stevec
19.04.05,14:27
Zdravím,
potreboval by som radu. Považuje sa likvidácia tovaru za zdaniteľné plnenie?. Konkrétne....dovezený tovar bol z dôvodu prešlej expiračnej doby likvidovaný.
Má sa účtovať o DPH na výstupe? Ktorý § zákona 222-ky to upravuje? Ďakujem. Príjemný deň. Stevec
ecuch
27.04.05,08:46
likvidácia tovaru po záruke nespadá pod § 8 (dodanie tovaru) teda nejde o zdaniteľný obchod. nejde tu totiž o zmenu vlastníckeho práva ani o osobnú sptrebu ale o škodu.