potocarova
09.07.08,11:54
Ahojte vsetci, prosim pomozte s Vistou. Kupili sme pocitac ku ktorej sme dostali vistu v anglictine. Kedze sa nerozumiem moc do pocitacov chcela by som poradit ako zmenit ukladanie na disky pri stahovani, instalacii, a ukladani programov na disky. Disk 500GB je rozdeleny na C: RECOVERY 15GB, D: LOCAL DISK (neviem presne kloko ale asi zvisok). Ked nieco stahujem alebo ukladam stale vyhadzuje low disk space a neulozi to. Ako zmenit aby mi automaticky vsetko ukaldala na D: a nie na C:?

:confused::confused::confused:
Katabaticky
09.07.08,12:39
vista bola predinstalovana ze?

chyba vyrobcu bohuzial ze zle namapoval disk cize ako c: dal recovery particiu ktora zluzi na preinstalovanie systemu pri pade alebo inych situaciach...

v tomto pripade by mohlo pomoct premapovat disk (to znamena zmenit pismenka jednotlivym diskom) ale pod vistou je v tomto problem kvoli zmene stat na dynamicky disk atd atd atd :)

myslim ze najrozumnejsie pre vas bude zavolat niekoho povolaneho pripadne to zaniest predajcovi a poprosit ho ci by s tym nevedel nieco spravit :)
kedze mat c: recovery je velmi nestastne riesenie...

ale inak ak to nevadi tak sa to nenastavuje vo viste ale v jednotlivych programoch ktore stahuju... ci uz prehliadace rozne downloadery a dalsie...


ps: nemozem iste povedat ci som napisal spravne info kedze nevidim do toho pocitaca ale predpokladam to podla nazvu disku c: a jeho velkosti...
potocarova
09.07.08,17:22
Dakujem za pomoc ale za prve pocitac sme kupovali cez internet od firmy DELL a zijeme v anglicku takze tu nepoznam nikoho kto by sa rozumel dobre do pocitacov. Este raz pekne dakujem za pomoc
:---:---:---:---
Katabaticky
09.07.08,23:44
nemusis sa hned plazit :P*:---:---:---:---:---:---:---:---

tak sa do toho mozme pustit ale az po vikende teraz je moc roboty a fofrov ;)

jedine ze by sa niekto iny podujal :)
potocarova
10.07.08,07:36
To by bolo super. Tak po vikende:)
lino1234
16.07.08,11:22
vies co, zozen si program typu PartitionMagic a zvacsi si velkost disku C na ukor disku D a mas pokoj svaty. Jednoduche elegantne riesenie. Skus najst nejaky freeware.
Fero11
16.07.08,18:30
Trocha mimotemy ale funy musi byt :) http://www.ilegalniwindows.cz/
cowboyka
18.07.08,19:30
poraďte, chcem si nastaviť na myške, aby som mohla spúšťať programy len jedným kliknutím a nie dvojklikom. Vie mi niekto poradiť, kde to nastaviť vo Viste? Ďakujem
cowboyka
20.07.08,06:29
nevie nikto nastaviť ten jednoklik???
Fero11
20.07.08,08:13
Nemam vistu ani neplanujem, ale toto neviem nastavit ani v XP v Win98 to islo nastavit. Tu je help k nastaveni mysi http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/efd700f8-bbc0-4f04-9f78-3bdb4bbf47011029.mspx mozno su nejake utility, co to zvladnu aj vo viste
cowboyka
20.07.08,08:44
Nemam vistu ani neplanujem, ale toto neviem nastavit ani v XP v Win98 to islo nastavit. Tu je help k nastaveni mysi http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/efd700f8-bbc0-4f04-9f78-3bdb4bbf47011029.mspx mozno su nejake utility, co to zvladnu aj vo viste
Ano to to vsetko viem ale mal som tes. ver. Ultimate a tam som to vedel a v Bussines to neviem nikde najst
kudzo
20.07.08,09:16
ja som hned po kupe vistu z pc vyhodil a vratil sa spat k xp:o
Surehand
21.07.08,05:25
Podobné rozdelenie disku býva nepochopiteľným zvykom u viacerých výrobcov. Aj keď nie vždy u všetkých modelov. Ja osobne by som Vistu (ale v takomto prípade aj XPčka) komplet preinštaloval, cca do 50GB použil na systémový disk a zvyšok podľa uváženia na jeden, alebo viac menších diskov. Systémový disk je vhodné používať len na inštalácie programov a všetky zálohy, prípadne potrebné súbory je dobré ukladať na iné, ako systémové disky. Takéto rozdelenie človek ocení v prípade, ak je potrebné sformátovať a preinštalovať operačný systém.