SMartina
09.07.08,17:40
Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť? Pracovníčka odchádzala na MD v piatok. Teraz jej potrebujem urobiť výplatu v Olympe, kým bola v práci jej dám kód 10-mesačná mzda, ale potom dám kód N05-materské 55 percent. Zaujíma ma, že od kedy označím to materské od soboty, alebo od nasledujúceho pracovného dňa? A potom ci označím všetko aj víkend, alebo ktoré dni? A ako to bude potom na ďalší mesiac? Potom už výplatu nerobím, len na výkazoch bude jej rodné číslo bez súm, tak? Ďakujem. :rolleyes:
Kathryn
09.07.08,15:53
Mám jednu pracovníčku na teraz už rodičovskej dovolenke. V Personalistike - Pracovné pomery som si pridala vyňatie z PP, dôvod som uviedla materskú dovolenku aj s dátumom nástupu.
Tento máš uvedený na tlačive, kde ti oznamuje, že na materskú nastupuje. Potom sa mi to každý mesiac objavuje aj vo výkaze do SP aj ZP, ale s 0 vym. základmi.
SMartina
09.07.08,16:02
Dík, to som urobila, vyňatie PP, odovzdala som to na SP. Len teraz ona mala do 06 dňa dovolenku a 06 nastupovala na MD. Čo ďalej v tom mesiaci, od 07. dňa, tam potom dávam kód N05 aj ked je to sobota, alebo ako ???
Kathryn
09.07.08,16:12
Aby jej nevznikla medzera v zdravotnom aj sociálnom poistení, daj jej nástup na MD hneď prvý deň po skončení dovolenky.
SMartina
09.07.08,16:25
Ďakujem.