kika555
08.07.08,14:52
Dobry den,
chceme zacat podnikat-lepenie bilboardov, musime mat k tomu vybavenu zivnost, viete mi poradit ako na to po prideleni zivn. listu?...kam sa prihlasit, ci treba viest uctovnictvo, ako je to s platenim DPH, atd. Prosim o odpoved. Dakujem
Ľubica 025
08.07.08,13:13
Živnostenský úrad má povinnosť nahlásiť živnostníka na daňovom úrade, odtiaľ ti príde kartička s pridelením DIČ.
Musíš sa zaregistrovať v sociálnej poisťovni - prvý rok nemusíš nič platiť. A musíš sa nahlásiť ako živnostník do zdravotnej poisťovne.
Na lepenie bilboardov nemusíš byť platcom DPH.
Pri tejto činnosti stačí vedenie jednoduchého účtovníctva.
kika555
09.07.08,19:50
...viete mi prosim poradit nejaku dobru stranku ohladom jedn. uctovnictva? nikdy som ho este nerobila (s vynimkou skoly asi pred 15 rokmi). Potrebovala by som vediet zaklady vedenia a evidencie v jedn. uctovnictve. Dakujem
gabo10
11.07.08,15:37
ak sa smiem spytat pre aku firmu to ides robit???ja to tiez robim mozeme porovnat cenove ponuky
kika555
12.07.08,18:22
firmu menovat nebudem, ale je to 150 Sk za bilboard, a co ty? ako je to u Teba?
Katy a R
12.07.08,18:42
...viete mi prosim poradit nejaku dobru stranku ohladom jedn. uctovnictva? nikdy som ho este nerobila (s vynimkou skoly asi pred 15 rokmi). Potrebovala by som vediet zaklady vedenia a evidencie v jedn. uctovnictve. Dakujem

... si na správnej stránke;):) Nájdeš tu veľa užitočných rád...
Do sociálnej poisťovne zatiaľ nemusíš nič nahlasovať, až na budúci rok..;), do zdravotnej sa musíš nahlásiť.
A účtovníctvo môžeš viesť - uplatníš si skutočné výdavky... alebo nemusíš viesť - uplatníš výdavky paušálne. (podľa toho, čo bude pre teba výhodnejšie:rolleyes:)
kika555
12.07.08,19:26
Katy a R- dakujem za odpoved, ale nerozumiem tomu ze si uplatnim vyd. pausalne alebo skutocne???? Tak skutocne chapen ale co pausalne??
Katy a R
13.07.08,07:45
Katy a R- dakujem za odpoved, ale nerozumiem tomu ze si uplatnim vyd. pausalne alebo skutocne???? Tak skutocne chapen ale co pausalne??

... na hornej lište nájdeš zákony .... klikni na Zákon o dani z príjmu, konkrétne §6.. odst 10 ti sem prilepím

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.:)
kika555
14.07.08,18:30
Katy-dakujem, prestudujem
kocur77-neviem poslat ss,ale ano je to pre nejaku rekl. agenturu