Spec
07.07.08,08:40
Dobry den,

Chcem sa spytat ci nemate niekto skusenosti ako na interierove potery?
Aky material pouzit?Tvrdeny polystyren,Nobasil alebo aky material .


Vdaka
Stanley.P
07.07.08,15:38
Ako izolaciu som pouzil 5cm podlahovy polystyren. Ale pod pojmom potery rozumiem betonovu vrstvu, ktore ide na izolaciu.To ma este len caka..., ale skusenosti s nim este nemam.
Zoltán Kovács
07.07.08,15:50
8 cm polystyrén (5 + 3 cm) na to 7 cm poteru. Mám podľahovku.
noman1
09.07.08,20:20
ak na dosku postačí 10 cm 100S EPS ak je podkrovie kvôli zvuku oceníte mineral - postačí 3 cm...
Spec
10.07.08,04:20
Dakujem za postrehy,

Samozrejme som mal na mysli to co je pod poterom,cize aku tepelnu izolaciu,K polystyrenu som pocul ze moze upadnut cize pod tlakom poteru a dlazby sa stlaci mate s tym niekto skusenost?
lakon
10.07.08,05:49
Ja som dorovnaval urovne podlah v starsom dome asi 12 cm Ecostyren betonom na to 5+3cm podlahovy polystiren a na tom 10cm poter s kari rohozou 15x15 v ktorom je podlahovka. Byvame 4.rok a ziadne sadanie nebadam. ono asi dost zavisi od toho co na ten poder nalozis a ako to plosne rozmiestnis. Samotny poter by nemal vyvolat stlacenie "podlahoveho" polystirenu ten ma zvysenu hustotu a tuhost v tlaku prave preto ze je podlahovy. Da sa po nom chodit aj priamo, co je omnoho vyssie bodove zatazenie ako ked je pod poterom ktory tlak roznasa na vacsiu plochu. Mne sa dokonca stalo ze som Feliciou presiel po zbytku, ktory rozfukal vietor a zatlaceny bol len na hranach v strede bol len spinavy odtlacok.
jezko22
17.11.08,18:49
polystyren na podlahy min 5cm,sietovina staci najtensia a cca 4-5cm poteru,ale zalezi to aj od rovnosti podkladu,no nedaval by som menej ako 3cm.
jezko22
17.11.08,18:52
ten polystyren tosku usadne po naneseni poteru ale to je minimum cca 1-2mm,ked stvrdne tak uz nic usadat nebude,jedine tak niekto na stolicku.
slnecnicaa
18.11.08,06:51
mame bungalov, chystame sa na jar robit potery, moze sa namiesto obycajneho betonu pouzit ekostyrenbeton? je vhodny aj na podlahove kurenie? ake mate s nim skusenosti? je pravda, ze tymto ekostyrenom sa lahsie dosiahne rovny povrch bet. poteru?