lulu919
10.03.13,12:01
Viete mi poradiť, prečo tento rok v peňažnom denníku v pohyboch mám iné pohyby ako v minulom roku? nemám napr. 21 nákup materiálu, 22 nákup tovaru, 25 prevádzková réžia, navyše tam mám 28 zásoby, 29 služby, 30 ostatné výdavky? teraz neviem ako mám zaučtovať nákup materiálu keď mi chýba tento pohyb.
Ďakujem
mizu24
10.03.13,11:05
Viete mi poradiť, prečo tento rok v peňažnom denníku v pohyboch mám iné pohyby ako v minulom roku? nemám napr. 21 nákup materiálu, 22 nákup tovaru, 25 prevádzková réžia, navyše tam mám 28 zásoby, 29 služby, 30 ostatné výdavky? teraz neviem ako mám zaučtovať nákup materiálu keď mi chýba tento pohyb.
Ďakujem

no asi preto, že sa zmenili postupy účtovania v JÚ od 1.1.2013
skús pozrieť:

http://www.porada.sk/t207043-zmena-postupov-uctovania-v-jednoduchom-uctovnictve-od-1-1-2013-a.html
lulu919
10.03.13,11:09
Ďakujem...
STRELEC
11.03.13,05:49
Prikladám možný návrh analytiky - 2013/MRP. Takej základnej. Analytiku podľa konkrétnej FO si vždy prispôsobím. Možno pomôže ako inšpirácia :).
lulu919
11.03.13,16:57
Ďakujem pekne ...pomohol si mi
andrejka a
11.03.13,17:11
Dobrý deň Poraďáci, môžem Vás poprosiť o radu... tvorbu SF som zaúčtovala k 31. 12. 2012 kódom 26 iba do peňažného denníka, urobila som ročný prevod a suma tvroby SF nikde nevidím. Všetky začiatočné stavy mi sedia, či už pokladňa, banka, záväzky. Neviete mi prosím Vás poradiť, kde môže byť chyba a či je to chyba? ďakujem.
andrejka a
12.03.13,04:57
Dobrý deň Poraďáci, môžem Vás poprosiť o radu... tvorbu SF som zaúčtovala k 31. 12. 2012 kódom 26 iba do peňažného denníka, urobila som ročný prevod a suma tvroby SF nikde nevidím. Všetky začiatočné stavy mi sedia, či už pokladňa, banka, záväzky. Neviete mi prosím Vás poradiť, kde môže byť chyba a či je to chyba? ďakujem.

Vedel by mi niekto prosím Vás poradiť? Ďakujem.
magdika
12.03.13,05:46
ja to riešim v JU tak, že na konci roka si dám 14 - príjem na SF celú ročnú tvorbu a 35 - čerpanie SF celoročné cez nepeňažné a potom rozdiel sa prenesie do ďalšieho roka
andrejka a
12.03.13,05:57
A potom kód 26 - Tvorba SF sa kedy používa? Ďakujem.
jana007
12.03.13,06:12
A potom kód 26 - Tvorba SF sa kedy používa? Ďakujem.

tu je spôsob účtovania:
http://www.porada.sk/t207043-p9-zmena-postupov-uctovania-v-jednoduchom-uctovnictve-od-1-1-2013-a.html#post2262505
magdika
12.03.13,06:59
Ten dávam tiež k 31.12 ale ako závierkové - do nákladov firmy
andrejka a
12.03.13,09:23
Dobrý deň, a ešte jednu otázočku Vás poprosím k tvorbe SF, vediete sumu SF aj v ostatných záväzkoch? Ďakujem a prajem pekný deň :)
andrejka a
12.03.13,09:48
Dobrý deň, a ešte jednu otázočku Vás poprosím k tvorbe SF, vediete sumu SF aj v ostatných záväzkoch? Ďakujem a prajem pekný deň :)

posúvam... ďakujem
anithocka
12.03.13,11:19
prosím o radu...prebrala som firmu, ktorej robila účtovníctvo nejaká iná účtovníčka a neviem si nahodiť počiatočné stavy v JÚ...ďakujem
mizu24
12.03.13,11:27
prosím o radu...prebrala som firmu, ktorej robila účtovníctvo nejaká iná účtovníčka a neviem si nahodiť počiatočné stavy v JÚ...ďakujem

funkcie-počiatočné hodnoty a vpisuješ počiatočné stavy
anithocka
12.03.13,11:30
ale keď už mám naúčtované?? nejde mi to..
anithocka
15.03.13,07:02
dobrý deň, viem si v MRPčku nataviť sledovanie hotovostných platieb pre FO?? ak áno ako a ako si spravím výstupné zostavy? ďakujem
Tibor Malík
15.03.13,08:41
Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?
kovanka
17.03.13,08:17
dobry den, vie mi niekto poradit?? uctujem MRP PU mam vypisy z banky cez IB ako ich mam sparovat resp preuctovat do dennika?, skusala som priznak zauctovania vo funkciach ale v denniku sa nic neukazalo. mam to nahadzovat manualne do denniku?? dakujem
nika.sum
17.03.13,10:36
dobrý deň, viem si v MRPčku nataviť sledovanie hotovostných platieb pre FO?? ak áno ako a ako si spravím výstupné zostavy? ďakujem

v adrese urobis fajku pri stvorceku ci ide o FO
nika.sum
17.03.13,19:42
Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?

Neviem aky je to silver, ale MRP ma tusim podmienku, ze ak je doba od posledneho uograde dlhsia ako 1 rok, tak sa plati potom vyssia cena za upgrade. Pri sucastnych zmenach si neviem predstavit ze by som neupgradovala niekolkokrat do roka. Skuste sa dohodnut priamo v MRP.
jb0863
18.03.13,15:32
Začala som účtovať v MRP-vizuálny systém ( JU) a našiel by sa niekto ,kto by mi poradil aký typ DPH mám zadať pri nákupe tovaru.
Ďakujem
veronikasad
18.03.13,15:35
Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?
Ak ide o účtovný SW na JU, nijako to neobídeš. Pretože od 1.1.2013 sa menia stlpce paňažného denníka a tie si v nastaveniach (asi) sám neopravíť (s MRP nerobím)
nika.sum
18.03.13,17:28
Začala som účtovať v MRP-vizuálny systém ( JU) a našiel by sa niekto ,kto by mi poradil aký typ DPH mám zadať pri nákupe tovaru.
Ďakujem
Ak si platitel DPH - typ 40, pozor ked je tovar na fakturu - typ DPH 40 vo fakture ale ked sa po uhrade prenesie do dennika tam sa uz prenesie uz len typ 39.
Skuste si pohladat tu na porade, je tu aj tema typy DPH v MRP:

http://www.porada.sk/t8166-typ-dph-v-mrp.html

treba si to nastudovat
jb0863
19.03.13,08:03
ďakujem,idem sa teda na to pozrieť.
noreno
19.03.13,12:11
Chcel by som sa spytat ako zauctujem a hlavne prepojim v MRP tieto kroky: vystavil som FA - ta bola zaplatena na hotovost (prijem do pokladne) - nasledne bola hotovost z pokladne vybrana a vlozena naucet(ako sparovat s bankovym vypisom) cele toto neviem
noreno
19.03.13,12:12
Chcel by som sa spytat ako zauctujem a hlavne prepojim v MRP tieto kroky: vystavil som FA - ta bola zaplatena na hotovost (prijem do pokladne) - nasledne bola hotovost z pokladne vybrana a vlozena naucet(ako sparovat s bankovym vypisom) cele toto neviem ako to spravit uctovne ale hlavne aby mi aj tie zdroje v systeme sedeli
monika.s
19.03.13,12:13
Rada by som spýtala, je možné v MRP vytlačiť poznámky k DP? Nikde som to tam nenašla. Ak áno, poradíte mi, akým spôsobom? Dakujem vopred.
Tamila
19.03.13,12:20
Rada by som spýtala, je možné v MRP vytlačiť poznámky k DP? Nikde som to tam nenašla. Ak áno, poradíte mi, akým spôsobom? Dakujem vopred.
Musíš mať dokúpenú daň z príjmu, inak tam poznámky nenájdeš. Ja mám daň dokúpenú, ale poznámky robím tie, ktoré som si stiahla z porady.
Tamila
19.03.13,12:22
Chcel by som sa spytat ako zauctujem a hlavne prepojim v MRP tieto kroky: vystavil som FA - ta bola zaplatena na hotovost (prijem do pokladne) - nasledne bola hotovost z pokladne vybrana a vlozena naucet(ako sparovat s bankovym vypisom) cele toto neviem ako to spravit uctovne ale hlavne aby mi aj tie zdroje v systeme sedeli
Úhradu fa musíš účtovať cez knihu faktúr. Výber a vklad pokladňa a účet páruješ cez priebežné položky - príjem a výdaj
monika.s
19.03.13,12:30
Dan z príjmu nemám, dakujem pekne za odpoved.
noreno
19.03.13,12:33
Úhradu fa musíš účtovať cez knihu faktúr. Výber a vklad pokladňa a účet páruješ cez priebežné položky - príjem a výdaj
prepac take polopatistickejsie potrebujem :D cize fakturu dam vo vydanych FA uhradit ako doklad dam vlozit pokladnicny doklad dam zaradit aj do pokladnicnej knihy a aj do uctovneho dennika tam to skoncilo prva operacia tym mam zaplatenu FA a peniaze mam v pokladni prijate a nasledne dam vystavyd vydavkovy doklad v pokladni a dam peniaze na ceste a potom do uctovneho dennik dam ten bankovy vypis ako peniaze na ceste a bankovy ucet? v tom mam chaos
Tamila
19.03.13,12:46
prepac take polopatistickejsie potrebujem :D cize fakturu dam vo vydanych FA uhradit ako doklad dam vlozit pokladnicny doklad dam zaradit aj do pokladnicnej knihy a aj do uctovneho dennika tam to skoncilo prva operacia tym mam zaplatenu FA a peniaze mam v pokladni prijate a nasledne dam vystavyd vydavkovy doklad v pokladni a dam peniaze na ceste a potom do uctovneho dennik dam ten bankovy vypis ako peniaze na ceste a bankovy ucet? v tom mam chaos

Vyzerá to, že hovoríš o PÚ. V celku máš pravdu, len keď máš peniaze v pokladni, zaúčtuješ ich aj do účt. denníka, tak isto zaúštuješ aj výpis. Ja vynechávm pokladničnú knihu, účtujem pokladničné operácie priamo do dennníka.

vystavená fa 311/6.. vystavená v knihe fa, zaúčtovaná do účt.denníka
úhrada v hotovosti 211/311 účtovanie cez knihu fa
vklad hotovosti na účet 261/211
príjem na BÚ 221/261
noreno
19.03.13,13:27
Vyzerá to, že hovoríš o PÚ. V celku máš pravdu, len keď máš peniaze v pokladni, zaúčtuješ ich aj do účt. denníka, tak isto zaúštuješ aj výpis. Ja vynechávm pokladničnú knihu, účtujem pokladničné operácie priamo do dennníka.

vystavená fa 311/6.. vystavená v knihe fa, zaúčtovaná do účt.denníka
úhrada v hotovosti 211/311 účtovanie cez knihu fa
vklad hotovosti na účet 261/211
príjem na BÚ 221/261


Dakujem velmi pekne za pomoc cize vpodstate mozem nechat pokladnicnu knihu tak a robit to len rovno cez uctovni dennik?
- cela tato operacia v uctovnom denniku by mala byt vpodstate kazde zvlast teda vystavena fa spolu s uhradou v hotovosti v jednom nasledne vklad hotovosti na ucet dalsia a zvlast potom prijem na BU
alebo tieto posledne dve veci maju byt v jednej operacii uctovneho dennika?
noreno
19.03.13,16:28
a este mam jednu otazku v pripade ze som importoval bankovy vypis za cely rok a mal som tam prevod do fondov tatrabanky a po pol roku som to vytiahol spat na ucet firmy tato transakcia ako ju zauctujem? nezaratava sa do obratu nie? a v pripade dotacie firmy z osobneho uctu na firemny? a v pripade poziciania ako konatel a spolocnik z firemneho uctu na sukromny a potom nasledne vratenie? Dakujem vopred
Tamila
19.03.13,17:43
Dakujem velmi pekne za pomoc cize vpodstate mozem nechat pokladnicnu knihu tak a robit to len rovno cez uctovni dennik?
- cela tato operacia v uctovnom denniku by mala byt vpodstate kazde zvlast teda vystavena fa spolu s uhradou v hotovosti v jednom nasledne vklad hotovosti na ucet dalsia a zvlast potom prijem na BU
alebo tieto posledne dve veci maju byt v jednej operacii uctovneho dennika?
Všetky účtovné prípady sa účtujú na základe dokladu, vklad hotovosti z pokladne na účet účtuješ na základe výdavkového pokladničného dokladu a príjem na BÚ účtuješ na základe výpisu, takže je to každé zvášť.
Mirka.V
19.03.13,20:33
počiatočný stav nahodený správne ...
keď urobím obratovú predvahu ... je tam iné číslo.
kde môže byť problém? je tam o 1500,-€ menej.
keď zadám takú sumu do denníku ... nič nenájde.
duneha
24.03.13,16:25
Ahojte, viete mi prosím poradiť, prečo mi pri výstupe Súvaha stále dáva tlačivo z roku 2008?
Mám najnovšiu verziu programu MRP.

Ďakujem
Andyke
24.03.13,16:45
abm
24.03.13,17:14
Vo výstupoch účt.denníka je nižšie možnosť Výkazy od 2011, tam si treba vybrať. Pekný večer a príjemnú prácu všetkým.
duneha
24.03.13,17:17
jamis
23.05.13,07:00
Dobrý deň.
Dlho to tu hľadám, ale nič som nenašla a to dobre viem, že som to niekde na porade videla.
Prosím vedel by mi niekto poradiť ako prečíslovať v PU celý účtovný denník. Nakoľko mi buchol PC a stratili sa mi celý rok, musela som všetko nahadzovať znova, ale nahadzovala som to chaoticky. Takže teraz v tom mám miš-maš. Účtujem v programe MRP-vizuál

Ďakujem.
Tamila
23.05.13,07:06
Účtovný denník - funkcie - dole je prečíslovanie skupín zápisov a prečíslovanie zápisov