maria75
09.07.08,12:14
ma narok manzelka na danovy bonus zamesntnana na Sk ak splna vsetky potrebne podmienky aj napriek tomu, ze manzel je zamestnany v Taliansku a a uplatnuje si danovu ulavu na deti v Taliansku podla ich zakonov?

podla jednej pracovnicky danoveho uradu nema narok a prikazala zistit ci si manzel uplatnuje danovy bonus! Taliansky zakon vsak ziadny danovy bonus nepozna.... :-)
Tweety
09.07.08,10:18
ma narok manzelka na danovy bonus zamesntnana na Sk ak splna vsetky potrebne podmienky aj napriek tomu, ze manzel je zamestnany v Taliansku a a uplatnuje si danovu ulavu na deti v Taliansku podla ich zakonov?

podla jednej pracovnicky danoveho uradu nema narok a prikazala zistit ci si manzel uplatnuje danovy bonus! Taliansky zakon vsak ziadny danovy bonus nepozna.... :-)
Má. Ak potrebné podmienky na priznanie DB splňa, tak má.
§ 33 Zákon o dani z príjmu (ov):
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie
maria75
09.07.08,10:36
ved prave ja som tiez za to, ze ma narok. Podla mna sa skuma ci manzel pobera danovy bonus iba ak by bol zamestnany na SK
Jara
09.07.08,10:42
Ani to sa neskúma. Zamestnanec podpíše vyhlásenie, že si uplatňuje nárok na DB a zamestnavateľ posúdi či splňa podmienky ako Ti napísala Maja/Tweety/ v predchadzajúcej citácii §33 ods.1 Zákona o dani z príjmu. Nech Ti povie pracovníčka DÚ o ktorý § sa opiera. Možno sme nepostrehli...
maria75
09.07.08,11:16
ja si myslim, ze zas niekto (cest vynimkam) tresol na DU...a to je cele...lebo ja sa tiez vzdy pytam konkretne o aky paragraf ide no odpoved som nedostala...