moniqua
08.07.08,14:09
Ahojte :)
po nekonečným bádání na internetu a odkazování z paragrafu do paragrafu jsem se rozhodla že to zkusím tady :)
Jmenuju se Monika, původně jsem z Brna, teď ale bydlím v Bratislavě a řeším otázku existence tady :) - tzn. trvalý pobyt, sňatek s cizincem, občanství, zdr.pojištění, důchod, děti.... :) Je tu někdo kdo už podobné věci jako cizinec na SK řešil, popř. by uměl poradit?? :)
Díky ;)
Meggi 1
08.07.08,20:30
Vitaj Moniqua medzi nami. Nech sa Ti na Porade, ale aj na Slovensku páči :)
Určite nájdeš odpovede na svoje otázky, prečítaj si aj staršie príspevky, prípadne sa Ti určite ozvú tí, čo tým už prešli.
Tak sa udomácni u nás čo najskôr :)
moniqua
09.07.08,10:45
Díky moc :) snad se tu někdo na pomoc najde, protože sama jsem v tom jaksi bezradná :)
Tweety
09.07.08,10:47
Díky moc :) snad se tu někdo na pomoc najde, protože sama jsem v tom jaksi bezradná :)
Určite nájde, veď nás je tu dosť.:) Vitaj.:)
silviamb
10.07.08,14:59
Ahoj Monika, ja som to neriesila ako cudzinec, ale ako Slovenka, ktora mala sobas v zahranici a narodilo sa jej tam dieta a radu Ti mozem dat len jednu - priprav si pevne nervy a furu casu :-)
Ale mne osobne dost pomohlo, ze na mestskom urade, kde som to vybavovala ja mali zriadene klientske centrum, takze som tam vybavila trvaly pobyt, obciansky preukaz, vodicksy aj pas. Verim, ze na nieco take budes mat stastie aj Ty.
Drzim palce!
moniqua
14.07.08,09:06
Ahoj Monika, ja som to neriesila ako cudzinec, ale ako Slovenka, ktora mala sobas v zahranici a narodilo sa jej tam dieta a radu Ti mozem dat len jednu - priprav si pevne nervy a furu casu :-)
Ale mne osobne dost pomohlo, ze na mestskom urade, kde som to vybavovala ja mali zriadene klientske centrum, takze som tam vybavila trvaly pobyt, obciansky preukaz, vodicksy aj pas. Verim, ze na nieco take budes mat stastie aj Ty.
Drzim palce!
Ahoj :) Tak to jsem zvědavá, zatím vím, že budu potřebovat jen ty nervy :) A to jsem čekala, že jako bývalé Československo to mezi námi bude trošku jinak :( Pak povím jak to probíhalo :) Tak nějak letos na podzim už to bude aktuálně v řešení :)