evka-janekova
03.06.08,07:19
no tak ja sa spýtam trošku z iného vreca..... čo má zamestnanec urobiť s tým zápočtovným listom...

Koľkokrát mu to mám vypísať??? :(

DAKUJEM
Tweety
03.06.08,05:35
no tak ja sa spýtam trošku z iného vreca..... čo má zamestnanec urobiť s tým zápočtovným listom...

Koľkokrát mu to mám vypísať??? :(

DAKUJEM Jedenkrát to zamestnancovi bohate stačí, ZL je vlastne potvrdenie o odpracovaných rokoch a nárokoch na dovolenku:). ZL odovzdá pri nástupe do nového zamestnania.
anaman
03.06.08,08:26
Zásadne dávame zamestnancovi 2 vyhotovenia zápočtového listu, jedno pre nového zamestnávateľa, druhá vyhotovenie pre zamestnanca, aby si ho odložil, ak by niekedy hľadal odpracované roky. Taktiež dávame zamestnancovi aj každý rok jeho mzdový list. Zo zákona ani z iného nariadenia to nevyplýva, ale je to taká pozornosť pre zamestnanca a pre nás úspora času, lebo sa podstatne menej musíme vracať do starých vecí pre vyhľadávanie zárobkov, zrážok a pod.
Pimpuš
19.06.08,12:02
Ahojte som na tejto stránke prvý krát,ak som niekomu skočila do odpovede bez odpovede tak sorry.Neviem kde mám zadať svoju otázku k danej téme. Mám jedného zamestnanca, ktorý má jeden zápočtový list na 31 rokov a 112 dní. Kým prišiel pracovať do našej firmy nemá vydokladovaných 5 dní Zápočet má do 10.3. a k nám nastúpil 15.3. Ak mi nedonesie k úradu práce doklad, že bol evidovaný môžem mu k tým 31 rokov a 112 dní pripočítať dobu trvania v našej firme? Mám viacerých takých pracovníkov, ktorí majú viac zápočtových listov a medzi nimi prázdne obdobia. Niektorý mesiace a niektorý roky. Môžem im tie roky zo zápočtových listov spočítať spolu na jeden keď bude u nás končiť? Nebude vadiť, že roky nejdú po sebe? Doklad od nich asi ťažko dostanem, ale aby odpracované roky mali spolu na jednom zápočte. Som v tomto začiatočník, ale chcem zamestnancom pomôcť.Ďakujem
veronikasad
19.06.08,12:10
Ahojte som na tejto stránke prvý krát,ak som niekomu skočila do odpovede bez odpovede tak sorry.Neviem kde mám zadať svoju otázku k danej téme. Mám jedného zamestnanca, ktorý má jeden zápočtový list na 31 rokov a 112 dní. Kým prišiel pracovať do našej firmy nemá vydokladovaných 5 dní Zápočet má do 10.3. a k nám nastúpil 15.3. Ak mi nedonesie k úradu práce doklad, že bol evidovaný môžem mu k tým 31 rokov a 112 dní pripočítať dobu trvania v našej firme? Mám viacerých takých pracovníkov, ktorí majú viac zápočtových listov a medzi nimi prázdne obdobia. Niektorý mesiace a niektorý roky. Môžem im tie roky zo zápočtových listov spočítať spolu na jeden keď bude u nás končiť? Nebude vadiť, že roky nejdú po sebe? Doklad od nich asi ťažko dostanem, ale aby odpracované roky mali spolu na jednom zápočte. Som v tomto začiatočník, ale chcem zamestnancom pomôcť.Ďakujem
Vráť zamestncovi originál zápočtového listu od predch.zamestnávateľov, pre seba si urob kopiu. Na dobu zamestnania u vás mu vystav samostatný zápočtový list. Zápočtový list slúži pre účely dovolenky, zamestnanec má už odpracovaných viac ako 15 rokov, tých 5 dní mu už nebude chýbať.

-----
Veronika
Pimpuš
20.06.08,11:00
Ďakujem Veronika za odpoveď, ale čo mám robiť s ostatnými, ktorí majú viac zápočtov, ale medzi nimi chýbajú nejaké mesiace asi čo boli na úrade práce, môžem sčítať viac zápočtov spolu aj keď chýbajú tie mesiace? Ide mi o to aby mali jeden komplet za odpracované roky vo firmách a mesiace, čo mu chýbajú z úrade práce, alebo neviem odkiaľ nech si hľadá.Ďakujem
Šadar
20.06.08,11:14
Ja som tom riesila tak, ze som im vypisala obdobie co im chybalo a ziadala som to doplnit, ked mi nedoplanili, vystavila som doklad len na tu dobu, ktoru mi zdokladovali. Bolo to pracne, nakolko sa jednalo asi o 50 zamestnancov, ale spokojnost bola na obidvoch stranach...
Pimpuš
25.06.08,11:08
Mám tomu rozumieť tak, že si spočítala všetky započty spolu.Ja mám zápočet z
1) 1.11.00-19.12.00 na 50 rokov 150 dní
2) 5.4.2001-20.12.2002 1rok 260 dní
3) 8.7.2003-30.11.2004 1 rok 146 dní
4) 5.5.2005-30.6.2005 57 dní
Môžem to sčítať ak mi nevydokladuje chýbajúce mesiace, alebo mu mám dať zápočet len na tie roky čo pracoval u nás?
Ďakujem
HUPKA64
07.07.08,15:05
Ja by som dala ZL len za obdobie, kedy pracoval vo vašej firme. Ak mu chýbajú obdobia a ty sčítaš tie, ktoré zdokladoval, tak by sa potom zabudlo, ktoré iné chýbajú.

Pripomeň mu, aby si vo vlastnom záujme dal svoje údaje do poriadku. Ja by som mu vyšla v ústrety, ak by medzičasom potvrdenia doniesol. Nakoniec budete spokojní obaja.