ludo_centrum
08.07.08,21:26
ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať :)
Katabaticky
08.07.08,19:53
samozrejme :)
ako sa to robi ti nenapisem
ako sa to da zistit : nijak :)

potesil som ta poucil zatim cus

ps: idem ti pustit tie maily nech nechytas paranoiu ;)
luigi72
08.07.08,20:09
Skor by to robila policia alebo dajaka statna institucia, ale nezadrziavali by, len by pozreli.
Neviem, naco by niekto ako hacker alebo cracker pozeral niekomu neznamemu e-maily. :eek:
Katabaticky
09.07.08,00:30
on sa nepyttal na pozeranie ale na zadrziavanie pripadne odklananie :)
a to sa robi

a o pozerani by som pochyboval co by vypozerali na mojom sifrovanom maily? :D
ludo_centrum
09.07.08,03:42
samozrejme :)
ako sa to robi ti nenapisem
ako sa to da zistit : nijak :)

potesil som ta poucil zatim cus

ps: idem ti pustit tie maily nech nechytas paranoiu ;)


Ani nejde o to komu sa tieto veci dejú či mne, alebo sa len pýtam v mene niekoho.
Tento problém je mi trochu jasné že sa to robí. A určite sa to dá nejako zistiť, len treba asi mať kamaráta niekde v serverovni a nasadiť asi nejaký soft sniffer aby odchytil všetko čo tam niečo sleduje a špehuje atď...
Ale to je asi také fantazírovanie ako v tých DNA seriáloch o policajtoch čo bežia myslím na JOJ-ke.

Vie mi teda niekto nato odpovedať ako sa dá proti tomu brániť, prípadne ako tomu zamedziť resp. ako sa to dá zistiť? Kľudne môžeš pre odpoveď použiť súkromnú poštu.
ludo_centrum
09.07.08,03:49
Skor by to robila policia alebo dajaka statna institucia, ale nezadrziavali by, len by pozreli.
Neviem, naco by niekto ako hacker alebo cracker pozeral niekomu neznamemu e-maily. :eek:

asi máš pravdu. Len fantazírujem, lebo je pravda, že okrem policajtov a nejakej forme tých tajných ani to neviem pomenovať by to asi nedávalo nejaký zmysel.
Ale myslím si, že aj policajti používajú rôznych externých na robenie všeličoho, čo by im ako policajtom buď dlho trvalom prípadne by sa im to vôbec nemuselo podariť vzhľadom na sprosté papierovačky ktoré majú s riešením rôznych prípadov.
endrju
09.07.08,04:12
...Vie mi teda niekto nato odpovedať ako sa dá proti tomu brániť, prípadne ako tomu zamedziť resp. ako sa to dá zistiť? Kľudne môžeš pre odpoveď použiť súkromnú poštu.
Ak nebude nič posielať a nič dostávať nie je čo zisťovať a nie je dôvod voči niečomu sa brániť. A prečo chceš odpoveď cez súkromný mail? :eek:
Veď elektronickú poštu špehujú, odkláňajú, zadržiavajú a zrazu by si chcel získať dôverné informácie práve touto cestou.
Možno je tu viac zvedavých okrem Teba a radi by si prečítali informácie aj inak, ako v Tvojej súkromnej pošte. ;)
Odporúčam dotyčnému venovať sa zmysluplnejším činnostiam. Premýšľanie nad tým, kto a prečo ma sleduje považujem za stratu času ak viem, že som nikomu neurobil to, čo nechcem aby niekto robil mne.
A ak niekto má neprekonateľnú potrebu špehovať, aj tak mu v tom nezabrániš nech robíš čokoľvek. Tvoje protiopatrenia s najväčšou pravcepodobnosťou budú inšpirácio k ešte intenzívnejšiemu špehovaniu.
duves
09.07.08,04:16
Sú inštitúcie a v nich manažéri, ktorí prezerajú poštu podriadených. To, či je to v rozpore so zákonom je jedna vec a druhá vec je im to dokázať.
A z domu môžeš predsa posielaš šifrovanú poštu.
misomiso
09.07.08,04:42
Obavam sa, ze (snad okrem USA) najvacsi podiel na spehovani posty nemaju policajti a tajne sluzby ale priemyselna spionaz.
Fero11
09.07.08,04:48
ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať :)1.Ty ako obycajny smrtelnik take veci nemozes robit
2. Ci moze robit take veci sukromny hacker ? ked raz odosles mail, tak on ho uz nezadrzi, jedine, ze by si ho napisal a das ho odoslat napr. o 3 hod, tak ho moze zablokovat, alebo robit s nim co chce....
3. Zistit to mozes, pozres si, ci bol mail odoslany a kedy ....
Ale myslim si, ze tento topic nema zmysel dalej rozoberat
ludo_centrum
09.07.08,04:50
Ak nebude nič posielať a nič dostávať nie je čo zisťovať a nie je dôvod voči niečomu sa brániť. A prečo chceš odpoveď cez súkromný mail? :eek:
Veď elektronickú poštu špehujú, odkláňajú, zadržiavajú a zrazu by si chcel získať dôverné informácie práve touto cestou.
Možno je tu viac zvedavých okrem Teba a radi by si prečítali informácie aj inak, ako v Tvojej súkromnej pošte. ;)
Odporúčam dotyčnému venovať sa zmysluplnejším činnostiam. Premýšľanie nad tým, kto a prečo ma sleduje považujem za stratu času ak viem, že som nikomu neurobil to, čo nechcem aby niekto robil mne.
A ak niekto má neprekonateľnú potrebu špehovať, aj tak mu v tom nezabrániš nech robíš čokoľvek. Tvoje protiopatrenia s najväčšou pravcepodobnosťou budú inšpirácio k ešte intenzívnejšiemu špehovaniu.

aj to je pravda čo píšeš. Deje sa to stále a teda aj bude a ešte dokonalejšie.
Mám rovnaký názor, že nech si špehujú ak ich to baví. Pravdu sa človek aj tak asi len tak ľahko nedozvie vo svojom pozemskom živote :D.

Ďakujem za odpovede a iné filozofické úvahy som nemal v úmysle vypočuť. Zaujímalo ma predovšetkým TECHNICKÉ RIEŠENIE TECHNICKY PODANÉ.

Rózne úvahy o tom či sa to smie alebo nie a či ten či oný je alebo nie je oprávnený a ten je / nie je vinný som tu nechcel rozoberať.

A preto som písal aby písal do súkromnej pošty, lebo verím tomu, že aj medzi poraďákmi je dosť rôznych ľudí, ktorí by mohli písať viac, ale nesmú, boja sa atď... a preto sú strohí vo svojich odpovediach. Je to škoda, ale dá sa to pochopiť ;).

Takže ďakujem, za odpovede.:cool:
chlap
09.07.08,09:18
ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať :)

nechceš radšej jasne napísať, aký máš problém ? ........ zdá sa ti, že tebe niekto špehuje poštu resp. máš nejaký problém s poštou a tak ťa napadajú paranoidné myšlienky alebo ty chceš niekomu špehovať poštu a nevieš, ako na to ?
ludo_centrum
09.07.08,10:28
nechceš radšej jasne napísať, aký máš problém ? ........ zdá sa ti, že tebe niekto špehuje poštu resp. máš nejaký problém s poštou a tak ťa napadajú paranoidné myšlienky alebo ty chceš niekomu špehovať poštu a nevieš, ako na to ?

Ty máš také úmysly? Porada je o poradení sa.

Ale trochu inteligencie do tvojich vyjadrení, pretoč kalendár a prečítaj si literatúru z tohto tisícročia. Zistíš možno aj to, že ladové medvede sú na ústupe lebo sa topí veľa ľadových krýh a oni nemajú viac životného priestoru. A zistíš tiež, že globálne otepľovanie nemá žiadny súvis so skleníkovým efektom z C02...
A možno zistíš oveľa viac vecí. Želám ti veľa poznania :cool:
betyna8
09.07.08,10:45
Sú inštitúcie a v nich manažéri, ktorí prezerajú poštu podriadených. To, či je to v rozpore so zákonom je jedna vec a druhá vec je im to dokázať.
A z domu môžeš predsa posielaš šifrovanú poštu.

Ano, vo firmach sa to robi.Ja nemam s tym nastastie skusenosti lebo som jediny zamestnanec a sef je z pc dostatocny blb,ale kamaratka pracuje vo vacsej firme.Sef si pozera jej postu a potom jej to dalej kludne preposle od seba - teda ako odosielatel je on. Zda sa mi to dost divne, pretoze aj v ramci zamestnania a firemnych emailov ma clovek narok na sukromie, ale co s tym??? Sudit sa, dokazovat ? V konecnom dosledku by ostala bez prace a to si v dnesnej dobe moze dovolit malo kto...
Katabaticky
09.07.08,12:52
prezeranie posty v praci vramci podnikovej site je o niecom uplne inom ako zadrziavanie sukromnych sprav o ktorych sa tu mame bavit :)

a technologicky je mozne zadrziavat postu aj ju "stratit" preco by nebolo?

s citanim je to uz zasa o niecom inom :)
(zalezi len od vas ci si nechate citat sukromnu postu ;) )
premiko
09.07.08,13:00
- o com je tato tema?
- trpi tu niekto paranojou alebo by rad vedel ako na to?

- hej, sms ky ti mozu kontrolovat, telefony odpocuvat, teba cez specialne mikrofony zo susedovho bytu rovnako, nehovoriac o tom ako je dnes sledovany roznymi kamerami len v takom meste, a co tak rozne kamery co rozny uchilaci montuju na wc a rozne kabinky, net je toho plny, clovek len caka kedy sam seba najde na nete ako si oklepava pri pisoari...:D:D:D

- holt co teraz?
Katabaticky
09.07.08,13:05
aspon vieme kto taketo videa sleduje :D:D:D
luigi72
09.07.08,15:29
:D:D:D:D:D:D:D
chlap
09.07.08,17:49
Ty máš také úmysly? Porada je o poradení sa.

Ale trochu inteligencie do tvojich vyjadrení, pretoč kalendár a prečítaj si literatúru z tohto tisícročia. Zistíš možno aj to, že ladové medvede sú na ústupe lebo sa topí veľa ľadových krýh a oni nemajú viac životného priestoru. A zistíš tiež, že globálne otepľovanie nemá žiadny súvis so skleníkovým efektom z C02...
A možno zistíš oveľa viac vecí. Želám ti veľa poznania :cool:

Aj ja tebe želám veľa poznania .....


mimotemy
Z mojich viacročných skúseností v poradenstve ohľadom hardvéru a softwéru viem, že ak má byť moja rada prospešná a presná, musím poznať cieľ, aký sa dotyčný človek snaží dosiahnuť - a nie popis cesty, ktorou sa niekto ten cieľ snaží dosiahnuť. Často totiž vyjde najavo, že cesta, ktorou sa to snaží dosiahnuť, je zložitejšia a existujé iné jednoduchšie riešenie, o ktorom dotyčný nevedel.

Je to asi tak, ako keď niekto položí otázku - ako mám zabezpečiť, aby mi pneumatiky na bicykli vydržali 200 km bez poškodenia ? ..... a my budeme hľadať riešenie, ako zabezpečiť, aby pneumatiky vydržali 200 km a nakoniec vyjde najavo, že dotyčný sa pýta preto, lebo nemá auto a potrebuje sa dostať z BA do Žiliny na bicykli. AK by sme to vedeli hneď na začiatku, tak by sme mu poradili, aby si na porade našiel niekoho, kto ho do tej Žiliny vezme autom.

O tom bol môj príspevok ........ ale nevnucujem sa - poradím tomu, kto o to stojí :cool:.
premiko
09.07.08,18:33
aspon vieme kto taketo videa sleduje :D:D:D

--- :D

- to nie, staci sledovat obcas spravy, tam na to upozornili a obcas upozornuju....
Katabaticky
09.07.08,23:47
--- :D

- to nie, staci sledovat obcas spravy, tam na to upozornili a obcas upozornuju....

Uz sa nevykecas :D:D:D:---:---:---
Katabaticky
09.07.08,23:53
Ty máš také úmysly? Porada je o poradení sa.

Ale trochu inteligencie do tvojich vyjadrení, pretoč kalendár a prečítaj si literatúru z tohto tisícročia. Zistíš možno aj to, že ladové medvede sú na ústupe lebo sa topí veľa ľadových krýh a oni nemajú viac životného priestoru. A zistíš tiež, že globálne otepľovanie nemá žiadny súvis so skleníkovým efektom z C02...
A možno zistíš oveľa viac vecí. Želám ti veľa poznania :cool:

1. ladove medvede od nich ruky prec nebrizgaj na ne grr :mad:
2. vaznejsie ... chobot je tu dost dlho a myslim ze vie co pises a ako to pise (je tu z nas asi najrozumnejsi aj nas tu kroti a pouca ;) )
takze vobec nechapem co si mal na mysli tymto tvojim vykrikom do tmy...
ak by si mal aspon spolovice taku snahu pomoct tu ludom ako chlap, ochotu a tolko UZITOCNYCH (nie blabolovych ) prispevkov ako on mal by si pravo mu ferovo vytknut formu prispevku ale ani keby si mal 2 krat tolko a bol dvakrat scitanejsi ako on nanho takymto sposobom zautocit
takze len pre teba aby si tiez blby neumrel skus nechat chvilku kalendar tak a klikni tutok hore na tlacitko etika a precitaj a potom tu skus zacat pisat znova ;)
3. nebrizgaj na ladove medvede su na ustupe len a len kvoli cinnosti cloveka takze za ich situaciu mozes aj ty!!!

TOT z mojej strany vse :cool:
premiko
10.07.08,10:32
Uz sa nevykecas :D:D:D:---:---:---

- :mad: veru nie ...... :mee:

-:D
ludo_centrum
11.07.08,04:34
1. ladove medvede od nich ruky prec nebrizgaj na ne grr :mad:
2. vaznejsie ... chobot je tu dost dlho a myslim ze vie co pises a ako to pise (je tu z nas asi najrozumnejsi aj nas tu kroti a pouca ;) )
takze vobec nechapem co si mal na mysli tymto tvojim vykrikom do tmy...
ak by si mal aspon spolovice taku snahu pomoct tu ludom ako chlap, ochotu a tolko UZITOCNYCH (nie blabolovych ) prispevkov ako on mal by si pravo mu ferovo vytknut formu prispevku ale ani keby si mal 2 krat tolko a bol dvakrat scitanejsi ako on nanho takymto sposobom zautocit
takze len pre teba aby si tiez blby neumrel skus nechat chvilku kalendar tak a klikni tutok hore na tlacitko etika a precitaj a potom tu skus zacat pisat znova ;)
3. nebrizgaj na ladove medvede su na ustupe len a len kvoli cinnosti cloveka takze za ich situaciu mozes aj ty!!!

TOT z mojej strany vse :cool:

mimotemy
duves
11.07.08,10:35
ŠTOKHOLM 10. júla (SITA/AFP) - Dánsko, Fínsko a Nórsko vyjadrili znepokojenie z nového švédskeho zákona, ktorý v rámci národnej bezpečnosti umožňuje monitorovanie všetkých e-mailových správ a telefonických hovorov prechádzajúcich cez Švédsko. Kontroverzný zákon, ktorý tesne prešiel v júni vo švédskom parlamente a má vstúpiť do platnosti v januári 2009, umožní Národnej organizácii rádiovej obrany (FRA) sledovať cezhraničnú telefonickú a internetovú komunikáciu.
Fínsko-švédsky telekomunikačný operátor TeliaSonera uviedol tento týždeň pre AFP, že sa rozhodol premiestniť svoje servery zo Švédska do Fínska potom, ako Štokholm oznámil svoje plány schváliť monitorovací zákon. "Mnohí fínski zákazníci operátora vyjadrili znepokojenie, že ich komunikáciu bude sledovať tretia strana," povedal fínsky hovorca TeliaSonera Ahti Martikainen. "Preto sme presunuli servery našich fínskych zákazníkov do Fínska." Dánska občianska skupina TI-Politisk Forening vydala vyhlásenie, v ktorom žiada "okamžité ukončenie kontroly svetovej internetovej komunikácie." Nórska vláda vo štvrtok nariadila národnej telekomunikačnej agentúre, aby sledovala vplyv švédskeho zákona na nórske záujmy. "Momentálne zbierame informácie," povedala Elisabeth Soerboee Aarsaetherová, hovorkyňa Úradu pre poštu a telekomunikácie.
Nový zákon vyvolal vlnu opozície vo Švédsku, kde sa jeho kritici obávajú vytvorenia štátu, v ktorom bude všetko pod kontrolou.
Fero11
11.07.08,11:51
Ak by som bol mod, tak je davno zamknute !!!
Stevo5
11.07.08,12:55
Ak by som bol mod, tak je davno zamknute !!!

Ja si zase myslím že sa to týka témy. Všeobecné info o problematike - neoprávnené sledovanie (alebo snaha aby neoprávnené sa stalo oprávnené) osobnej korešpondencie.
premiko
11.07.08,13:02
[quote=Fero11;773250]Ak by som bol mod, tak je davno zamknute !!![/qu- a -

- a ty kto si, ze tu chces nieco zamykat, cenzurovat ??? ....... :(
Fero11
11.07.08,14:33
Takze chlapci, najprv pre Stevo5, ja som nereagoval na duvesaov prispevok pred mojim, ale reagoval som vseobecne (dneska sa moze spehovat vsetko (mail, klasicka posta, telefonovanie atd.... zatial sa neda spehovat co sledujes na TV, ale t-com to uz zacal riesit magiom) a moze ta spehovat kazdy, kto na to ma peniaze, o tom by sa tu dala viest velka diskusia, ale podla mna to nema zmysel...
Pre preminko, ako vydis som tu obycajny senior member a podla toho co pises, tak asi nevies co je cenzura.
premiko
12.07.08,10:00
- a mne je fuk aky si senior, pytam sa znova co si ty, ze tu chces davat nieco zamykat ?
Fero11
12.07.08,12:56
Ked si precitas ten moj prispevok o zamykani, tak zistis, ze je tam napisane Ak by som ......
ale toto je uz davno mimotemy bye
premiko
12.07.08,13:03
- ved prave!, vdaka bohu ze nie si!, bolsevicke metody uz davno skoncili, nastastie ........:D
Madam Kurie
12.07.08,13:09
chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
.................................................. ...................................

Je pekné sa zaujímať o veci , ktoré sa bežne robia a sú na to i zákony.
Ale pokiaľ si nevykonal nič čo by stálo za poohliadnutie sa tých " divných" špehúňov - zo SIS ky Nič sa neboj.
Každý Tvoj e mail končí minimálne u Tvojho poskytovateľa internetu. Majú to , myslím v povinnostiach.
To vieš doba sa mení.
Kedysi fungovali "donášači" ( spolupracovníci) teraz Ti ponúknu technické vymoženosti - a si ich ! ....
duves
12.07.08,13:44
- ved prave!, vdaka bohu ze nie si!, bolsevicke metody uz davno skoncili, nastastie ........:D
Bolševicke skončili a ine začali.

P.S. pozdravujem panov z Echelonu.
http://www.uid0.sk/echelon/echelon_faq_sk.html
premiko
12.07.08,14:43
- to je tiez pravda, tiez som to i naznacil, dnes si spehovany viac menej vsade ... clovek by sa nestacil ozaj divit a k tomu sa ti pridruzia jedinci co by chceli este i ten kusok akejsi slobody prejavu tu na fore potlacat .... :mad:
Orim
12.07.08,15:26
Neviem prečo vás to tak prekvapuje. Sledovanie tu a nie len tu vždy bolo, je a bude, či sa nám to páči alebo nie. Menia sa len formy a metódy. Vždy tu bude niekto, kto bude zbierať údaje, ktoré by sa niekomu mohli hodiť a zaplatí za to. Vezmite si len takú blbosť. Chodia vám na adresu rôzne ponuky na tovar, Informujú vás o tom, že ste vyhrali miliony a podobne. Poviete si však tu o nič nejde, nebudem na to reagovať. Lenže opak je pravdou, tu to začína.
A to že sa dajú všetky informácie využiť a zneužiť je myslým jasné každému.
Katabaticky
15.07.08,14:37
svetom vladne paranoia ;)

este raz zareagujem a potom to tu uz asi ani nebudem otvarat :)

vo svedsku sa jedna o monitorovanie nemylte si s citanim...
to je vsetko k tomu ;)

a k spehovaniu spiclovaniu... vzdy bolo je a bude ale paranoidny jedinci siria paranoiu o vyplode chorej mysle ze je sledovane vzdy a vsetko... hovadinaaaaaaaaa
tak nebudte paranoidny ;)
lino1234
16.07.08,11:43
Ozaj, a palacinky mate radsej s lekvarom alebo cokoladou???:D:D:D
duves
16.07.08,12:17
K palacinkam jedine čaj, bylinkový:D.
m.majling
29.07.08,10:35
no nechytal by som paranoju niekedy je to len problem mezdy odosielatelom a prijmatelom alebo na servery.
napr strasne vytzazena lika , alebo DSS utok na server (aj ked mozno nejaky mesi prevadzkovatel ktory si nevie rady)
ale vis co sa stav najcastejsie :-)
je to blbe ale prekrocenie diskovej quoty :-)

proste nemas miesto kam ti n aserver maily chodia to sa stav vo firmach vzdy ,,
sprav toto:
zaloz si mail na gmail (dot) com
a ked spozorujes problem popros niekeoho aby ti tem mail poslal aj na normalny mail aj na gmail a ked ti na gmail pride an an tvoj nie tak vies de je problem

ak sa ti to deje len od jedneho colveka,, problem moze byt u neho .
m.majling
29.07.08,10:36
ked by ta niekto spehoval tak ti nebude brzdit mail len si necha posielat jeho kopiu , predsa nechce aby si na to prisiel .. ci sa to da odhalit ,, da . .vsetko sa da :-)