Sydney26
09.07.08,08:57
Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.
Tweety
09.07.08,06:59
Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.
Áno, faktúry za prenájom vozidla budú daňovým nákladom.
Milan Benka
09.07.08,07:00
Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.

Čo myslíte pod pojmom operatívny leasing?
Každý si pod ním predstavuje niečo iné.
Sydney26
09.07.08,08:27
Tak pri leasingu motoroveho vozidla poznam dva leasingy financny a operativny. Operativny = vozdilo je majetkom leasingovky, ktora sa stara o "vsetko" ja len platim dohodnute splatky na urcity cas ( dajme tomu polroka ) a potom im to vozidlo vratim spat, je to podstate forma najmu ( ako ked si zoberiem vozidlo z autopozicovne ). Toto ponimam pod pojmom OPERATIVNY LEASING ... dakujem tweety za odpoved
Sydney26
09.07.08,08:54
operativnyleasing.sk/uvod.asp
janaGT
09.07.08,09:24
aj mňa zaujíma táto téma, ako účtujete operatívny leasing?
Tweety
09.07.08,09:25
aj mňa zaujíma táto téma, ako účtujete operatívny leasing?
Operatívny lízing je vlastne prenájom. takže služba 518AE.
janaGT
09.07.08,09:28
Operatívny lízing je vlastne prenájom. takže služba 518AE.

a DPH?
Tweety
09.07.08,09:31
a DPH?
Pri prenájme MV kat. M1 podľa Zákona o dph§ 49 odst 7- nie je možné uplatniť odpočet dph.
janaGT
09.07.08,09:33
Pri prenájme MV kat. M1 podľa Zákona o dph§ 49 odst 7- nie je možné uplatniť odpočet dph.
a dávaš na 518 ako daňový alebo nedaňový N?
Tweety
09.07.08,09:35
a dávaš na 518 ako daňový alebo nedaňový N?
Vstupuje do ceny nájmu.
Monica838
18.03.09,10:27
Ja by som sa vrátila k tejto téme a chcela sa spýtať:
ak mám formou operatívneho leasingu auto M1, tak za nájom si neuplatňujem DPH, ale za služby (ktoré mi fakturuje leasingová spoločnosť každý mesiac pri fakturovaní nájmu) si môžem uplatniť DPH. A pri oper.leas. auta N1 si uplatním DPH aj pri nájme a aj pri službách. Pochopila som to správne?

Ďakujem :)
tina2000
08.07.09,07:27
Dobry den,

chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



Dakujem velmi pekne
babi2
08.07.09,14:16
Dobry den,

chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



Dakujem velmi pekne
Nerozumiem celkom otázke ako chceš postupovať, veď pri operatívnom leasingu máš auto v prenájme a platíš len prenájom, keď tento leasing ukončíš auto sa vráti leasingovke a prestaneš platiť za nájom, či ako si to myslela?
liba2
08.07.09,20:11
Dobry den,

chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



Dakujem velmi pekne
Tu si sa pýtala a dostala si aj odpoveď:

http://www.porada.sk/t115444-operativny-lizing.html
oref
14.01.10,22:07
Dobrý večer,

ak má sro fakt. za prenájom vozidla za 11,12/2009, ktorú však do konca roka nezaplatila, je tento nájom nákladom roka 2009?

Veľmi pekne ďakujem.
janaGT
19.01.10,17:10
ak používa ZC automobil, ktorý má firma zaobstaraný formou operatívneho leasingu, treba toto ZC zdaňovať podľa §5/3 a vo výške 1% z OC?
ajka100
10.10.10,15:58
Ako by ste postupovali v tomto prípade:
Ťahač bol na 4 roky prenajatý od PEMY. Prvá zvýšená splátka sa postupne rozpúšťala každý mesiac do nákladov + každý mesiac chodili FA na nájom ťahača. Všetko bolo účtované na 518.
Teraz sa nájomná zmluva končí a podľa zmluvy je tam opcia na odkúpenie tohto ťahača cca 20.000,- Eur bez DPH. Majiteľ chce ťahač od PEMY odkúpiť.
Ako teraz postupovať. Zaradím ťahač do majetku v hodnote 20.000,- Eur a ďalšie 4 roky ho budem odpisovať? Bude to takto správne?
Ďakujem za odpovede.
ajka100
21.10.10,10:55
Ako by ste postupovali v tomto prípade:
Ťahač bol na 4 roky prenajatý od PEMY. Prvá zvýšená splátka sa postupne rozpúšťala každý mesiac do nákladov + každý mesiac chodili FA na nájom ťahača. Všetko bolo účtované na 518.
Teraz sa nájomná zmluva končí a podľa zmluvy je tam opcia na odkúpenie tohto ťahača cca 20.000,- Eur bez DPH. Majiteľ chce ťahač od PEMY odkúpiť.
Ako teraz postupovať. Zaradím ťahač do majetku v hodnote 20.000,- Eur a ďalšie 4 roky ho budem odpisovať? Bude to takto správne?
Ďakujem za odpovede.
posúvam......
prosím viete mi s týmto pomôcť?
Timcsi
04.01.11,09:01
Ja by som sa vrátila k tejto téme a chcela sa spýtať:
ak mám formou operatívneho leasingu auto M1, tak za nájom si neuplatňujem DPH, ale za služby (ktoré mi fakturuje leasingová spoločnosť každý mesiac pri fakturovaní nájmu) si môžem uplatniť DPH? A pri oper.leas. auta N1 si uplatním DPH aj pri nájme a aj pri službách. Pochopila som to správne?

Ďakujem :)

to by som potrebovala vediet aj ja, dakujem!