TatianaK1
09.07.08,14:55
Ahojte poraďáci! Potrebujem poradiť s vystavením faktúry do ČR za revíziu el. zariadení. Objednávateľ je platiteľ DPH v ČR, práca sa uskutočnila na Slovensku. Mám vystaviť faktúru bez DPH alebo s DPH. Neviem čí revízia je pre DPH službou alebo tovarom. Predpokladám že službou. Aký paragraf mám uviesť na faktúre, podľa ktorého je táto služba oslobodená od DPH?
sway
09.07.08,12:59
Podľa mňa fakturuješ s DPH, miesto zd,plnenia je SR, služba vykonaná v SR.;)
TatianaK1
09.07.08,13:13
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.
Tweety
09.07.08,13:23
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.
Ak sú tie revízie zariadení na nehn. v ČR, tak miesto dodania je ČR. § 15 odst. 2 Cákon o dph. Bez dph.
sway
09.07.08,13:59
Ak sú tie revízie zariadení na nehn. v ČR, tak miesto dodania je ČR. § 15 odst. 2 Cákon o dph. Bez dph.

ja súhlasím ale bolo povedané že služba bola v SR uskutočnená, takže s DPH. môj názor.;)
sway
09.07.08,14:09
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.

neviem ktorý príspevok z tej témy myslíš, som to pozerala, avšak je dôležité to, KDE sa služba uskutočnila, takže ak máš pochybnosti daj link na príspevok o ktorom hovoríš, alebo jeho číslo v téme.... ;)
TatianaK1
09.07.08,14:34
Rada by som dala link na ten príspevok, ale ešte som sa to nenaučila. Prechádzam jednotlivé témy a pozrela som sa aj do zákona, a musím uznať, že asi máš pravdu a bude to s DPH. Lebo sa tá služba uskutočnila v SR a vzťahuje sa k nehnuteľnosti v SR.