípade by som sa bavila o výpovedi, keď už celý jún nebol v robote. A vôbec, ak má absencie, dala si na SP prerušenie cez RLFO?

ano, to som si vybavila. len neviem ci mam dat zrusenie PP k 31.8. teda podla vypovednej doby, drzat ko ako absencia a strhnut mu ten posledny plat. alebo ho mozem odhlasit k 30.6. a strhnut mu ten mesacny plat. nie je mi zrejme ako postupovat.
drobeceva
08.07.08,07:50
ano, to som si vybavila. len neviem ci mam dat zrusenie PP k 31.8. teda podla vypovednej doby, drzat ko ako absencia a strhnut mu ten posledny plat. alebo ho mozem odhlasit k 30.6. a strhnut mu ten mesacny plat. nie je mi zrejme ako postupovat.
Ja by som to nedržala na výpovedi. Akonáhle začal robiť absencie, dala by som mu upozornenie pre hrubé porušenie PD a následne v dôsledku toho okamžité zrušenie PP. Dňom prevzatia by mu končil pracovný pomer, poodhlásovať ho zo SP, ZP a dovidenia, keď volil takú formu.
liba2
08.07.08,08:14
Ja by som to nedržala na výpovedi. Akonáhle začal robiť absencie, dala by som mu upozornenie pre hrubé porušenie PD a následne v dôsledku toho okamžité zrušenie PP. Dňom prevzatia by mu končil pracovný pomer, poodhlásovať ho zo SP, ZP a dovidenia, keď volil takú formu.
zdieľam tento istý názor

ano, to som si vybavila. len neviem ci mam dat zrusenie PP k 31.8. teda podla vypovednej doby, drzat ko ako absencia a strhnut mu ten posledny plat. alebo ho mozem odhlasit k 30.6. a strhnut mu ten mesacny plat. nie je mi zrejme ako postupovat.nedoplnila si info, či bolo v PZ dohodnuté plnenie podľa §62. Ak nie, tak ho nemôžeš použiť.
evae
09.07.08,04:54
zdieľam tento istý názor
nedoplnila si info, či bolo v PZ dohodnuté plnenie podľa §62. Ak nie, tak ho nemôžeš použiť.

ano, mala som to pisomne v zmluve, dala som si na to pozor :) tak ho teda odhlasim ku 30.6. v dosledku toho, ze nechodil do prace. a za nedodrzanie vypovednej lehoty si uplatnim ten priemerny mes. plat :rolleyes: dakujem
Nadena
09.07.08,05:05
chcela by som sa spytat, zamestnanec nenastupil od 1.6. do prace. 12.6. som dostala ziadost o ukoncenie prac. pomeru ku 31.5. 16.6. som mu oznamila, ze vypoved je platna k 1.7. s vypovednou dobou ku 30.8. a teda sa ma dostavit do prace. Na toto neodpovedal. od 1.6. mu bezi absencia. Otazka je, ked chcem uplatnit §62 ods. 3 ako to mam spravit? ukoncim mu prac. pomer ku 30.6. a mam narok na priem. mesacny zarobok? vopred dakujem.

Nemal skúšobnú dobu?
evae
09.07.08,08:57
Nemal skúšobnú dobu?

na zaciatku prac. pomeru ano, ale teraz nebol v skusobnej dobe. problem nie je s tym ako ho prepustit. porusil dost §. problem je, ze konatel trva na tom, ze to musi byt v zmysle §62, aby mu mohol siahnut na ten jeden plat.:confused: