Kvietocek
09.07.08,09:21
Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

Účtovné hľadisko
Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


..... je to spravne na tom účte? Nejak mi to tam nepasuje
Milan Benka
09.07.08,07:29
Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

Účtovné hľadisko
Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


..... je to spravne na tom účte? Nejak mi to tam nepasuje

Čo tak uviesť zdroj informácií ...........
Kvietocek
09.07.08,07:39
Čo tak uviesť zdroj informácií ...........

Vnútropodnikové smernice - komplet 1.7 Dashofer - je to CD
Kvietocek
09.07.08,08:44
ziaden názor?
Tweety
09.07.08,08:49
ziaden názor?
Účtovanie náhrad zamestnancom cez účet 548 je určite nesprávne, pozri postupy účtovania. Ten zdroj nie je veľmi dôveryhodný.:)
Kvietocek
09.07.08,08:58
Ja by som to skor dala na 527
Tweety
09.07.08,09:22
Ja by som to skor dala na 527
Tam určite nie, na tomto účte účtujeme sociálne náklady, a to náklady súvisiace s pracovnou cestou nie sú.
Kvietocek
09.07.08,09:34
Tam určite nie, na tomto účte účtujeme sociálne náklady, a to náklady súvisiace s pracovnou cestou nie sú.


Takze vsetko na 512?
Kvietocek
09.07.08,09:52
Na aký účet date tie naklady Vy?
Denda
09.07.08,09:54
Na aký účet date tie naklady Vy?
A aké náklady máte na mysli?
Kvietocek
10.07.08,08:19
[quote=Kvietocek;771224]Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

Účtovné hľadisko
Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


mám na mysli vydavky, ktoré súvisia s zahranicnou pracovnou cestou ako je napisane v hore uvedenom texte
Denda
11.07.08,06:18
[quote=Kvietocek;771224]Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

Účtovné hľadisko
Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


mám na mysli vydavky, ktoré súvisia s zahranicnou pracovnou cestou ako je napisane v hore uvedenom texte
Toto sú podľa môjho názoru výdavky, ktoré súvisia s výkonom práce v zahraničí u zamestnanca podľa osobitného predpisu a jedná sa väčšinou o výkon práce dlhší ako 6 mesiacov. V prípade, že ich hradí priamo zamestnávateľ a nie sú to výdavky samotného zamestnanca, môže si firma určiť sledovanie týchto nákladov aj na tomto účte.
martinius
11.07.08,06:44
Všetko, čo nájdeš v zákone o cestovných náhradách, účtuješ na 512.
SILVIA54
23.10.09,10:25
Ahojte,chcem sa opýtať:máme zmluvu s poisťovňou na liečebné náklady.To účtujeme na 518.Ak ale pripoistíme zamestnancov na úrazové,batožiny..neviem ako zaúčtovať a či je to vôbec daňový výdavok,lebo som ho medzi daňovými výdavkami nenašla.Poradíte niekto?
babi2
23.10.09,10:44
Ahojte,chcem sa opýtať:máme zmluvu s poisťovňou na liečebné náklady.To účtujeme na 518.Ak ale pripoistíme zamestnancov na úrazové,batožiny..neviem ako zaúčtovať a či je to vôbec daňový výdavok,lebo som ho medzi daňovými výdavkami nenašla.Poradíte niekto?
Ak máš na mysli poistné náklady súvisiace so služobnými cestami zamestnancov, tak je to daňový výdavok
SILVIA54
23.10.09,10:48
Áno,myslím pripoistenie zvlášť na cestovné poistenie,a vybavenie víz a fotiek som tiež dala na 512 keď to súvisí s tou zahraničnou cestou.
Liečebné náklady by sa mali účtovať na 568?Účtujeme ich momentálne na 518.
Tweety
23.10.09,11:01
Áno,myslím pripoistenie zvlášť na cestovné poistenie,a vybavenie víz a fotiek som tiež dala na 512 keď to súvisí s tou zahraničnou cestou.
Liečebné náklady by sa mali účtovať na 568?Účtujeme ich momentálne na 518.
Liečebné náklady súvisiace so služobnou cestou - 512AE.
SILVIA54
23.10.09,11:15
Ďakujem:)