Julča
19.04.05,13:23
Sú to základné veci, ale rada by som sa utvrdila, či to robím správne.

1/ Keď sa vypisuve VPD , tak naň prepisujete všetky položky ako sú uvedené na doklade z ERP aj počet ks, aj jednotkovú cenu, alebo len napíšete všeobecný opis, napr. kancelárske potreby, počet ks 1 a celkovú sumu.

2/začína sa mi hromadiť veľké množstvo dokladov z ERP. Doteraz som ku každému dokladu z ERP vystavovala VPD. Je možné to nejako obísť a robiť nejaké súhrnné doklady, alebo nie? Začína sa mi zdať, že je tých papierov príliš veľa.

Ďakujem.
vicky
19.04.05,11:28
Neviem ako to myslis - 1. ak sa nakupuju napr. kancelarske potreby (papier, zosivacky ...) tak to davam ako drobny nakup a ucet 501. Urcite to nevypisujem cele ako to je na bloku.
2. nevidim dovod, preco by si nemohla dat napr. tie kancelarske potreby do ucta napr. raz za cely tyzden.
Ak som ta dobre pochopila.
Makina
19.04.05,11:29
Aj ja mám veľa dokladov z ERP. Vždy si ich zoradím podľa dátumu a na každý dátum robím jeden VPD a k tomu priložím všetky doklady z ERP týkajúce sa toho dňa.
VPD vypisujem vždy na niekoho. Napíšem iba celkovú sumu, do účelu napíšem v skratke napr. kanc. potreby, PHM atď. a rozpis základ a daň vypisujem iba v tom účtovacom predpise.
tibor
19.04.05,11:43
ak si neni platca DPH - tak to môžeš mesačne sumarizovať spoločným dokladom podľa druhu napríklad spolu taxíky, spolu kancelárske, spolu repre...
ja ako platca DPH to dávam podľa dátumov zdaniteľného plnenia či dodania
Adula
19.04.05,11:48
Ja mám JÚ. Ku každému dokladu vystavujem VPD, ak mám náhodou za jeden deň viac dokladov od jedného dodávateľa, tak vtedy dám iba 1VPD, ale ináč dávam radšej ku každému. Mám v tom prehľad a rýchlo, čo potrebujem si nájdem. A ty vypisuješ ručne?Ja si to tlačím z počítača, ale názov firmy a IČO musím vypísovať na klávesnici ručne, počítač mi to nerobí.Adula
Zita5
19.04.05,11:49
Ja mám JÚ. Ku každému dokladu vystavujem VPD, ak mám náhodou za jeden deň viac dokladov od jedného dodávateľa, tak vtedy dám iba 1VPD, ale ináč dávam radšej ku každému. Mám v tom prehľad a rýchlo, čo potrebujem si nájdem. A ty vypisuješ ručne?Ja si to tlačím z počítača, ale názov firmy a IČO musím vypísovať na klávesnici ručne, počítač mi to nerobí.Adula
Súhlasím s ADULOU . Já to píšem cez SW a ručne nedopisujem nič .
dara
19.04.05,12:05
No ja VPD vypisujem samostatne na každý doklad, ale pár krát som spravila tak, že som v jednom dni dala viac dokladov dohromady.

Na VPD som napísala do textu "Vyplatené komu" viď príloha. Do textu píšem účel podľa toho aký nákup sa realizoval napr. Nákup kan. potrieb, nákup PHM a podobne. Do kolonky vypisujem aj sumu bez DPH, DPH, sumu SPOLU aj slovom. Podpis kto doklad vystavil a do podpisu príjemu pokiaľ sa jedná o bloky z ERP napíšem "viď prílohy". Pokiaľ máš miesto dokladu ERP príjmový pokladničný doklad tak je potrebné do textu "príjemcu" aby sa príjimateľ peňazí podpsíal. T.j. ten kto Ti vystavil PPD.
Janka6685
13.05.05,12:18
Ak robím niekomu účtovníctvo len z dobrej vôle, teda nie som u neho zamestnaná, kto sa podpíše ako vyhotoviteľ VPD? Môžem ja?
babenko1
13.05.05,12:21
ak máš na to zmluvu, že mu robíš účto, tak sa tam môžeš podpísať
dara
13.05.05,12:31
ak máš na to zmluvu, že mu robíš účto, tak sa tam môžeš podpísaťA keď nie je zmluva ? Tak sa môžem podpísať či nie ? Lebo ja som sa podpísala. :confused:
babenko1
13.05.05,12:34
z toho sa nestrieľa.... kludne si mohla...:-)
Muška
13.05.05,16:11
Ja mám JÚ. Ku každému dokladu vystavujem VPD, ak mám náhodou za jeden deň viac dokladov od jedného dodávateľa, tak vtedy dám iba 1VPD, ale ináč dávam radšej ku každému. Mám v tom prehľad a rýchlo, čo potrebujem si nájdem. A ty vypisuješ ručne?Ja si to tlačím z počítača, ale názov firmy a IČO musím vypísovať na klávesnici ručne, počítač mi to nerobí.AdulaNo ja teda nevystavujem VPD na každý doklad.
Rozdelím si v mesiaci doklady podľa účelu platby - napr. Kancelárske potreby, PHM, Poštovné atď.
Ku každému "účelu" priložím tabuľku, kde to nasčítam, a vystavím na každý "účel" 1 VPD mesačne.
Keby som napr. PHM u dopravcu mala na kažý reg.blok vypísať VPD , tak by mal klient 5x viac šanonov ako doteraz.
jess
13.05.05,16:25
ja som vlani ešte vypisovala všetko učne. Po "rozhovore" s mojou kamoškou všetko tlačím z počítača - je to krajšie a rýchlejšie ! A čo sa týka VPD, tak už aj ja podľa odporúčaní kamošky dávam viacero dokladov na jeden VPD. Robím v OMEGe a pekne mám na doklade rozpísané komu bolo zaplatené, za čo, a na ktorý účet čo išlo a zase ďalšia položka - ďalší dodávateľ, suma spolu a rozpis na DPH a na účel ... a takto mám na 1 VPD aj 10 dokladov (nákupov) Je to prehľadné a prišťiknem k 1 VPD všetky doklady.