Brouk
07.07.08,16:44
Vykonávame prepravnú činnosť ako aj zemné práce na stavebných strojov.
Na vozidlá ako aj na stav. stroje /nakladače, dozery,/ sme namontovali
GPS zariadenie Control Car. Ako to máme zaradiť? Sú to jednotlivé základné zostavy do vozidiel a dispečerské pracovisko, /počítač/ , kde sú sledované
všetky vozidlá a stroje.

Firmu máme v arealí PD a je tam viacej firiem. Je tam jedná hlavná vstupná brána, ktorá patrí PD. Spolu s ostatnými firmami sme sa dohodli, že túto bránu prerobíme na dialkové ovládanie , aby každý z prísl. firiem si mohol sám otvárať bránu, lebo boli strále problémy s vrátnikami. Ako to máme teraz zaúčtovať prísl. náklady na túto bránu, nebolo to nad 30 000.-Sk.
Brouk
08.07.08,06:29
Prosím nevie nikto pomoct.
Brouk
08.07.08,11:53
Prosím , pomôzte mi s problémom.
Braňo
08.07.08,12:01
Brouk
08.07.08,15:35
Nemusíme ho odpisovať ako celok - ked je to hodnota nad 1 mil. Sk.
Brouk
11.07.08,04:46
Nikto nievie poradiť, ktorá odpisová skupina.
Brouk
05.08.08,10:49
Prosím skúste mi poradiť!!
Brouk
09.08.08,17:11
Prosím, stále mi nikto nevie poradit?
Kathryn
09.08.08,17:20
Firmu máme v arealí PD a je tam viacej firiem. Je tam jedná hlavná vstupná brána, ktorá patrí PD. Spolu s ostatnými firmami sme sa dohodli, že túto bránu prerobíme na dialkové ovládanie , aby každý z prísl. firiem si mohol sám otvárať bránu, lebo boli strále problémy s vrátnikami. Ako to máme teraz zaúčtovať prísl. náklady na túto bránu, nebolo to nad 30 000.-Sk.

Riešila by som to takto:
Firma, ktorá dodávala diaľkové ovládanie na bránu by toto fakturovala na 1 firmu z areálu a táto by to následne v pomernej čiastke refakturovala na ostatné firmy.
Brouk
13.08.08,12:57
Bránu nám aj pomernou castou refakturovali, ale nevieme či to môžeme dať priamo do nákladov, alebo ako HIM?
Kathryn
13.08.08,18:37
Bránu nám aj pomernou castou refakturovali, ale nevieme či to môžeme dať priamo do nákladov, alebo ako HIM?

Ako postupujete pri inom dlhodobom majetku do 30 tis. ? Bolo by dobré mať toto vyriešené v internej smernici, že DM v hodnote do 30 tis. odpíšete priamo do nákladov.

Keďže je to v hodnote do 30 tis. tak nevidím problém v tom, že to dáte priamo do N.