emily81
08.07.08,13:00
Pekný slnečný deň všetkým poctivo pracujúcim hlávkam :)
Som SZČO, teda živnostník - od štátu som dostala príspevok -keďže som bola nezamestnaná... (presnejšie z fondov EÚ)...otvorila som si obchod a vlastne doteraz mi celkom nie je jasné aké kontroly mi "hrozia"
Keďže moja prevádzka je bohužiaľ cca 50 metrov od daňového úradu :cool: stihli ma prísť navštíviť...a to som otvárala obchodík pred dvoma týždňami :eek:
Práve preto, že som brala mony z fondu čakám, že dojdu aj z úradu práce, na živnostenskom sa mi tiež vyhrážali...na hygiene mi tvrdili, že oni také obchody (oblečenie, obuv...) vlastne vôbec nekontrolujú. A ktosi mi vravel, že ma môžu zdrbať aj za to,že nemám na dverách šípku "núdzový východ" Keďže som zrejme jediný skutočne naivne poctivý človiečik dodržujúci všetky zákony, vyhlášky, nariadenia a podobné povinnosti sa pýtam...
Koho sa mám vlastne báť ??????????????.... aby ma nezavreli...:o
hanelie
08.07.08,13:15
emily
prosím ťa zaujíma ma čo bolo dôvodom návštevy DÚ:confused: v tak krátkom čase od začiatku podnikania

inak nikoho sa neboj - ALE maj v poriadku všetky náležitosti ako zákon káže:D
Ibaka
08.07.08,14:20
v prvom rade musíš hodiť za hlavu všetko tieto výhražky, všetkých možných inštitúcií. Ak poctivo pracuješ nemusíš sa ničoho báť. Máš pravdu, všetky tieto inštitúcie ťa môžu prísť skontrolovať. A ja ešte pridám ďalšie.
Inšpektorát práce: Ak máš zamestnancov musíš naplniť literu zákona 124 z roku 2006, t. j školenia zamestnancov, a mať vypracované predpisy pre Tvoju predajňu, pomôže Ti bezpečnostný technik z Tvojho blízkeho okolia
požiarna inšpekcia: ak máš priestory v pranájme, je dobré zmluvne dohodnúť kto sa stará o požiarnu ochranu. Požiarny štatút, požiarne poplachové smernice, a vyznačenie únikových východov, hasiace prístroje - pomôže Ti požiarny technik - nie sú to veľké položky,
niekedy je požiarny a bezpečnostný technik v jednej osobe.
No a sú tu ďalšie inšpektoráty: v oblasti ochrany životného prostredia, ale nemyslím že títo by mali o teba záujem vzhladom na charakter Tvojej prevádzky.
Opakujem netreba sa bás kontrol, nakoniec sú tu a žijú z Tvojich daní a je treba im to patrične dať najavo
Aendy
08.07.08,14:47
Najlepsie by si mala poslat malu pozornost vsetkym tymto kontrolorom z tvojho okolia pripadne im poskytnut fajnovucku zlavu , a nemas sa coho bat :) ale naozaj obavat sa pokial robis vsetko co zakon kaze nemusis, ale radsej by si ich mala , ak si ich na zaciatku nepozvala na kontrolu sama a hadam by ti slusnejsie povedali co a ako spravit, ale to je moj mozno naivny nazor :)