M&D
07.07.08,13:13
Dobry den, Poradaci,
Poprosila by som Vas o radu. Dna 27.5.2006 som si v centre Bratislavy kupovala letnu obuv. Islo o topanky na vysokom opatku, topanky som mala na sebe obute cca. 2 krat. Na opatku som si vsimla jeho odstavanie od podrazky.(opatok nelicoval s podrazkou).Naviac mi na topankach v jednej casti zhrudkavel lak. Cena topanok bola 6000,- Sk. Preto mi tato skutocnost nedala a isla som topanky reklamovat. Reklovala som ich v auguste 2007 kde mi pani predavacka oznamila, ze som si topanky obliala odlakovacom a ze je zbytocne posielat znalcovi, ze sa mi topanky iba zbytocne predrazia, lebo to znalec urcite neuzna a naviac si ho budem musiet zaplatit. Dalej mi oznamili, ze si mam sama ak mam zaujem zohnat znalca a pokial znalec uzna, ze je to vada za topanky mi vratia peniaze . Bohuzial o tejto reklamacii som nemala ziaden doklad. Po rade, ktoru som dostala od Vas Poradakov ohladom otazky kde najdem znalcov v oblasti obuvi som sa na jedneho nakontaktovala. Poslala som mu topanky a poprosila ho o znalecky posudok na danu obuv. Znalecky posudok mi bol vystaveny a opatok bol specifikovany ako vyrobna vada s tym, ze obuv nie je bezpecna. 1.4.2008 som opat navstivila predajnu a trvala na tom aby mi obuv zobrali na reklamaciu a ak nie pozadovala som pisomne stanovisko. Obuv na reklamaciu prijali a v 30 den mi volali, ze ich obuvnik nic nezistil, ze opatok je v poriadku a nie je nebezpecny . Na druhy den som sa po topanky zastavila vratili mi ich aj spolu s reklamacnym listom kde uviedli ze opatok je v poriadku aj napriek tomu, ze o znaleckom posudku vedeli. Nasledne som ich pisomou formou vyzvala aby mi za obuv vratili peniaze co som dokladovala original znaleckym posudkom.taktiez som prilozila doklad o kupe ako aj reklamacny list. List som poslala na obe adresy na sidlo spolocnosti ako aj na sidlo prevadzky doporucene s dorucenkou. List bol prevzaty na oboch adresach.dna 6.5.2008 Avsak ziadne kontaktovanie sa neudialo. Preto som napisala dalsi v poradi druhy list „Pokus o zmier“ List prevzali iba na adrese sidla spolocnosti dna 27.5.2008 a taktiez vobec nereagovali. Preto by som Vas rada poprosila o radu ako aj Vas nazor ako by bolo najlepsie postupovat.
Vopred DAKUJEM
Mirka
wagner
07.07.08,14:49
Myslím si, že Ti ostáva iba súd. Nájdi si dobrého právnika a daj to na súd.
bunovaa
07.07.08,17:38
skúšala si slovenskú obchodnú inšpekciu?
M&D
07.07.08,17:59
SOI som navstivila este skor ako som poslala firme listy. Pani na SOI ma informovala, ze som postupovala zle, ze som mala trvat uz prvy krat na pisomnou stanovisku a dalej sa uz nevyjadrovala ani si nepozrela podklady, ktore som mala. Tak neviem mozno by som tam mala zajst opat, ale neviem ci to bude nieco riesit.