pdmocenok
19.04.05,13:39
PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.

PO sme držiteľom podielových listov v TAM-korunovo-dlhopisový fond. Obdržali sme oznámenie o výške vyplatených dividend v hrubom, zrazenú daň a výšku dividendy v čistom, ktorú sme reinvestovali.
Máme zrazenú daň považovať za zaplatený preddavok a tento si odpočítať v daňovom priznaní, alebo zaúčtovať dividendu v čistom a daň považovať za vysporiadanú?
Naile
19.04.05,17:26
Ak Váša PO je podníkaťeľský subjekt - s.r.o alebo a.s., tak pre Vas je to preddavok.
V § 43 ods. 6 ZD sú uvedené daňovnici, pre ktorých zražkou daň je vysporiadaná.