Pohar
08.07.08,19:31
Prosím ked nový vlastník nechce mať v dome zapísaného občana s trvalým pobytom , ktorý sa sám neodhlásil - čo môže urobiť?
Môže ho dobrovoľne na úrade odhlásiť? Musí mu nájsť náhradné bývanie??
dík
Pohar
08.07.08,18:37
prosíííím o radu.....
díki
Kathryn
08.07.08,18:44
Náhradné bývanie určite zabezpečovať nemusíš, teda pokiaľ tam nemá nejaké majetkové nároky.
Mária27
08.07.08,18:45
Vlastník ho odlási a trvalý pobyt bude nahlásený len na obecnom úrade.

Toto sa dostalo do zákona po rozhodnutí európskeho súdu.
Zitulda
09.07.08,18:46
Vlastník ho odlási a trvalý pobyt bude nahlásený len na obecnom úrade.

Toto sa dostalo do zákona po rozhodnutí európskeho súdu.

Jééééj prosím a odkedy je zákon platný?!
Prepáčte dúfam že nebudem úplne mimotemy len moja skúsenosť so súhlasom prihlásiť niekoho na trvalý pobyt je takáto.
Niekedy dávno - pred 9.timi rokmi, na synovú prosbu, som súhlasila s trvalým pobytom jeho partnerky s jej dieťaťom k nám do 3.izbového bytu. Bolo to len pro forma. Vtedy ma právnik v našej robote upozornil že robím hlúposť a že ak bude s...a, budem jej musieť dať náhradné bývanie, ale povedzte, čo neurobia rodičia pre svoje deti. Ja som to urobila aj proti oponenciám mojej polovičky. Keď sa syn s ňou v Blave spoznal (on bol na služobke a ona v tom čase tam kdesi pracovala) bola na svete za týždeň láska ako vesmír veľká. O tri mesiace bola už v našom meste. Syn nakoľko pochádzala z iného mesta tu na východe si prenajal pre nich tu v našom meste jednoizbový byt a odsťahoval sa. U nás spali len tak raz na Vianoce a raz po rodinných oslavách. Ona rozvedená so svojim 3.ročným synčekom nemala dva roky zamestnanie, ale keď jej potom syn našiel, nastali komplikácie. Ich rozchod vôbec nebol pekný, zamávalo to nielen so synom, celou našou rodinou, ale aj s nami s manželom. Jej malý synček vtedy už 5.ročný plakal asi najviac, nechcel odísť s ňou ale ani ku vlastným starým rodičom. Smútku a plaču bolo naozaj neúrekom. Ale ako sa hovorí čas všetko zahojí. Asi rok po ich rozchode prišla, že chce sa odhlásiť z trvalého pobytu. Šli sme my dve na miestny úrad. Jej rodičia vtom čase stavali dom na kľúč, ten predošlý, kde mali trvalý pobyt predali a šli do podnájmu. Nový dom ešte nebol skolaudovaný, ani ulica nemala názov, tak na miestnom úrade nám pracovníčka povedala, že ona musí mať trvalý pobyt v meste kde býva a od nás nie je potrebné sa odhlasovať. Keď nahlási trvalý pobyt automaticky od nás bude odhlásená - tak znela odpoveď na MÚ pred troma či štyrma rokmi.
Viac som ju nevidela občas nejaká tá pošta pre ňu k nám došla, niekedy sa o ňu zaujímala polícia a od jej otca viem že pracuje kdesi v Rakúsku.
Jej synček už ide do 6.tej triedya ani jej rodičia už dlhší čas o nej vraj nič nevedia.
Roky bežia, zákon sa schválil a teraz je rad asi na mne. Musím ísť ju ja na miestny úrad odhlásiť?!
Mária pochopila som to prosím dobre?!

Po prečítaní textu ma napadlo, že môj príspevok je dlhý a osobný ako v téme "Muž môjho života".:) :):) Viete prečo to je?! Lebo naše deti stárnu a my rodičia si veľa pamätáme.
jankazb
10.07.08,08:38
Áno, je to tak, môžeš ju odhlásiť, ja som tak urobila s ex. Adresu má na OU. Ak príde nejaká pošta vraciam späť na poštu. Žiadny právny nárok síce Vaša nevesta nemá, ale odvoz smetí a energie spol.priestorov sa rozratujú na prihlásené osoby.
Zitulda
11.07.08,06:35
Jankazb.
Ďakujem pekne za odpoveď