alexandrap
09.07.08,09:29
Moze mi niekto poradit s nasledujucim problemom?
Zdedil som po otcovi dom - k nemu patri spolocny dvor,ktory vsak nebol zahrnuty do dedic. konania na zaklade neuplnosti udajov predchadzajuceho majitela-otca.Chybali udaje o r. narodenia.
Kataster mi oznamil,ze k zapisu staci : čestné prehlásenie, že sa jedná o konkrétneho vlastníka s konkrétnymi identifikátormi (dátum narodenia, rodné číslo, miesto posledného trvalého pobytu). Ako prílohy Vám odporúčam doložiť originál alebo overenú kópiu úmrtného listu.

Teraz mi nie je celkom jasne , ako konkretne mam postupovat- treba napisat: Navrh na vklad.......tu by malo byt nejake upresnujuce oznacenie titulu ? ,2000 Sk kolky? a osobne to podat na prislusnom Katastri?+ to cestne prehlasenie
vieroslava
09.07.08,11:22
Napíš len žiadosť o doplnenie údajov v liste vlastníctva. Dolož k nej katastrom požadované doklady. Tento úkon robí kataster bezplatne.
alexandrap
09.07.08,14:22
mam to poslat postou(pripadne ziadost este notarsky overit),alebo je nutne osobne zajst na kataster a vystat si bohviekolkokrat rad?(druhy koniec republiky)?

a neskor, az bude LV doplneny udajmi o zomretom otcovi, mam dat navrh na obnovenie dedicskeho konania o novoobjaveny majetok?
olybaba
09.07.08,15:54
pozdravujem,
- ked je to druhy koniec republiky tak asi najvyhodnejsie je zaslanie listin doporucenou postou (rad vystojite a potvrdia vam len prijem posty - na pockanie neverim ze vam urobia zmenu - ale ktovie ? kazdy urad ma svoje specifika - ktory okres sa vas tyka ?)
- potom treba cakat kym kataster vykona zmenu udajov vlastnictva v katastri nehnutelnosti
- poslednym krokom k nadobudnutiu nehnutelnosti je u notara doplnkove dedicske konanie o novoobjaveny majetok
- prajem vela trpezlivosti
alexandrap
09.07.08,16:10
vdaka za pomoc- ak ma este niekto prakticku skusenost, budem rad ...osobne prilis neverim, ze to pojde tak jednoducho-skor mam obavy, ze uradnik vzdy nieco najde,preco sa neda...

ja to nepotrebujem na pockanie-rad sa vyhnem cakaniu pred nejakym okienkom- iba som myslel,ci nie je potrebna osobna pritomnost z nejakych inych dovodov(na ziadnom katastri som este nebol, tak nemam skusenost-ale chyry o radoch som pocul dost)
olybaba
09.07.08,18:10
mozte uviest v ktorom okrese sa nachadza predmetna nehnutelnost ?
alexandrap
10.07.08,06:50
"mozte uviest v ktorom okrese sa nachadza predmetna nehnutelnost ?"

nie zeby som bol nejaky zvlast tajnostkar-ale preco?:)
vieroslava
11.07.08,17:50
mam to poslat postou(pripadne ziadost este notarsky overit),alebo je nutne osobne zajst na kataster a vystat si bohviekolkokrat rad?(druhy koniec republiky)?

a neskor, az bude LV doplneny udajmi o zomretom otcovi, mam dat navrh na obnovenie dedicskeho konania o novoobjaveny majetok?

Žiadosť je možné odniesť na kataster osobne a dať si potvrdiť kópiu žiadosti, tam bude vyznačené číslo, pod akým to kataster bude evidovať a potom na www.katasterportal.sk sa dá pozrieť, či je už predmetná vec vybavená.
V prípade, že to pošleš poštou, treba to pre istotu poslať doporučene, ale nebudeš vedieť, pod akým číslom to bude evidované.
Keď kataster vykoná zápis do katastra - vybaví žiadosť, zašle z úradnej povinnosti 1 x list vlastníctva žiadateľovi.
alexandrap
12.07.08,07:35
poslal som postou doporucene
predpokladam,ze ked to zaeviduju, tak sa na Kataster portali objavi plomba aj s cislom jednania....a na zaklade toho sa bude dat sledovat osud ziadosti
olybaba
12.07.08,08:40
poznam katastralnikov v urcitom regione a chcela som pomoct - preto som sa pytala na okres, ........... ale sorry
alexandrap
12.07.08,17:16
poznam katastralnikov v urcitom regione a chcela som pomoct - preto som sa pytala na okres, ........... ale sorry

poslal som ti sukromnu spravu:)