silviamb
09.07.08,16:19
Dobry den,
najprv sa Vam chcem vsetkym podakovat za skvele rady, clanky, otazky, ktorymi zasobujete poradu. Vdaka Vam sa uz nemusim pytat uplne na vsetko:) Aj napriek tomu mam este nejake nejasnosti a preto sa na Vas s nadejou obraciam.
Ako FOP som na sluzobnej ceste v zahranici - mimo EU, nakupim osobne tovar (odevy), za ucelom jeho predaja ako FOP. Kedze toho nakupim viac, nebudem to niest so sebou, ale si to poslem postou. Musim si to poslat na adresu miesta podnikania, alebo si to mozem poslat aj na nejaku inu adresu. Ako to bude s preclievanim - pride mi balik domov s vyrubenim cla a DPH, alebo musim ist na colnicu (nie som platca DPH) - niekde som videla pekny rozpis, ako je to s preclievanim u platcov a neplatcov DPH, ale neviem to zial opatovne najst.
Dakujem za pomoc.
silviamb
10.07.08,20:33
Prosim, zlutujte sa nadomnou...:mee:
matulo
11.07.08,06:59
Ahoj,

tovar mozes si nechat poslat na akukolvek adresu, je jedno ci k Tebe domov alebo na adresu obchodu.
Kazdy v hodnote cca nad 50EUR podlieha colnemu konaniu. Balik ostane na poste na Tomasikovej a pride Ti vyzva na uhradenie colneho dlhu.
Colny dlh sa vyrubi podla aktualnej faktury porovnanej s tovarom vnutri baliku (odloz si pokladnicny blok, resp ho pribal do balika).
Vysku cla na jednotlive veci najdes v colnom sadzobniku, je dostupny na internete.
DPH platis z celkovej sumy vratane postovneho a cla. Ked si platca DPH, tak pri najblizsom danovom priznani o DPH poziadas o vratenie DPH.
Vsetko sa to deje v staje starej polorozpadnutej budove v komplexe budov na poste Tomasikova v BA.

Cela sranda moze trvat niekolko hodin, lebo colnik tak ako ini ucastnici statnej spravy sa vobec nikam neponahlaju a na vsetko maju kopu casu.

mato
silviamb
11.07.08,11:46
DAKUJEM KRASNE, si poklad :)