vajda65
09.07.08,14:56
Potreboval by som poradiť s týmito otázkami, trochu (dosť) mi to nie je jasné)

ak je niekto na nočnej

príchod deň 1. 20:00
odchod deň 2. 07:00

v ktorom dni ma byt zarataný obed, v ktorom dni ma byt odchod na ten obed, ak je druhy deň sviatok, ma sa mu ratať nadčas? nočná sa ma prejaviť do prvého dna alebo ma byt rozdelená do dvoch dni...


ďakujem
ZDENIELA
09.07.08,13:08
Za nočnú prácu sa považuje každá práca vykonávaná od 22.00 do 06.00 hodiny rannej.

Ak pracuje vo sviatok, treba tie hodiny práce vo sviatok i zohľadniť a zaplatiť (ak má na ne nárok samozrejme) ... možno za prácu vo sviatok má náhradné voľno
Prestávka na obed, nie som si istá, či je určená časovo v zákonníku, len viem, že nesmie byť na začiatku alebo na konci smeny. A ak vychádzame z toho, že nárok na obed je ak sa pracuje viac ako 4 hodiny, tak podľa mňa po tých 4 hodinách.
Obedy sa dávajú na smeny a nie na dni (ak pracuje v noci). Pri toľkých hodinách samozrejme určite prestávky dve (záleží aj od povahy práce)
Neviem, možno sa ktosi ešte zapojí
BABYstar
23.07.08,15:16
Prosím o radu,má učiteľka MŠ nárok na náhradné voľno alebo preplatenie za akciu s deťmi "Noc v MŠ".Jedná sa o pracovnú dobu s deťmi v čase od 16 hod.do 9hod..Zamestnávateľ tvrdí,že nemáme nárok na preplatenie nočnej smeny, ani nárok na náhradné voľno. Ďakujem