janes
08.07.08,09:04
Prosím o radu,
v staršom garáži mi vlhne najmä po dažďoch podlaha,ako by som ju mal opraviť,resp.čo použiť na izoláciu (tekutá lepenka a pod.)?Ďakujem.
bex
07.08.08,19:43
Pekny den. Da sa to vyriesit epoxidovou podlahou. Na beton sa aplikuje specialny penetrak na vlhke podklady. S pozdravom bex
lakon
08.08.08,04:49
Pekny den. Da sa to vyriesit epoxidovou podlahou. Na beton sa aplikuje specialny penetrak na vlhke podklady. S pozdravom bex
Toto podla mna problem nevyriesi. Podlaha sice bude sucha ake vlhkost sa odniekial musi dostad von, a aby potom nevyrazila do murov.
Neviem ci je to garaz v radovke alebo samostatne stojaca, ci voda zo strechy je odkanalizovana, alebo tecie len tak na zem. Pokial na nej niesu zvody, alebo su poskodene, mozno by pomohlo ich dorobit, respektive opravit. Pri samostatne stojacej by mozno pomohla drenaz okolo zakladov, ktora by vodu odviedla niekde mimo garaze. Pri radovke, mozno studna v garazi, ktora stiahne vodu na jedno miesto, a je vyuzitelna aj na umytie auta, pripadne lahko odcerpatelna. Toto riesenie je mozne aj pri samostatnej garazi, ale studnu by som umiestnil mimo garaze.
Milan.Žiška
08.08.08,11:36
Súhlasím s "lakon", najprv odstránme príčinu a potom ruiešme dúsledky.
Epoxid je fajn ale uzavrel by cestu vode ktorá sa do konštrukcie dodstáva a tá by hľadala cestu inde, t.j. začalo by vlhnúť všetko savé naokolo. A to predsa nechceme.

Predpoklad je zistiť či to spôsobuje vonkajší terén - odkopať, zaizolovať a oddrenážovať okolie.
Ak je podlahová doska garáže len liaty betó na podklad, obmedtiť prístup vody ( vlhkosti ) k nemu. Zvody zo strechy odviesť mimo objekt, prípadne spraviť zbernú jímku pri objekte a tam sťahovať vodu.

Veľa zdaru so sušením a ochranou.