bety4
07.07.08,14:23
vedel by mi nikto poradit či sa musia viesť skladové karty tovaru pri maloobchode alebo stači iba urobit nejaku internú smernicu. Firma účtuje v JÚ.
betka
07.07.08,18:12
Ano, treba viesť skladovú evidenciu. Maloobchod kupuje tovar za účelom ďalšieho predaja, za účelom dosiahnutia zisku. Každý pohyb na sklade treba evidivať vo forme príjemiek a výdajok.

Zoberte si situáciu, že nakúpite 100 ks nejakých dobošiek. Jeden deň predáte 10, druhý 20, tretí deň nakúpite 40, piaty deň predáte 34. Ak si nebudete viesť skladovú evidenciu, vznikne neorganizovaný chaos.
bety4
07.07.08,19:14
Dakujem za odpoveď. Firma ktorej robím učtovnictvo to nevedie ale vraj to daňova kontrola nepyta. Tak dúfam, ze im to prejde.
betka
07.07.08,20:58
Dakujem za odpoveď. Firma ktorej robím učtovnictvo to nevedie ale vraj to daňova kontrola nepyta. Tak dúfam, ze im to prejde.

Zaujímavé. Ja som mala DK DPH a pýtala skladové karty:)
Ajuška
07.07.08,22:00
Zaujímavé. Ja som mala DK DPH a pýtala skladové karty:)

...tiež zaujímavé...:---... u mňa DK na DPH doteraz skladové karty nepýtali (len aby som to nezakríkla...:D...)

...ale poctivo ich vediem a mám ich veeeľa...:rolleyes:...
bety4
08.07.08,10:14
dakujem no ja budem tiež dúfat, aj ked to neni moja chyba, že si to firma nevedie ale upozornila som ich