mosat1
19.04.05,11:21
Ak sa na pokladnických dokladoch z RP vyskytujú firemné aj súkromné položky, môžem ich zaradiť do firemných nákladov? Môžem zrejme zarátať iba firemné položky... Treba to nejakým spôsobom vyznačiť na doklade?
McMarti
19.04.05,09:38
súkromné položky vyškrtaj.. spočítaj len to čo je firemné ..
Fialka
19.04.05,11:26
Na faktúre od Orange sú aj položky typu "SMS hlasovanie" ktoré nesúvisia s podnikaním. Tieto položky sa majú považovať za výdavok ktorý neovplyvňuje základ dane.
Mala by tým vzniknúť aj pohľadávka voči užívateľovi telefónu (spoločníkovi, konateľovi, zamestnancovi) a ten by mal výdavok vrátiť. (?)
Aké máte skúsenosti s účtovaním v PU - JU, daňovou kontrolou, vymáhaním?
tibor
19.04.05,11:49
filaka - záleží na tom, ako to máte vyriešené v práci s používaním mobilov. u nás napríklad predstavenstvo má nárok na preplatenie všetkého - len ja to musím deliť na uznané a neuznané položky - hoci dlho som sa hádal s daňovým, že to je všetko uznanteľné - povolili len v niečom.

ak nemáte žiadnu internú smernicu o podobných možných nákladoch - musíš to dať von z daňových nákladov - krátiť DPH ak si platca a podobne. ak teda neni žiadna smernica -neviem na základe čoho by si potom mohla žiadať od zamestnancov preplatenie týchto nákladov. ja ak dám mobil zamestnancovi - dám mu na podpis prehlásenie, že sa požíva len na podnikové účely a ak tam budú podľa výpisu zistené iné veci (audiotextové napr.) - preplatí to kompletne a bude prehodnotený jeho paušál...
dara
19.04.05,12:18
Myslím, že je potrebné súkromné zaradiť ako nedaňový náklad.
Yvvetta
19.04.05,13:45
Ja bežne ponižujem fa o takéto sms. Znížim základ aj DPH. Konateľovi by sa to malo potom asi dodaniť - funkčný pôžitok. Ale to samozrejme už nerobím.
porfin
19.04.05,14:50
Ja to robím presne ako MCMarti........ čo nie je firemné VYŠKRTNEM!!! a basta

Len taká "pikoška" čo však so šoférom, ktorý si pri tankovaní PHL a platbou cez služobnú kartu , kúpil plnený sendvič , kolu a keksík???
Platba z banky odišla celá ,......... bločik z pumpy som vyškrtala a to čo si minul na svoje bruško som dala ako pohľadávky voči zamestnancovi...
Je to OK???
ondrejvla
19.04.05,14:58
Ja to robím presne ako MCMarti........ čo nie je firemné VYŠKRTNEM!!! a basta

Len taká "pikoška" čo však so šoférom, ktorý si pri tankovaní PHL a platbou cez služobnú kartu , kúpil plnený sendvič , kolu a keksík???
Platba z banky odišla celá ,......... bločik z pumpy som vyškrtala a to čo si minul na svoje bruško som dala ako pohľadávky voči zamestnancovi...
Je to OK???
Tak to je určite OK! Pokiaľ tam nemáš ochranné prostriedky, tak to kontrole vysvetlíš, ale ak sa ti budú zabávať ako u mňa, že si šofér kúpil gumičky, tak sa budeš cítiť trápne ako aj ja.
Vlasta
porfin
19.04.05,15:03
No to je super..že "ochranné prostriedky".........:D:D:D .
A bolo to napísané ako ochranné prostriedky alebo pánska ochrana?
Lebo ak by to bolo iba ochr.prostr, tak by som to asi ukecala ako dáke rukavice na opravu auta či čo/ to ja len tak aby bola sranda.../
ondrejvla
19.04.05,15:09
No to je super..že "ochranné prostriedky".........:D:D:D .
A bolo to napísané ako ochranné prostriedky alebo pánska ochrana?
Lebo ak by to bolo iba ochr.prostr, tak by som to asi ukecala ako dáke rukavice na opravu auta či čo/ to ja len tak aby bola sranda.../
No veru Pánska ochrana a ešte cena bez DPH a cena s DPH a ja som to musela priložiť k bank.výpisu. Vysvetlite kontrole, že sa musí pred "Stopárkami" chrániť!
Vlasta
Heni
19.04.05,15:11
No veru Pánska ochrana a ešte cena bez DPH a cena s DPH a ja som to musela priložiť k bank.výpisu. Vysvetlite kontrole, že sa musí pred "Stopárkami" chrániť!
Vlastaa ešte to by bola sranda, keby mu manželka robila na DU a zrovna na kontrole :cool:
ondrejvla
19.04.05,15:16
a ešte to by bola sranda, keby mu manželka robila na DU a zrovna na kontrole :cool:
Vidíš, to ma ani nenapadlo robiť Bonzáčku! Ale by som mu to priala, lebo keď jej domov doprace "MUZIKU", lebo aj ochrana môže zlyhať, tak sa manželka môž ísť obesiť, kvôli pliage, ktorú si vzala za manžela! Inak to bolo už pred tromi rokmi, a ten chudák až je dávno nezamestnaný! No čo už, má čo si kúpil!
Vlasta
McMarti
20.04.05,06:14
Ja to robím presne ako MCMarti........ čo nie je firemné VYŠKRTNEM!!! a basta

Len taká "pikoška" čo však so šoférom, ktorý si pri tankovaní PHL a platbou cez služobnú kartu , kúpil plnený sendvič , kolu a keksík???
Platba z banky odišla celá ,......... bločik z pumpy som vyškrtala a to čo si minul na svoje bruško som dala ako pohľadávky voči zamestnancovi...
Je to OK???

Profin ja bežne daváma takéto veci ako pohľadávku voči zmaestnancovi oni si neuvedomujú a kartou zaplatia aj cigarety a darmo vysvetlujem a vysvetlujem
jana991
20.04.05,07:24
Takže, keď sa na faktúre objaví hlasovanie Superstar, tak to hodiť do nákladov aj s DPH?
Luna
20.04.05,07:33
Superstár dávam preč z nákladov,však to nie sú výdavky súvisiace s podnikaním.
lenkak
20.04.05,07:34
Tak ako Luna.
jana991
20.04.05,07:48
Ale čo ak je to na faktúre a celá sa hradí z BU. U nás by som si to nepresadila ani tak, ze by som to dala ako pohľadávku voči zamestnacovi, lebo mobil majú len majitelia. Čo potom s tou sumou.
Je to pripočítateľná položka.
lenkak
20.04.05,07:49
Dám si to na účet s analytikou 099, ktorý pre mňa značí do daňového priznania pripočitateľná položka. Spôsob ako reprezentácia.