mimaemma
07.07.08,11:32
Ahojte,
mám problém. Potrebujem uhradiť fa z minulého roka v Omege. Neviem si to pritiahnuť, zobrazuje mi to len nové fa z tohto roka. Navyše odberateľ uhradil jednou sumou 2 fa z minulého roka. Poradí mi niekto?:confused: Nejde mi to ani cez BU ani cez účtovné doklady.:mee:
ešte pozn. mám len demoverziu, dúfam, že to nie je tým...
LubenaK
08.07.08,16:38
Ak si robila prechod do nového roka v Omege, tak všetky neuhradené FA sa mali automaticky preniesť. Ak sa nepreniesli, znamená, že boli uhradené v starom roku. Ak si začala účtovať v tomto roku, nemáš ju nahodenú medzi počiatočnými stavmi v saldokonte.
Anna1974
08.07.08,16:40
Ano, jednoznačne súhlasím, neuhradené faktúry z predošlého roka pri uzávierke automaticky prechádzajú do nasledujúceho roka, teda ak si robila uzávierku. Potom teda tú faktúru mať nemôžeš,tento prípad som mala aj ja, ked som nahodila len počiatočné stavy a uhradila som to oproti 321 s tým,že som si dala poznámku do textu, že sa jedná o starú faktúru.
Modroocko
08.07.08,16:49
V prípade, že si urobila riadny prechod z jedného roka do druhého, skontroluj si, či sa ti dáta správne preniesli - nastav sa na obdobie Otvorenie a v evidencii dokladov - došlé faktúry by si mala mať tú, čo hľadáš. Ak tam nebude, zrejme došlo k nejakej chybe pri prenose, ale tá sa dá veľmi rýchlo opraviť, netreba robiť nový prechod, len preniesť databázu, v ktorej si našla chybu. Zavolaj na horúcu linku Krosu, oni ťa už navigujú.
mimaemma
09.07.08,05:51
Dievčatá, veľmi pekne ďakujem. Ja už som si chybu našla...faktúry boli prenesené, len ja keď som ich chcela vyhľadať a uhradiť tak som nedala výber " otvorenie" do " júl" ale len "január" do "júl".:rolleyes:
Modroocko
09.07.08,07:31
Dievčatá, veľmi pekne ďakujem. Ja už som si chybu našla...faktúry boli prenesené, len ja keď som ich chcela vyhľadať a uhradiť tak som nedala výber " otvorenie" do " júl" ale len "január" do "júl".:rolleyes:

Tak to je bežná chyba nováčikov. Aj mne sa to pred rokmi stalo. Veď ty sa otlčieš.:)