fegi
08.07.08,16:52
Momentálne mi končí MD a mám nastúpiť na RD, ale firma kde som pracovala prepustila všetkých zamestnancov. Ide do konkurzu. Ja som zatiaľ výpoveď nedostala. Pracujem vo firme 5 rokov. Neviem ako mám postupovať, na čo mám nárok čo sa týka nevyčerpanej dovolenky počas trvania MD a ako je to s odstupným. Vďaka za rady.
brčko
08.07.08,15:16
Ak s tebou budú končiť PP z dôvodu zrušenia firmy, tak máš nárok na odstupné podla § 76 ods.1, ak tvoj PP trval aspon 5 rokov, tak v sume najmenej 3-násobku priem.mes.zárobku (ak nemáš v prac.zmluve alebo kolek.zmluve dohodnutých viac) a samozrejme na preplatenie zostatku dovolenky, vrátane dovolenky za čas čerpania MD.

PP predpokladám s tebou ukončia bud dohodou (aby bol nárok na odstupné, musia tam byť uvedené organizač.príčiny, pozri § 60 ods.2 ZP) alebo výpovedou podla § 63 ods.1 písm a) s výpovednou dobou (§ 62 ZP) bud 2, alebo ak máš odpracovaných (napr. rodič.dovol. nie je odprac.čas) aspon 5 rokov, tak 3mesačnou (ak samozrejme v PZ nemáš dohodnuté inak).

Ak firma nebude mať na vyplatenie odstupného a zostatku dovolenky, vzhladom na to, že bude daný návrh na konkurz, môžeš si uplatniť dlžnú sumu z garančného fondu v soc.poistovni. POzri si niektoré témy, lebo pozor na lehoty, doklady ktoré od zamestnávatela potrebuješ a tiež je tam určený maximálny možný príspevok.

napr.
http://www.porada.sk/t85644-garancny-fond-sp.html