Reflekt
09.07.08,11:11
Dobry den,

prepacte, ze otravujem. Viem, ze sa to tu uz mozno niekedy objavilo. Mam taku malu ale za to velmi dolezitu otazku:
AKE POVINNOSTI MI NALEZIA (MYSLIM TYM NAHLASENIA A ODVODY VSADE) HNED PO ZISKANI ZIVNOSTENSKEHO LISTU ?

Ja som v tom totiz uplny amater a neviem, co presne mam robit a platit. Hned po ziskani ŽL mi prišiel papier na Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie. Moja dodatocna otazka je, ci musim povinne platit odvody aj do socialnej poistovne ihned po tomto ziskani alebo az po dovrseni nejakej urcitej sumy alebo ako to proste je. Zivnostensky list mam o podnikani na internete (webdesign.. )
Stina
09.07.08,09:21
Muška
09.07.08,09:24
Reflekt
09.07.08,09:53
Podrobne som si pozrel obidva prispevky no ani jedno zrejme nie je asi mopj pripad, pretoze ja uz niesom zamestnany, nechcem to robit popri zamestnani ani si zalozit sro s manzelkou :) Prosim o pomoc popripade vykopirovania konkretnej rady priamo z niektoreho toho clanku ak som nieco prehliadol :confused:
Reflekt
09.07.08,10:13
Takze podla portalu verejnej spravy portal.gov.sk musim platit len to verejne zdravotne poistenie ? Socialne az po prvom roku podnikatelskej cinnosti ? To verejne zdravotne poistenie treba platit kazdy mesiac ten minimalny co je tych tisic neviem kolko ? Prepacte za tolko otazok :(
mysimis
09.07.08,10:16
Do ZP platíš mesačne vždy do 8-ho v mesiaci sumu 1134,- Sk. Do SP budeš platiť až po podaní daňového priznania, z ktorého si urobíš výpis a podáš ho do 30.06. do SP a na tomto základe Ti určia koľko budeš platiť.