Enie
08.07.08,10:00
ahojte poraďáci,
potrebovala by som súrne odpoveď na otázku, v ktorej priznám sa, nie som doma.
Pre neziskovú organizáciu nám na jeden festival študent vysokej školy zhotovil sošku, ktorá putovala ako cena programu.Odmena za vytvorenie sošky je 23000,- Teraz nastáva otázka akú zmluvu vytvoriť, a aké povinnosti z toho vyplývajú študentovi a organizácii. Ja si myslím že zmluva o vytvorení umeleckého diela a daný študent si to bude musieť zdaniť 19% daňovou ale neviem čo s fondom výtvarných umení, alebo či niečo také existuje podobne ako kultúrny fond. Kto ho platí, či sa platí a koľko. A zároveň ak by som mohla poprosiť aj o vzor danej zmluvy. Veeeeeľmi pekne Vám ďakujem.
Jana
slovex
08.07.08,18:19
so študentom uzatvoríte Zmluvu o dielo, Vám pôjde do nákladob plná sums 23000,- na základe tejto zmluvy a študent si podá za rok 2008 DP FO typB kde uvedie tento príjem podľa §8 zákona o dani z príjmu ako príležitostný príjem a zdaní ho 19%.
Skúsim prilepiť aj zmluvu o dielo, treba si ju však prispôsobiť na Vaše podmienky
slovex
08.07.08,18:22
tak dúfam, že sa mi to už podarilo. V prílohe zmluva o dielo :)
Enie
09.07.08,10:09
takže do predmetu diela uvediem "zhotovenie bronzovej sochy Zlatý žobrák" a bude to ok?
Tak potom super ďakujem za radu.
mlisa
09.07.08,10:44
socha je ale dielo podľa autorského zákona, teda aj zmluva o dielo by mala byť zostavená podľa autorského zákona (z. č. 618/2003 Z.z. § 39). Ten vzor treba upraviť aby bol v súlade s uvedeným paragrafom.
Enie
10.07.08,08:16
Ok ale v podstate princíp zdaňovania je rovnaký. Nevyplývajú z toho iné povinnosti.