sonusik
07.07.08,10:49
Ahojte poraďáci.Zadnú stenu dlhého sedliackeho domu máme ešte neokožovanú. Medzi tehly do malty a všetkých špár sa sťahujú osy.Normálne bzučí celá stena.Viete mi niekto poradiť ako ich vykynožiť? (postrek...plameňomet???)Vopred ďakujem.
petmar
27.08.08,12:54
nikto nevie, čo na ne účinkuje?
Natieram strechu a nemôžem to dokončiť, lebo ma neustále ohrozujú. Hniezdo je neprístupné, zaliezajú do škár. Tmelím a zaliepam, nič nie je platné, iba sú stále viac nasr.... :eek:
Zoltán Kovács
27.08.08,12:57
TO isté som riešil teraz pri zateplovaní. Použil som Biolit Plus proti osám a sršňom. Padali ako muchy na jeseň. Účinok okamžitý. Odvtedy máme pokoj.
petmar
27.08.08,13:00
Ďakujem bežím kúpiť.
Mal som taký zbytok ale nie tento, potom nejaký iný roztok, aj repelent, no to bolo tak na 2 sekundy. AHOJ
misomiso
27.08.08,13:06
Ahojte poraďáci.Zadnú stenu dlhého sedliackeho domu máme ešte neokožovanú. Medzi tehly do malty a všetkých špár sa sťahujú osy.Normálne bzučí celá stena.Viete mi niekto poradiť ako ich vykynožiť? (postrek...plameňomet???)Vopred ďakujem.

Ze si ty niekde od Novej Bane alebo okolia?
Andy Kralik
28.08.08,05:10
Ak uz bzuci cela stena tak ich je vela.. a to neviem ci sam s Biolitom zvladnes. Ale pozri sa na nete. Existuju specializovane firmy ktore taketo problemy riesia. Ale priprav sa na to ze ak tam mas nejake vacsie spary - za drevenym obkladom - bude treba ho dat dole a mozes byt prekvapeny ake utvary a plasty tam uz postavili.
sonusik
11.09.08,09:58
Ahoj, nie som od Novej Bane,ale od Šale. Osy sme porazili.V záhradkarstve nám predali taký prášok v plastovej fľaške so sosáčikom.To sme fúkali do škár a predstavte si opustili svoje hniezda. Na názov by som sa musela pozrieť doma.No ale teraz sa zase objavujú ako robíme podhľady stále nejaká vyletí. Ahojte poraďáci ste fajn
220870
11.09.08,17:22
Aj ja som s nimi bojoval a neúspešne.Našťastie cez zimu vymrzli.
radkoslavko
11.09.08,19:50
mne sa proti vsetkemu lietajucemu hmyzu najviac osvedcil Mortein, ten cerveny. To je taky sajrajt, ze staci jedno strieknutie do priestoru a okamzite padaju ako sracky. Mali sme doma v panelaku podobny problem. Boli v tych odvetravacich sprarach, ale Mortein to vyriesil. Uz ziadna osa.
petmar
12.09.08,17:51
Neviem ako si tie názvy zapamätať, ak na jar vylezú. Mne pomohol ten sprej proti osiam a sršňom čo radil Smith a potom som potme zamuroval stavebným lepidlom špáry v tehlách kde zalietvali. Ešte pár dní hľadali a lietali okolo bezdomovkyne a šľapky, čo nespali doma, no po troch dňoch bol pokoj . :D
legolas
14.09.08,05:18
Neviem ako si tie názvy zapamätať, ak na jar vylezú. Mne pomohol ten sprej proti osiam a sršňom čo radil Smith a potom som potme zamuroval stavebným lepidlom špáry v tehlách kde zalietvali. Ešte pár dní hľadali a lietali okolo bezdomovkyne a šľapky, čo nespali doma, no po troch dňoch bol pokoj . :D

Ahoj, hovorím všeobecne: sršne, osy, neprezimujú v hniezdách ako to píšete pretože všetky okrem matky, ak chcete kráľovnej zahynú do zimy. Na jar sa začína nový proces a tak to ide neustále. Ak má niekto v múre osy, alebo sršne dajú sa vysíriť / v záhradkárstve sa predávajú sírne knôty/ .