krtko223
09.07.08,09:56
Dobry den, potreboval by som poradit ohladom viacerych veci pri zakladani zivnosti, dopredu dakujem.

Chcem zacat vyrabat ozdobne darcekove predmety k narodeninam, meninam a podobne (ozdobne pamatne knizky, flasa vina s ozdobnym predmetom na dhrdle, rodinny kalendar a pohladnice a podobne ).Chcel by som to robiť normálne doma (nie je to až také náročné, že by som potreboval nejakú dielňu).

- poprosil by som poradit aky predmet alebo predmety cinnosti si mam zvolit tak aby predmet cinnosti spadala pod volnu zivnost? Nemam ziadny aranzersky kurz a podobne.

- dalej by som sa chcel opytat, ci je za potreby si zriadovat prevadzku, ked to chcem robit doma, myslim ozdobovanie a vyrobu a nebudem prijmat ziadnych klientov, ale vyrobky a tovar budem dalej ponukat do maloobchodov?

- dalej by som sa chcel opytat ci potrebujem k tejto cinnosti registracnu pokladnu? Vyrobky a tovar nebudem predavat konecnemu spotrebitelovi, ale budem ich posuvat dalej do obchodov alebo mi staci fakturovat?

- posledna otazka :-)..ci potrebujem darcekove predmety osetrit stitkami napr. kde boli vyrobene a podobne - ked su nove vyrobky a nie len zdobene.


Velmi pekne dakujem za odpovede a pomoc.
riccado
09.07.08,08:33
1. podla toho, z coho budes vyrobky vyrabat. do uvahy prichadzaju.
a) výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva
b) výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korku
c) výroba výrobkov z papiera
d) výroba jednoduchých výrobkov z kovu
e) opracovanie kovu jednoduchým spôsobom

2. nie

3. nie

4. neviem
krtko223
09.07.08,09:35
no malo by sa jednat o vyrobu z papiera...knizha zdobena, kalendar, pohladnice a tak
riccado
09.07.08,09:44
tak: výroba výrobkov z papiera
Zoltán Kovács
09.07.08,09:45
Všetky uvedené veci vyrába veľa firiem, ktoré majú predmet činnosti "reklamná činnosť".
riccado
09.07.08,14:35
pripájam zoznam voľných živností