optimistka
08.07.08,20:02
Zákon o miestnych daniach definuje čo je predmetom dane z MV- motorové vozidlo používané v SR na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynpce príjmy sú predmetom dane z príjmov.
Zároveň v odst. 2 je definované čo predmetom dane z MV nie je.
Moja otázka je: Je predmetom dane z MV vozidlo zaradené v majetku slovenskej s.r.o., ktorá ho používa výlučne na území iných štátov /EU/, na Slovensku sa zdržiava len v prípade nevyhnutných technických prehliadok, samozrejme sa táto skutočnosť dá preukázať evidenciou jázd.
V prípade, ak nie je predmetom dane netreba takéto vozidlo nahlasovať na DU ani platiť daň z MV ? Dala som si dotaz aj na DR SR, len im to dlho trvá, a ja musím reagovať na situáciu teraz, ďakujem za vaše názory. O:;)
Janurka
08.07.08,18:48
V odstavci 2 je uvedené: predmetom nie je vozidlo používané na skúšobné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne ev. číslo a ktoré je určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch vozidla je označené ako špeciálne vozidlo. Spĺňa Vaše vozidlo tieto podmienky?
optimistka
08.07.08,19:06
Nie, nespĺňa podmienky ods. 2, mám to chápať tak, že ak nespĺňa podmienky uvedené v ods. 2, tak je vždy predmetom dane z MV ?
Janurka
08.07.08,19:15
No, pozrela som komentár k zákonu a tam je uvedené, že ak daňovník používa vozidlo na podnikanie mimo územia SR, vozidlo nepodlieha dani z mot. vozidiel, pretože sa nepoužíva na podnikanie na území SR. Priznám sa, že ma to zaskočilo. Snáď sa vyjadria aj iní.
optimistka
08.07.08,19:18
prosím ťa v ktorej múdrej knihe to čítaš ? je to znenie zákona po 1.1.2008 ?
Janurka
08.07.08,19:59
Je to zákon o miestnych daniach od 1.12.2007 publikovaný v DÚPP č. 2-3/2008 - str.224
optimistka
09.07.08,12:58
dakujem našla som to, daňové priznanie je potom bezpredmetné a oznamovacia povinnosť tiež nemyslíš ?
optimistka
21.07.08,10:00
došla mi odpoveď z drsr bb, ich stanovisko je také, že vozidlá, ktoré sa používajú na podnikanie výlučne mimo SR nie sú predmetom dane z MV, daňové priznanie sa za ne nepodáva v januári 2008 a ak sú prihlásené tak ich treba odhlásiť.