free4all
09.07.08,06:43
Mám jeden povedzme, že menší problém a chcem Vás požiadať o radu. Momentálne som v dvojmesačnej výpovednej lehote, ale naskytla sa mi nová pracovná príležitosť no kedže som v tej spomínanaje dvojmesačnej lehote nemôžem odísť. Chcem sa teda opýtať či sa tento zákon a dvojmesačnej výpovednej lehote nedá nejako obýsť kedže moja priama nadriadená ma nechce uvoľniť na dohodu.

Ďakujem.
jankasm
09.07.08,08:59
Mám jeden povedzme, že menší problém a chcem Vás požiadať o radu. Momentálne som v dvojmesačnej výpovednej lehote, ale naskytla sa mi nová pracovná príležitosť no kedže som v tej spomínanaje dvojmesačnej lehote nemôžem odísť. Chcem sa teda opýtať či sa tento zákon a dvojmesačnej výpovednej lehote nedá nejako obýsť kedže moja priama nadriadená ma nechce uvoľniť na dohodu.

Ďakujem.

No bohužiaľ Ťa asi sklamem, ale výpoveď bola podaná, prijatá a začala plynúť, takže nedá sa to teraz len tak zmeniť na dohodu a odísť kedykoľvek.
Keby zamestnávateľ súhlasil, tak by problém nebol, ale keďže Ťa nechce pustiť skôr ako uplynie výpovedná lehota, tak nemáš inú možnosť. Jedine neprísť do práce a dostať A. :o
jitma
09.07.08,15:56
Ale zamestnávateľ si môže vyčísliť škodu, ktorá mu vznikla z titulu predčasného odchodu zamestnanca a túto potom vymáhať.
jokonr
14.07.08,10:40
Zdravim.Ja mam taky isti problem zamesnvatel mi dal dvoj mesacnu vypovednu lehotu ,ale neviem co z dovolenkou mam este 21 dni dovolenky no chcel by som si ju vybrat len neviem ci mozem manipulovat z celou dovolenkou ,dakujem za odpoved.
Tony1
14.07.08,10:45
Okamžite skončiť môžeš v tvojom pripade asi len absenciou, a to že si môže zamestnávateľ žiadať jednomesačnú náhradu za predčasný odchod pred uplynutím výpovednej lehoty je pravda, ale zároveň by to malo byť písomne uvedené v zmluve.
Zoltán Kovács
14.07.08,10:47
Zdravim.Ja mam taky isti problem zamesnvatel mi dal dvoj mesacnu vypovednu lehotu ,ale neviem co z dovolenkou mam este 21 dni dovolenky no chcel by som si ju vybrat len neviem ci mozem manipulovat z celou dovolenkou ,dakujem za odpoved.

Zamestnávateľ by ti mal umožniť vyčerpať celú dovolenku.
Chobot
14.07.08,11:39
Zamestnávateľ by ti mal umožniť vyčerpať celú dovolenku.

Z dôvodu vážnych prevádzkových dôvodov nemusí umožniť čerpanie dovolenky. Akurát ju potom pri skončení musí vyplatiť. Ale nie je v každom prípade povinný umožniť čerpanie.
anonimus
17.08.09,06:30
Zdravim! nie som si isty ci pisem do spravnej sekcie ale mam problem z dvoj mesacnou vypovednou lehotou. uz mi zacina plynut druhý mesiac a zamestnavatel akosi nema pre mna pracu z dvodu financnej krizy. Chcel by som vediet ci mam narok na niake peniaze ked som tam "zamestnany" ale nemaju pre mna pracu. vopred dakujem
mzdarka renca
17.08.09,07:08
Zdravim! nie som si isty ci pisem do spravnej sekcie ale mam problem z dvoj mesacnou vypovednou lehotou. uz mi zacina plynut druhý mesiac a zamestnavatel akosi nema pre mna pracu z dvodu financnej krizy. Chcel by som vediet ci mam narok na niake peniaze ked som tam "zamestnany" ale nemaju pre mna pracu. vopred dakujem

ak zamestnávateľ pre teba nemá prácu, tak ti umožní dočerpať dovolenku a ak aj po vyčerpaní dovolenky nebude mať pre teba prácu, tak je to prekážka v práci na strane zamestnávateľa a patrí ti 100% priem. mzdy, za predpokladu, že nemáte v Kolektívnej zmluve dohodnutých 60%.

§ 142
Prekážky na strane zamestnávateľa


(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.

(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.
Lianka
17.08.09,07:10
Anonimus, dostal si tri rovnake odpovede, preco zadavas rovnaku otazku na dvoch miestach?

Odpovede aj tu: http://www.porada.sk/t117903-dvojmesacna-vypovedna-lehota.html