GumiDek
07.07.08,11:16
Takze mam obrovsky problem s grafickou kartou ATI RADEON 9800 PRO extremne sa mi prehrieva a neviem co s tym. :confused: Skusal som zakrit bednu a kupil som si new ventilator nic skusal som aj s odokritou bednou a stale nic dokonca som dal aj priamo na grafiku stolny ventilator. SpeedFan mi ukazuje 40C. CPU ale myslim ze ma aj viac. Pretoze na okrajoch karty sa teplota v pohode ale cim nizsie ku doske ty je teplota vyzsia. Pri hrani hry to vyzera asi takto zapnem hru a hram tak max 1-2 minuty v tom momente sa vypne ale pocitac stale bezi iba obrazovka zhasne. Skusal som aj zapnut pri tom hudbu ale aj tu to vyplo.
PLS PORADTE :mee:
bobino38
07.07.08,09:21
Máš pripojené napäťové napájanie grafickej karty?
GumiDek
07.07.08,09:22
kebyze viem co to je :)
bobino38
07.07.08,09:30
..musíš otvoriť skrinu, pozrieť sa ako maš napojenú grafickú kartu ku zdroju. Mala by byť pripojená obyčajným káblikom k zdroju.
GumiDek
07.07.08,09:34
no z grafickej karty mi ide len taky kabel a vtom kably su 4 male kabliky a tu cerveny,2xcierny a zlty. nic ine s grafiky mi nejde ani do nej. Ako vlozim Prilohu ze by som to sem dal ako screen.
GumiDek
07.07.08,09:41
Tu su screeny
Katabaticky
07.07.08,13:22
boze chlape sak ty nemas napajanu grafiku :D

lol a este "pekne" vyviazana skrina :D

takze ako si posielal obrazok samotnej karty tak napravo hore mas take biele (4 pin samicu na elektriku... ) a hadaj co tam patri neni to tam na okrasu ;)

:D
GumiDek
07.07.08,17:51
co by som nemal napajanu grafiku jak to myslis ?! zlezaradil
Katabaticky
07.07.08,21:01
no na obrazkoch nevidim ze by ti isla nejaka zila zo zdroja do grafiky... takze tak nemas napajanu grafiku inak otrasne foto ;)
GumiDek
08.07.08,08:55
ale je tam neboj taky kablik v ktorom su dalsie styri a inac uz som to predtym pisal a tie foto su s mobilu 2Mga Pixle fotil som to v tme a bolo to na rychlo tak neviem ci ti vadi..:eek:
Stevo5
08.07.08,15:11
Ešte k tomu prehrievaniu - píšeš že si kúpil nový ventilátor - a kam? Na grafiku alebo do skrine? Na obrázkoch je vidno že nemáš okrem zdroja odsávanie teplého vzduchu zo skrinky (tie dierky pod zdrojom - tam by mal byť ventilátor ktorý vyfukuje teplý vzduch von).
Ďalej nie je vidno či máš prídavný ventilátor na vháňanie studeného vzduchu smerom ku grafike - alebo aspoň dnu do skrinky.
Neviem aký máš procesor, ale ten ventilátor ktorý vidno na obrázku má 2 chyby. Na chladenie je slabý a je hlučný.

Nerobil si niečo s chladičom na grafike? Ak áno, musíš použiť znova pastu pod chladič. Ak tam nie je, bude sa to správať presne ako píšeš.

Má ventilátor grafiky otáčky ako keď bol nový?

Kedy sa to začalo prehrievať? Samé od seba alebo si niečo s PC robil?

Píšeš že speedfan tiukazuje teplotu 40°C. To je predsa vynikajúca teplota pre grafiku.

Stiahni si program Everest home edition - je zdarma a ukáže ti takmer všetko čo potrebuješ vedieť o HW v PC. Tam si pozri teploty na dióde grafickej karty, procesora, MB a pod, tiež napájacie napätia na rôznych komponentoch. Z toho sa dá posúdiť v akom stave je PC.

Inak, ako ti písal katabatický - ten káblik na napájanie graf karty sa nedá vidieť na obrázkoch. Mal by sa zapojiť vpravo hore(obrázok samotnej graf. karty) je tam na to samostatný konektor. Mal by si to mať aj v papieroch ku grafike. Tam musí ísť napájací kábel priamo zo zdroja.
Katabaticky
08.07.08,19:32
ale je tam neboj taky kablik v ktorom su dalsie styri a inac uz som to predtym pisal a tie foto su s mobilu 2Mga Pixle fotil som to v tme a bolo to na rychlo tak neviem ci ti vadi..:eek:

to ze ked chces normalnu radu tak si daj aspon tu namahu a nafot to pri svetle a bez trasucich ruk...
Katabaticky
08.07.08,19:38
pridavny ma na zadku skrine len je nizsie rovno nad grafikou...

inak celkovo strasne stavany komp... tam nemas ziadne prudenie vzduchu ...

a 40 je naozaj pekna teplota to som si ani nevsimol ze tu dal konkretne cislo :mad: pako mohlo byt po starostiach :)

takze sa ti nic neprehrieva a mozme ukoncit diskusiu :)

ps: zainvestuj 6 kil do kompu a vyhod tu vrtulu co tam mas a nahod chladenie na grafarnu normalne :)