ferjancik.michal
07.07.08,13:27
Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať či by ste mi nevedeli poradiť ako postupovať pri predaji nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu. Ako postupuje realitná kancelária ak sa rozhodnem predať svoju nehnuteľnosť? ´

Ďakujem.
leonq
07.07.08,11:51
Postupuje tak isto ako by si postupoval aj ty, len za to zoberie peniaze...

jednoducho pridu, pofotia a inzeruju.

pochybujem, ze existuje realitka, ktora aktivne vyhladava kupujucich.

osobne velmi zle skusenosti s realitkami, malo profesionalov, vela amaterov, ktori sa snazia nejako zivit.

cest vynimkam, ak nejaku stretnem dam vediet...
yoyo74
30.08.08,10:20
Odporucam dat nehnutelnost najviac trom RK s ktorymi dohodnes rovnaku cenu nech sa nepohybuje v inzerciach tvoja nehnutelnost v roznych cenach a stane sa obkukanou a nepredajnou. Dohodni si s nimi provizie s konecnej ceny ca 3 percenta s kupnej ceny. Pripadne spis s nimi sprostredkovatelsku zmluvu, kde budu dohodnute pravidla hry cena, provizia, co vsetko urobi RK za proviziu atd .. nie exkluzivnu...
erik123
12.05.09,17:44
Ahoj yoyo74.
Mam prosbu, mohol by si mi napísať čo vsetko musi obsahovať sprostredkovateľska zmluva s raalitkou?Ďakujem za odpoveď
jess
05.06.09,10:27
Tiež predávam osobne byt a oslovujú ma rôzne realitky, že nech predávam cez nich. Jedna len dala zadarmo moju ponuku navýšenú o ich províziu (50.000Sk) na net. Nič som nepodpisovala. Druhá chce odo mňa, aby som podpísala sprostredkovateľskú zmluvu, kde sú uvedené 3 druhy ich provízie...napr.: je uvedené, že ja si stanovím predajnú cenu A. Ak sa nepredá za cenu A, potom si stiahnu za "činnosť" a/ rozdiel ceny A a zníženej ceny B ...čo si myslím, že je poriadne dosť :eek: b/ xx % províziu z A ceny + 40% rozdielu A-B :eek:, c/ nejakú paušálnu čiastku na ktorej by sme sa dohodli/nedohodli:cool:.....no a ďalšie pokuty a pokuty za "nesplnenie si" povinností mňa ako predávajúceho. ..napr. 10% z A ceny, že im neoznámim písomne do 3 dní, že som nehnuteľnosť predala inak.....10% z ceny A, ak predám byt osobe, ktorá je spriaznená s osobou, ktorú mi dohodili oni (ako ja viem, že je to napr. svokra ich kupujúceho ???)

Neviem, či je to reálna zmluva, ale mne sa toto akosi nepáči.
mzdarka renca
09.09.09,20:11
Prajem pekný večer, mám takýto problém, že chceme so setrou predať spoločnú nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza na spoločnom dvore, t.z., že je tam ešte okrem nás dvoch aj ďalší majiteľ inej nehnuteľnosti. Túto nehnuteľnosť sme sa rozhodli predať. Realitná kancelária, na ktorú sme sa obrátili samozrejme najskôr pošle ponuku susedovi, s ktorým máme spoločný dvor, čo je ok.

Realitka napísala ponuku a v nej okrem iného uviedla cenu nehnuteľnosti +záhrady xxx € a 1/2 spoločného dvora v tej istej výške ako obe dokopy, vraj sused to skôr kúpi, ak bude rovnaká cena, dokonca vyšia na tú 1/2 spoločného dvora, čo vlastne nie je pravda, nakoľko je to oveľa menej m2...... Tomuto celkom nerozumiem, aj keď mi to realitka vysvetlovala, čo som samozrejme nepochopila.

Viete prečo to tak navrhujú, vraj im to poradil právnik.
misomiso
09.09.09,21:11
Vseobecna otazocka k tejto problematike - boli avizovane nejake zmeny ohladne notarov, ze snad maju rucit za prevody realit. Preslo to, alebo nie.

Apropos, ked to ide cez RK tak je tiez nutny notar kvoli navrhu vkladu na kataster ci nie?
vratnik
10.09.09,03:26
Notar / advokat nerucia za zmluvu, su len zodpovedni za to, ze podpisane osoby su skutocne dotknute osoby a preto vyzaduju od kazdej strany 3 rozne doklady. Realitka nepotrebuje notara / advokata, maju vzory zmluv tak to bastlia sami. Ja mam s nimi velmi zle skusenosti, zavadzaju, davaju fotky ineho pozemku, ponukaju pozemky blizko UP rekreacnej oblasti (tzv. bezcenne) za vysoke ceny pozemkov v chatarskej oblasti, ... hlavne pri predaji nemajte velke oci, predava sa minimum, ceny presiahli sucasnu kupyschopnost ... realitka nehnutelnost len vycapi na nastenku a zavesi na internet a tym jej uloha konci.
misomiso
10.09.09,05:03
Notar / advokat nerucia za zmluvu, su len zodpovedni za to, ze podpisane osoby su skutocne dotknute osoby

No to je mozne, ide ale o to, ci uz je to rucenie uzakonene. Nedavno sa to pripravovalo, nejako som nezachytil konecny vysledok.
dolfort
11.09.09,05:29
pochybujem, ze existuje realitka, ktora aktivne vyhladava kupujucich.


jednu poznam, v BB
ivankah
11.09.09,10:09
No to je mozne, ide ale o to, ci uz je to rucenie uzakonene. Nedavno sa to pripravovalo, nejako som nezachytil konecny vysledok.

zakon c. 304/2009, ktorym bol novelizovany zakon o notaroch a zakon o o advokatoch
Borský
12.09.09,17:06
Sú dobré realitky s ktorými sa dá robiť. Dôležité je, aký druh zmluvy s nimi podpíšeš. Každá sa snaží o výhradné zastúpenie, aby to predávali len oni. V tom prípade vyvíjajú aj snahu získať klienta. Pri nevýhradnom zastúpení na to kašlú. Nesmieš im dovoliť manipulovať s cenou ani s províziou. V zmluve je dôležité zakotviť dobu trvania zmluvného vzťahu , nie dlhú..max.1/2 roka a províziu. Buď konkrétnu sumu alebo %. Výška provízie bohate stačí 3-5 %
IgyPop
14.09.09,08:12
Neviem ci som to dobre pochopil, ale práveze som pocul /aj tuto od kolegyne/, ze pokial majú výhradné právo, tak moc nekonajú.
Este v casoch real. boomu sme hladali dom na kúpu, jednal som snád z 50timi realitkami, seriozny prístup mali tak 2-3, ale iba jediný clovek ma viackrát aktívne oslovil s ponukou.
balci1
23.07.10,12:26
Vseobecna otazocka k tejto problematike - boli avizovane nejake zmeny ohladne notarov, ze snad maju rucit za prevody realit. Preslo to, alebo nie.

Apropos, ked to ide cez RK tak je tiez nutny notar kvoli navrhu vkladu na kataster ci nie?
Dana uprava bola schvalena, hovori sa tomu advokatska autorizacia. Mozu ju vykonavat advokati a notari. Zakon exaktne hovori o trestnopravnej zodpovednosti notara alebo advokata z hocijakych pricin pri prevode vlastnictva.

Co sa tyka RK - neplati ze nie su zodpovedne za nic. Podla uznesenia 297/2008 su dost vazne povinnosti pre RK, notarov ako aj advokatov. Myslim, ze § 35 hovori o zodpovednosti za sposobene skody. Ak by doslo k trestnemu cinu a RK upozorni financnu spravodajsku jednotku na neobvykly obchodny pripad a fin. sprav. jednotka presetri pripad, tak je mozne RK za urcitych okolnosti zbavit zodpovednosti.

Hlavnou povinnostou RK je odhalit neobvyklu obch. operaciu a odmietnut obchod. operaciu, ktora je vysoko rizikova pre klienta. I na ukor svojej provizie.

Pre laika si myslim, ze riesit kupu cez RK je dost vyhodne.
.
Ivett 2
23.07.10,15:14
Dobrý deň.
Máme podobný problém ako vy.S realiťáčkou sme uzavreli zmluvu a ona dohodla klienta.Dohodli sme sa na cene,ale ona mu to ponúkla za oveľa vyššiu cenu bez nášho vedomia a on už nemal záujem.Nám povedala,že dostal lepšiu ponuku a odmietol.Nebola to pravda.Neskôr vysvitlo,že vlastne podala inzerát,v ktorom vôbec neuviedla,že je RK.Tak sme s ňou ukončili zmluvu.Každopádne cez realitku je to vždy nevýhodné,čo sa týka ceny.Pre vás aj pre kupujúceho.
bety4
09.09.10,11:05
Prosim o radu. Susedka predava byt. Nevedomostou podpísala s realitkami nevýhradné zmluvy o sprostredkovaní. Jedna z RK doviedla zaujemcov a byt sa im pacil. Na druhy den druha RK ponukla rovnakých kupcov a oni ten byt chceli kupit cez tuto druhu realitku lebo im znizila cenu. Suseda nevedela ze sa jedna o rovnakých ludi preto s predajom suhlasila a podpisala výhradnú zmluvu, ktoru jej druhy realitak podstrcil a nevysvetlil o com to je. Teraz sa jej obidve RK vyhrazaju ze ked byt preda tymto ludom tak im zaplati pokutu od 2000-7000 eur. Pytam sa preto da sa vypovedat vyhradna zmluva a keby suseda byt nepreda ani cez jednu realitku tak by nemusela platit pokutu?
Hela3
18.11.10,19:26
Prosim o radu. Susedka predava byt. Nevedomostou podpísala s realitkami nevýhradné zmluvy o sprostredkovaní. Jedna z RK doviedla zaujemcov a byt sa im pacil. Na druhy den druha RK ponukla rovnakých kupcov a oni ten byt chceli kupit cez tuto druhu realitku lebo im znizila cenu. Suseda nevedela ze sa jedna o rovnakých ludi preto s predajom suhlasila a podpisala výhradnú zmluvu, ktoru jej druhy realitak podstrcil a nevysvetlil o com to je. Teraz sa jej obidve RK vyhrazaju ze ked byt preda tymto ludom tak im zaplati pokutu od 2000-7000 eur. Pytam sa preto da sa vypovedat vyhradna zmluva a keby suseda byt nepreda ani cez jednu realitku tak by nemusela platit pokutu?



A ked pridu za vami osobne /po 2 mesiacoch/ mozete to predat aj rovno im bez pokuty?Ich vtedy len realitka poslala k nam takze vlastne oni neboli z realitkou si to obzrit.Prosim o odpoved je to dost surne.Dakujem
bubkoch
18.11.10,19:40
Prosim o radu. Susedka predava byt. Nevedomostou podpísala s realitkami nevýhradné zmluvy o sprostredkovaní. Jedna z RK doviedla zaujemcov a byt sa im pacil. Na druhy den druha RK ponukla rovnakých kupcov a oni ten byt chceli kupit cez tuto druhu realitku lebo im znizila cenu. Suseda nevedela ze sa jedna o rovnakých ludi preto s predajom suhlasila a podpisala výhradnú zmluvu, ktoru jej druhy realitak podstrcil a nevysvetlil o com to je. Teraz sa jej obidve RK vyhrazaju ze ked byt preda tymto ludom tak im zaplati pokutu od 2000-7000 eur. Pytam sa preto da sa vypovedat vyhradna zmluva a keby suseda byt nepreda ani cez jednu realitku tak by nemusela platit pokutu?



A ked pridu za vami osobne /po 2 mesiacoch/ mozete to predat aj rovno im bez pokuty?Ich vtedy len realitka poslala k nam takze vlastne oni neboli z realitkou si to obzrit.Prosim o odpoved je to dost surne.Dakujem

no obavam sa ze nikto ti tu nedokaze poradit, kedze nepozname obsah nevýhradnych zmluv o sprostredkovaní ktore podpisala ...
jedine co sa da poradit je ze nech si tie zmluvy aj precita, urcite v nich najde cast pojednavajucu o podmienkach pre narok realitky na proviziu
genius007
15.11.13,10:02
Problémy s realitkami by často nenastali, keby si ľudia uvedomili, že na to aby predali svoju nehnuteľnosť nemusia podpisovať exkluzívnu sprostredkovateľskú zmluvu. Táto pliaga sa čoraz viac rozmáha. Realitky bojujú o trh a často im na to slúžia práve exkluzívne zmluvy. Keď ich predávajúci podpíšu nemôžu sa čudovať, že sa ľahko dostanú do problémov.
.../reklama vymazana moderatorom/

Zákaz reklamy



V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam. Ak budeme považovať Váš link za spam a lingbuilding, doména sa dostane na blacklist a automaticky budú blokované všetky odkazy na takúto doménu.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.
http://www.porada.sk/etiketa-porady
kopretinka
15.11.13,10:09
haló,tu nie si na svojom blogu,aby sa tu diskutovalo pod tvojím príspevkom.